bugün

Bi boka yaramaz.
Biri gruba atmıştı bu listeyi önemsiz olduğundan bakmadım bile ben var mıyım diye. Çünkü ezberle yaz ortalama not al onur belgen olsun.her bölüm için söylemiyorum tabi felsefe bölümü için yazıyorum.Az önce baktım bu arada 5 kredilik dersten yaz okulunda devamsızlık yaptığımdan ortalamam düştüğü için onur alamamışım diye düşünüyorum. Aman ne önemli. Listedeki isimlere baktım günlük yaşamın problemleri, felsefi, politik, karakter veya herhangi bir sosyal alandan eleştiri yapamayan akşama kadar kim kimle sevişmiş, kim kiminle yanaşmış muhabbeti yapan tipler. Gidip Twitter'da paylaşmışlar aferin size küçük adamlar. Hala arayıp ortalaman kaç diye soran var sınavlardan sonra kaç puan aldın diye soranlar. kafayı notla bozmuşlar bir bok bildikleri yok. Ayda 18 kitap okudum diye hava atan biri vardı. Her ay 2 kitap bitirse dahi inanın yürüyüşü, bakışı, duruşuna yansır o kadar eminim. Bakıyorsun 6-7 kelimeden cümle kuramıyor adam. Aferin onurlular sizi. Anneniz gurur duyuyordur.
Lisedeyken sırf sınıfta belge almadan geçmeyen olmasın diye en alakasız, en onursuz tiplere verilen belgedir. Ulan benim gibi adam varken gidip milletten haraç kesen orospu çocuklarına verdiler ya o amk belgesini hala aklıma geldikçe zoruma gidiyor sözlük.
üniversitede verilenlerin kariyer hayatında resmen bir boka yaramadığı osuruktan belge.

gerek mezun olduğum örgün üniversite gerekse açıköğretimde defalarca aldım bu belgeden evde koleksiyon yaptım, cv'ye de yazdım. bir allah'ın kulu bir iş görüşmesinde lafını etmedi, epey bir iş görüşmesinden olumlu cevap alamadım.

o yüzden "aha onur belgesi aldım la üniversiteden" diye boş artistlikler yapmayın, emin olun bir b.ka yaramıyor. alması da öyle kolay değil ha, ilkokulda verilen tırışkadan takdirnameler gibi değil, belirli ortalamayı tutturman lazım filan. ama nedense kimse itibar etmiyor.
Bir iftihar belgesi değildir. Derslerime çok çalıştım babam bisiklet alacak öyle söyledi.
öğretmenler istediği iki üç kişiye verme hakkına sahiptir, diğer şekilde de etkinliğe vesaire katılanlara verilir. kısaca bir esprisi yoktur. vaktinde ortaokulumda mürekkep yetmediği için basılmamıştır.
Lisenin 4 senesinde de alırsanız, lise sonda prensesi kurtaran Mario oluyorsunuz.
Hala var mı Mario?
Yok di mi?
eskiden bunu almak için çabalardık. lisede falan.

sanki bana nobel amk.
Lisedekini bilmem (gerek de yok) üniversitede dönem ortalamanız 3.00 - 3.50 arasinda olursa alırsınız. Bir de herhangi bir dersten kalmamanız gerekir. Daha taşşaklısı için;

(bkz: yüksek onur belgesi)
hiç unutmam lisede onur belgesini aldığım sene sınıfta kalmıştım böyle saçma bi belge amk ya.
hayattaki en gereksiz kağıt parçalarından birisidir. var mı var fakat kime göre neye göre niçin verildiği daha adam akıllı anlaşılmamıştır.
Ortaokulda piçlere Lisede hak edenlere vrilen belge.
lisede 4 kez aldığım bir yarrağa yaramayan belge. karnenin de aq.
Bende aldıydım bikaç tene.
6.sınıfta okul birincisi olduğum için aldığım belgedir. Şu ana kadar hiçbir hayrını görmedim.
Lise 1, 2, 3, de aldiğim belge.
5. Sınıfta aldığım bir belgedir. Matematikten aldığım 100'ün katkısı büyüktür.
Orta okulda mudurun kizinin sorgusuz sualsiz aldigi belgedir.
genelde onursuz yalaka tiplere takılan belgemsi.
lisedeyken 8 zayıf getirdiğim bir dönem aldığım belgedir. hangi akla hizmeten verildiğine dair en ufak bir fikrim yok. fakat benim tahminimce babam beni öldürmesin diye hocanın eve giriş bileti olarak allah rızası için verdiği belge olabilir. yani 8 zayıflı karneyle eve gittim o anne o baba bana yavrum dedi, evladım dedi, inanmazsınız beni eve alıp yemek vermeye devam ettiler, anne baba çok fedakar çok.
Bizim üst kat komşumuz her sene aldığı için gayet de yakından görebildiğim belgedir. Balon oğlu balondur. hiç bir numarası yoktur uzulmeyin.
Şimdi bakıyorum da takdir getiren her çocuğa bonus olarak dağıtılıyor. Bizim zamanımızda bi kişi ya alırdı ya almazdı. O da genelde sınıfın en sessiz öğrencisine verilirdi.
ne idüğü belirsiz belgedir.
ağzı var dili yok öğrencilere verilen belge.

ilk okulu bitirdim bir kere alamadım liseyi bitirdim yine alamadım. her sene bu sene onur belgesi alacağım diye başlardım. ailenin dalga konusu olurdum tabi. pek ağzı var dili yok olanlardan olamayacağımdan çok eminler. neyse zaten ben de o pısırık insanlardan olmaya teşvik ediyorlar bizi almamak daha iyi der üstünü kapatırdım.
10. sınıfta toplamda 3 gün devamsızlık yaptığım için vermişlerdi, iyiydi, güzeldi.