1. 1.
  otokar tarafindan türk silahlı kuvvetlerinin zırhlı araç ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş olan zırhlı muharebe aracı. gürcistan, pakistan ve birkaç afrika ülkesine satılmış ve bu satışlar türkiye ye gelir sağlamıştır.
  3 ... ortouch
 2. 2.
  camları 8 mm civarı kalınlıktadır..zırhı da roketlere karşı dayanıklıdır..otomatik vitestirler..sürmesi zor ama keyiflidir efenim..arka tekerleri hızlandıkça dışa doğru açılarak savrulmaları engeller..bele 6 tonluk garip bişiydir efenim..
  3 ... nobran ne ya
 3. 3.
  zaten usa humwee şasesi üzerine yapılmıştır . motor vites kutusu direksiyon sistemi humwee nin imalatçısı AM firması tarafından yapılmaktadır. otokar sadece zırh kısmını ve montajı yapmaktadır. güzel faydalı alettir.
  şöför kapısı yoktur . ciddi eksikliktir.
  3 -1 ... klauss
 4. 4.
  askerliğini bu aletin şoforlugunu yaparak geçiren vatan evlatlarının saga sola " çılgın kobracı " yazmalarına sebep olan araç.
  1 ... hayvan herif
 5. 5.
  bir haftada üç kez uzaktan kumandalı patlayıcı saldırısına maruz kalsa da hiçbir askerimizin şehit düşmemesini sağlayan sağlam araç. "teseka hiç üretmiyor yeaa, hep ülkeyi sömürüyor :((" diyen gerizekalılar nedense bu konuya pek değinmemiş.
  2 -1 ... gokte atam han ulgen
 6. 6.
  kobra, halihazırda azerbaycan, cezayir, bahreyn, bangladeş, gürcistan, malezya, maldivler, nijerya, slovenya, pakistan, peru, türkiye ve birleşik arap emirlikleri'nde kullanılıyor veya bu ülkelerde sipariş alındı.
  ... koygorenmasumuzayli
 7. 7.
  v8 turbo motora sahip türk yapımı muharebe aracı. iç dizaynı tıpkı uzay mekiğini andırır, ancak sürmesi kolay ve keyiflidir.
  ... darah hitam
 8. 8.
  terörle mücadelede etkin bir biçimde çok yönlü olarak kullanılan, 8mm zırha sahip kabalı ve açık olmak üzere 2 tip kule adı verilen silah sistemine sahip, zırhlı arac.
  ... allah kabul etsin
 9. 9.
  v şeklinde şasisi sayesinde patlayan bombanın enerjisini dağıtarak bombanın gücünü zayıflatır. bu yüzden başarılı bir hafif zırhlı araçtır.
  ... zenithgeist
 10. 10.
  Otokar Cobra, Otokar'ın araştırma ve geliştirme ekibi tarafından silahlı kuvvetlerin zırhlı tekerlekli araç (ACV) ihtiyacı doğrultusunda en uygun çözümü sağlamak üzere geliştirilmiştir. Cobra, iyi bir balistik korumanın yanı sıra, aynı platformun farklı görevlere uyarlanabilir olması ile tanınır. Aynı gövde ve altyapı üzerine tasarlandığı ve birçok model ve tip üretilebildiği için bakım ve serviste büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Farklı kullanım amaçları için üretilmiş farklı Cobra'larda bile ana yapının aynı kalması bakım, onarım ve yedek parçada da büyük tasarruf sağlaması, Cobra'yı pek çok ordunun tercih ettiği bir zırhlı araç yapmaktadır.

  9 personel taşıma kapasiteli lastik tekerlekli 4x4 Cobra Zırhlı Aracı aşağıda belirtilen tiplerde üretilmektedir. Aynı zamanda amfibik versiyonu da bulunmaktadır. Kazakistan Silahlı Kuvvetleri ihtiyacı için Otokar şirketi Kazakistan Engineering şirketi ile 2011 yılında yapılan anlaşma doğrultusunda ortak lisanslı üretim yapılmaktadır.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Otokar_Kobra
  ... hasmet ibriktaroglu