1. 1.
  teknik direktör gündüz tekin onay'ın damadı olan eski basketbolcu, buram buram spor fışkıran bir ailenin üyelerinden biri.
  2 ... fowler
 2. 2.
  türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli oyun kuruculardan biridir. müthiş bir oyun zekası ve asist sezgisi vardır. oyun temposunu ayarlama konusunda eşsiz bir yetenektir.
  1 ... insomniac
 3. 3.
  basketbolun oğuz çetin , i , cüneyt tanman ı, ertuğrul sağlamı, şenol güneş i.
  2 ... serander
 4. 4.
  ayrıca milli maçlarda attığı isabetli üçlükler ve beyefendiliğiyle de hatırlanan eski milli basketbolcumuz.
  1 ... legend of the stranger
 5. 5.
  galatasaray'da yetişmiş olan, basketbol hayatının son dönemlerindede galatasaray'da görev yapmış olan basketçi. görev yaptığı süreçte yönetimin basketbola ilgisizliği karşısında 2 kez basketbolu bıraktığını açıklayıp sonradan vazgeçmiştir. galatasaray liseli'dir bildiğim kadarıyla.
  2 ... metin oktay
 6. 6.
  1967 erzurum doğumlu olan efsane guard. sırasıyla Ortaköy, Eczacıbaşı, Paşabahçe, Fenerbahçe takımlarında oynadıktan sonra 1993 yılında ülkerspor'a transfer olmuştur. burda çeşitli başarılar elde ettikten sonra 1997 yılında galatasaray'a transfer olmustur. 101 kez milli formayı giymiştir. 1993, 1995, 1997, 2001 yıllarında Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın oyun kurucusu olarak görev yapmıştır.
  2 ... daydreamers
 7. 7.
  şuan basketbol genç milli takımımızda antrenörlük yapmaktadır.
  geçtiğimiz günlerde ailesinden biri kalp krizi geçirdi ve onu ziyarete gittiğinde sekiz aydır görüşemediklerini söyledi. çok çalışıyormuş çok.
  1 ... pokezat
 8. 8.
  ülkerspor'da oynarken takım her sete yerleştiğinde saçını tutan kişiydi. zannediyorum tek bir hücum organizasyonları vardı ama gene de bunu işaret etme gereği duyuyordu.
  1 ... metin oktay
 9. 9.
  geçen sene 2.ligde ışıkspor'u çalıştırdıktan sonra, bu sene başında Antalya Büyükşehir Belediyesi antrenörlüğüne getirilmiş, bu takımı beko basketbol liginde üst sıralara taşımak için çalışmakta olan antrenördür. türk basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı oyun kurucularından biri olduğu su götürmez bir gerçek, bakalım antrenörlük kariyeri de oyunculuk kariyeri kadar başarılı olacak mı?
  1 ... bionic
 10. 10.
  aynı zamanda, Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı baş Antrenörüdür.
  1 ... bionic