1. 1.
    okullarda güzel hizmetler yapan idare ve tum ogretmenler tarafından bir numara olan ogrencilere verilen belge takdir belgesinin buyuk kardesi **
    1 ... cell-im
  2. 2.
    yönetmeliğe göre:
    4. sınıf ve sonrasında üç dönem üst üste takdir belgesi alan öğrencilere verilebilecek belgedir. yönetmeliği bilmeyen velilerin takdir alan kendi çocuğunda göremediğinde, aynı anda takdir alan diğer komşu çocuğunun elinde gödüğünde okul idaresinin altını üstüne getirdiği belgedir. araya ilçe emniyet müdürünün (doğru okudunuz ilçe milli eğitim müdürü değil) girerek okul idaresine baskı yapıldığı bizzat görülmüş ve yaşanmıştır.
    ... kahroldüşmanalsanabomba
  3. 3.
    öğrencinin zeki yada tembelliğine bakılmaksızın okul içi davranışlarına bakılarak verilen, bunun için yine öğrencilerden oluşmuş kurulu olan belgedir. çoğunlukla dersleri iyi olan öğrenciler alır. okulda 0 gün devamsızlık yapmış, hocaya karşı hiç dikleşmemiş öğrencilerede verildiği görülmüştür
    ... yamato ishida
  4. 4.
    verenlerin öğretmen olması dolayısıyla onurlu olmaları ihtimali yüksek olan belgedir. ben verebilirim mesela denilesi belgedir.
    ... kahroldüşmanalsanabomba
  5. 5.
    (bkz: belgenin onursuzluğu)
    -1 ... kahroldüşmanalsanabomba
  6. 6.
    adı onur olanlara verilen bir belge de olabilir. neme lazım adamın adının onur olduğuna inanmayanlar çıkabilir.. *

hatta;

(bkz: onur belge) * * *
    3 -1 ... chosen
  7. 7.
    universitelerde 4 sene boyunca hiç FF getirmeyip ,ortalamasını 4 üzerinden 3 ve üzeri puanlarda tutan ögrencilere verilen belge.
    ... melankolik
  8. 8.
    kocaeli üniversitesinde dönem ortalamasını 3.00 ve üzeri getiren öğrencilere verilen belge.

(bkz: kendimden biliyorum)
    ... rabbit
  9. 9.
    onur öğrencilerine verilen belge ***
    ... jansery
  10. 10.
    cok gerek yokmus gibi gorunse de basarinin somutlastirilmasi nedeniyle insana keyif veren sey.
    ... nick gereksiz mi ne