ahmet her sabah 6:30'da kalkar, 7'de iett otobüsüne binerek işine gider. sigortası yoktur, iş güvencesi yoktur. asgari ücretle köle gibi çalışır. akşam 6-7 gibi işten çıkıp eve döner. evde bir tas çorba bir tabak kuru makarna, altı delinmiş 3 çift çocuk ayakkabısı ve görücü usulü evlendiği karısı onu karşılar. kavga ile karışık yemeğini bitirir, kendini zor bela koltuğa atar.

televizyonu açar. karşısında pişkin suratıyla vey vey diye bağıran ibo'yu görür. ibo arkadaşları ile mangal partisi yapmaktadır.ahmet'in karnı hala aç olduğundan kanalı değiştirir.diğer kanalda özcan deniz taş gibi bir hatunla bardan çıkarken objektiflere yakalanmıştır. hemen kanalı değiştirir. öbür kanalda lüks arabalar içinde esrar içen zenci rapçiyi, diğerinde bilmem kaçıncı villasını alan sinema sanatçısını görür. ahmet giderek depresyona girmektedir. ajdar'ı ibo show'da kürtçe şarkı söylerken gördüğü an film kopar.

ahmet artık balataları yakmıştır. babadan kalma silahını alır önce karısını sonra çocuklarını öldürür. saatler geçmiştir ahmet tekrar televizyonu açar. daha bir kaç saat önce hayatın amına koyan ünlüler şimdi "korsan cdler ebemizi sikiyor sayın ali kırca" diyerek ağlamaktadır siyaset meydanında. ahmet elini sigara pakedine götürür hiç sigarası kalmamıştır. kömür dumanının arasından son bir silah sesi geceyi yırtar. ahmet'in cansız gözlerinden televizyon ekranı yansımaktadır. ibo konuşmaktadır "devlet büyüklerimizin kanayan bu yaraya el atmasını istiyorum. dayanacak gücümüz kalmadı. korsana hayır!"
cd fiyatlarının gereksiz pahalı olmasından dolayı gerçekleşen eylem. orijinal cd almak elbette iyidir, korsan ürün kullanmamak gerekir ama ahmet gibi alım gücü düşük insanlar orijinal cd alamıyor ve korsan piyasası güç kazanıyor.

sanatçının, yapımcıların iştahi biraz azaltılmalı ve dinleyiciler insafa gelmeli. korsan böyle sonlanır.*
bir yere kadar normaldir.

şimdi kalkıp da müzeyyen senar, erkin koray ya da ne bileyim arif sağ gibi insanların kasetleri, cdleri korsandan alınmamalıdır. sevincinde, efkarında onları dinlemişsin, yıllardır hislerine tercüman olmuş bu insanlar.

haa gidip de gökhan özendir, yok kolunda dört kadınla lüx arabasına binen popçu x'dir. bunları geçmek lazım. bunlar topluma ne katkı yapmış tanrı aşkına? neyine ben bunların sadece bir şarkısı için gidip orjinal cdlerini alayım? gerçi ben bunları neden dinleyeyim o da ayrı bir salaklık...
korsan daha ucuzsa akıllıca olan harekettir . zira alışkanlık haline getirilmesi zararlı olandır. sınırları aşmamak şartıyla masumdur.
(bkz: mp3)
paramız çoktuda orjinal mi almadık? dememize sebep olan durum.
(bkz: ögrenci olmak)
bahsedilen kişi öğrenci olup, orjinal cd ye o kadar para bayılmaktansa halen gidip korsan alan kişi eylemidir.
aynı görevi yaptıkları için sorun teşkil etmeyen bi durumdur.hem tüketici için daha uygun olduğundan işine gelir.
(bkz: cd mi kaldı a muhterem)
diyenlerin yapmadığı eylemdir.
tenezzül etmek deyiminin anlamının tam idrak edilemediğini bize gösteren başlık.

tdk hazretleri tenezzül etmek için şöyle buyurur:

1- alçak gönüllülük göstermek
2- kendi durumuna, düzeyine aykırı düşen bir şeyi veya işi kabul etmek
3- herhangi bir şeyi yapmaya istekli olmamak

yani tenezzül edecek insan sıfatındaysanız, yani gücünüz buna yetiyorsa yapacak bir şey yok. Kendi durumunuza ya da düzeyinize aykırı düşüyorsa korsan cd almak, size zaten paşalar gibi orijinal almak yakışır. Helal olsun deriz, ayakta alkışlarız. Ama parası olmayan adam, metallica'nın fi tarihinde çıkardığı albümündan bir şarkıyı dinlemek için orijinalini ebayden bir servet ödeyerek almaz. Alamaz. internetten indirir mp3'ünü, dinler. Çünkü herkesin metallica dinlemeye hakkı vardır. Eğer benzin internetten indirilebilseydi, emin olun a.ına bile koyardım. Dünyanın en pahalı benzinini, dünyanın en pahalı internetini 3. dünya ülkesi seviyesinde bir ekonomik düzeye sahipken kullanıyorsam kimse bana korsana hayır demesin. Sopam yanımda. Döverim.
var böyle insanlar.sorma kardeş bunlar 10.000 aud maaş alıp hala korsan ürün kullanırlar.
asgari ücretin 693 lira olduğu ülkemizde bir işçinin maaşıyla 2 saatlik bir filmin ücreti karşılaştırıldığında yadırganılmayacak durumdur.

pkk ya destek olmakla bir alakası yoktur. pek ala bende bir zamanlar pkklı olmayıpta uğraştığım bir işti. bakıldığında tersine birçok pkk lı diye tabir edeceğimiz kekoya filim satmışımdır. bahsettiğim konu kitap piyasası içindme geçerli geçen gün yky bir kitaba baktım 70 sayfamıne 32 lira yazmışlar arkasına. bu ülkede bilgilenmek istiyorsanda paran lacak entellektüel olmak istiyorsanda paran olacak. param yok derdim yok.
emeğe saygısızlıktır.
(bkz: sanki hiç yapmadık)
giymeye don bulamayan insandan yapmaması beklenen harekettir.böyle bişey varmı ya,alamıyosan odun ol,müzik bilgisinden mahrum ol , kültürsüz kal vs.bugün benim diyen rock gruplarına sor sen aldınmı vakti zamanında korsan diye onlar bile almıştır.
efendim parası çok olana göre eziklik olabilir, zaten o güruhtan insanların çoğuna göre üç kuruş para kazanan kişiler ve onların çocukları komple eziktir. kendi parasını çatır çatır kazanıp da tercihini orjinalden kullanana lafımız yok, haklarıdır ve takdir edilesidir , ancak ana-baba parasıyla ortalıkta caka satıp, afedersiniz insanlık dışı şartlarla çalışıp emeğinin karşılığını alamayan, veya benim gibi annesi-babası zengin olmadığından kendine doğru-dürüst para ayıramayan, buna rağmen belirli bir kültür seviyesine tutunmaya çalışan insanlara ezik yakıştırması yapanlara beyaz show'dan anonim bir eser geliyor "hi-one-lar".
beyaz, ata demirer vs. yeri geldiğin de tenezzül ediyor. insanlar keriz mi 10 -15 tl verip orjinal cd alsın .
fiyatlar aşağı çekilse kimse tenezül etmez.
(bkz: orijinal dvd nin 22 tl olduğu ülke)
cool adamın asla yapmayacağı şey.
herkesi sanatçı yerine koyup oynatıp söyletirlerse olacağı olağan durum.
eğer bir albümde 1 parça güzel, geri kalan 10 tanesi rezil durumdaysa normaldir. zaten insanlar hayranı oldukları sanatçıların albümlerini almak için can atıyorlar. "1 aralık'a kaç gün kaldı ki, çıksa da alsak artık şu albümü.." çok duydum böylelerini.

film konusunda da benzeri geçerli. adam çok merak ettiği bir film varsa bekliyor, vizyona girdiği gün sinemada. yok öylesine izleyecekse, alıyor korsanını ve izliyor evinde paşa paşa.

not: durumu gerçekten çok kötü olan kişileri düşünmeden yazdığım bir entrydir. adam yiecek yemek bulmakta zorlanırken, en sevdiği sanatçı bile olsa 15-20 tl'sını ona ayıramaz. sonuna kadar haklıdır.
http://www.facebook.com/v.../video.php?v=254653540470
(bkz: taksitle cd satın abey)
(bkz: cebinizde bir milyarlık telefonlar var)
Korsana hayırmış hadi ordan.Geçen sibel can bir şarkı çıkartmış yazındı sanırsam.Diyorki bizim kazancımız 60 bin dolar şuan bu trajik bir rakam.intrnete koyuyorlar herkes ordan dinliyor diye yakınıyor.

Hadi ordan o*ospu bu millet 700 lirayla ölene kadar yaşıo Senin gibi sanatcının ..
kişi cd, dvd ve kitapların gereksiz pahalılığı nedeniyle korsanını alabilir. ancak, gerçekten değer verdiği bir sanatçının, aktörün veya yazarın bir eseriyse onu orjinal almalıdır.