bugün

orta dogu sanayı ve tıcaret merkezıdır. ankara da bulunur. kobı ler yogun olarak falıyettedır. batıkent ve yenımahalle arasında bır yerdır.
batıkent tarafına doğru sondan bir önceki metro durağı.
ankara ve türkiye'nin en büyük sanayi bölgelerinden birisi. bölgenin herşeyi, olamzsa olmazı. istihdam, ihracat, kobiler ne ararsanız bulabilirsiniz. ayrıca metro sayesinde ulaşımı kolay ve rahattır. yeni yetme mühendisler* tarafından ilk tercih yeridir.
ankaray' a son duraklardan binen herkesin duyduğu anosta geçen yer ismi;

trenimiz dikimevi ( ve ya aşti) istikametine gitmektedir. ostim ve batıkent istikametine gitmekte olan yolcularımız kızılay' dan metroya aktama yapabilirler.
ankara'da beni huzurlu hissttiren, yüce kompleks.
(bkz: başlık entry ve nick uyumu)
ilahi tadında "entry"ler girmesini beklediğim, sevglisi uğruna samimi arkadaşlarını bekletme eğilimli, çocuğu olursa adını kız erkek fark etmez Gıyasettin koyacak, parasızlıktan soluğu uludağ sözlük'te almış, sorumsuz edebiyat öğrencisi ve gün itibariyle bilmem kaçıncı nesilden sözlük yazarıdır.
elbruz tayfasının mantık ayağı(!), tek satırlık tornacı entrylerinin sahibi, altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
sevecen,iyimser,zeki her konuya dair mutlaka bir görüşü olan arkadaşımdır kendisi.aramıza katılmasıyla sözlük büyük bir cevher kazanmıştır.
Benimde yaklaşık 4 yıldır içerisinde bulunduğum organize sanayi bölgesi. *

(bkz: Ostimin gülü)
(bkz: sözlükteki ostimliler)
Fatih universitesini içinde bulundurur.
Ankaranın en büyük sanayi yerleşkesidir
ivogsan
keresteciler sitesi
dericiler sitesi
oto 88
gibi bölümleri vardır
(bkz: ostim beyzbol takımı)
bir sürü ufak atölyenin yanında çok ciddi firmaları da barındıran organize sanayi bölgesi.

(o ufacık atölyelerde ne işler başardıklarını görüp de şaşırmamak elde değil.)
ostim diyince bana bir terleme basar a dostlar bundan 3 sene önce batıkent'te bir dershaneye gidiyordum tabi dershaneye gitmek için sincan-ostim dolmuş hattını kullanmak zorunda kalırdım gariban işçi abilerimle sıkış tepiş kardeş kardeş giderdik hayatımdan da çok memnundum lakin o gözü dönmüş aç gözlü dolmuş şoförü bir milimetre karelik alanı boş görmeye görsün hemen birisini daha alırdı zaten o saatten sonrada kardeşliğimiz iyice pekişiyordu ona da bazen insan eyvallah diyebiliyor ama dolmuşun dolu olmasından dolayı dolmuşa binemiyorsanız ve ankara'nın o pis ayazanı yemişseniz hayat daha bir çekilmez oluyor a doslar *
tanım:dolmuş hatlarıyla insanları çıldırtan yer, mekan.
ankara ostim de patlama oldu .
çok sayıda yaralı olduğu belirtilir.
(bkz: 3 şubat 2011 ankara ostimde patlama)
defne öldüğü gün sayfalar açan ayılıp bayılan üzüntüden kahrolan duyarlı vatandaşlar! şimdi yoklar..ağır rahatsızlar yemin edierim..ünsüz oldukları için önemsenmiyor olmaları ne acı!
ankara'nın en büyük organize sanayi bölgesidir. ülke adına da önemli ölçüde işler kaydetmektedir. savunma sanayi kümelenmesiyle türkiye'de dikkat çekici bir organize sanayi haline gelmiştir. aynı zamanda etox'un da üretildiği sanayidir. iyi işler yapmalarından dolayı ostimli ustalar, "allah'ın işine karışmak gibi olmazsa ostim'de adam da yaparız." demişlerdir.
türkiye'nin en büyük oto çıkma yedek parça sağlayıcısıdır. yok yok o derece.
hemen her bankanın bulunduğu sanayi bölgesi.

hep bir telaş, bir kargaşa, günün belli saatlerinde işkenceye dönüşen trafik ...
burada emeğe dayalı olarak çalışan işçileri korumak, işçi güvenliğini sağlamak, işçiler arasındaki dayanışmayı tesis etmek ve işçilerin ekonomik, hukuki ve diğer haklarını sağlamak için mücadele eden bir ostim işçi derneği var:
http://www.ostimiscidernegi.org
sadece ankara değil, türkiye'nin belki de en büyük kobi organize sanayi bölgesidir. hele yanına ivogsan* da taşınınca tam bir kobi cennetine dönüşmüştür.

özellikle metal işleme, talaşlı üretim, ısıl işlem gibi hassas işlerde ün yapmış çok firma vardır. bunun yanısıra kimya ve plastik gibi sektörlerde önemli işler yapılır. bir sincan organize sanayi gibi kurumsal ve büyük ölçekli firmalar barındırmaz ama atölye ve el işine dayalı emek üretiminde türkiyenin bir numarasıdır.
hakettiği üzere silinmiş yazar.
ankaralı her mühendisin kaçınılmaz sonu. kaçabilirseniz ne ala.
ankaralı çoğu başarısız öğrenciye tehdit amaçlı sunulan yer. sonumuz ostim. kaçabilirseniz ne ala.
allah'ın siktir ettiği ama buradakiler tarafından da çok rağbet gören şehri. nakit-çek-senetler hızlı döner,
bulunduğun etnik kimliği kabul etmeyen bir kaç kağıt müsveddesi...

biraz elektrik motoru almaya giderken, treylerin tepesinde fotoğraf olursunuz uydudan. ağır sanayi işte, egzotik biraz.

bi de meydandaki takım anahtarı ilgi odağı. ziraat bankasının önünde oturunca yanlış anlaşılmasam, çapını bulur araba sökerim, o denli.
ama bi'şey söyleyim mi o kadar yatırımı bana yapsan f16 olurum her gece.

sabah uykusunu alamamış kadınlar... patron günde yedi bardak çay içecek diye dolmuşta ayakta kalanlar ...

her an karşıdan beyaz atletli bir abinin koşmasına ciddi anlamlar yükleyebilirsiniz.
veya;
pantolonu yağ lekesi olmuş adama, iki beden bol gelen işçi kıyafetlerine...

döner koltuklu ağa babam, yine sen bilirsin ama bu kayışların sürtünme kuvveti bile kaydırmıyor bilyayı.

şerafettin'in şerafet'i şeref demek ise neden bu kadar uzattık bu meseleyi.
güncel Önemli Başlıklar