bugün

kapan artık bebeğim, kapan.***
bazı üniversiteliler için kapanmayacaktır. (bkz: büt) (bkz: yaz okulu) *
kapanmasına 10 gün kalan gereksiz bir yer. geçsin artık şu 10 gün ama eh.
bilgi edinme yeri.
(bkz: ölmeden önce gidilmesi gereken yerler)
Kaşarlar için erkek cenneti, inekler için bilgi yuvası, süslü kızlar için podyum, normal öğrenci için zindan, emek sever öğretmenler icin ekmek teknesi, aileler için çocuklarını salladıkları mekandır.
Hayata hazırlayan, güzel insanların olduğu binadır, ileride özlenecek ortamlardan birisidir.
o-kuldur.
bugün açılacak olan.
Şimdilerde kahvehane niyetine kullanılan kurum.
haftada 3 gün sadece pozitif bilimler öğretimi verilmesi gereken kurum. diğer 3 gün ise seçmeli ders öğretimi yapılmalıdır.

resim, beden eğitimi, müzik, trafik, din kültürü, vs vs vs.. bu tarz derslerin hepsi seçmeli olmalıdır. veli bu dersleri seçtiği vakit çocuğunu okula gönderebilmelidir. mesela ben çocuğumun okulda bu saydığım dersleri almasını istemiyorum. niye. boktan çünkü. hele beden eğitimi gibi bir dersi. müzik yerine enstrüman eğitimi verilebilir mesela. bu üzerinde ayrıca tartışılabilir. sonuç olarak okulda sadece pozitif derslerin zorunlu olmasını savunuyorum.

ha kimse atlamadan yazayım. 3+3=6 eder, evet.
işin ehlinin öğrenileceği yerdir. öğrenilecek şey illa ilmi olacak değildir. hayata dair de olabilir. önemli olan insana farklılık katmasıdır. hoca faktörü önemlidir.
monoton hayatın mekanikselleştirme fabrikalarından birisi. hammadde olarak işlev gören öğrenci denilen varlığın, öğretmen denilen yamultucu, bükücü ve yontucu işçiler tarafından, parlayan bir metale dönüştürüldüğü yer.
Bilgi niyetine başka şeylerin öğretildiği acayibimsi kurum.
Capricornus galaksisinde bir yıldız ismidir.

(bkz: oculus)

http://www.astrostudio.org/xhip.php?hip=100881
ülkemizin tamamında bütün okullara yüksek hızlı internet bağlanmıştır. tabi ki ak parti döneminde olmuştur. onlar konuşur ak parti yapar.
Okul derken koleji kastediyor burda yazar sanırım.

Yüksek hızlı internet bağlatıldı demiş birisi nasıl yani diğer okullarda internet yokmuydu? Hangi çağda yaşıyoruz?
iş istiyor musun, okul okuman gerek. okuldan mezun musun, iş yok.

--spoiler--
+oğlum, aküyü çalmışlar.
-aküyü mü çalmışlar? neden aküyü çaldınız? madem aküyü çaldınız, kaputu niye açık bırakıyorsunuz? hadi kaputu açtınız, neden aküyü çalı...
+çat...
--spoiler--
yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sadece 2 gün kalmışken hakkında bir iki kelam etmek istediğim kurum, eğitim verilen yer.

kendimi bildim bileli okulu seven bir öğrenciyim, öyle aman aman bir çalışkanlığım da olmamasına rağmen her daim okula gitmeyi sevdim ve hala da seviyorum. yalnız bu demek değil ki sistem doğru, her şey düzgün işliyor.
sorun şu ki ben de dahil olmak üzere çoğu öğrenci sayısala yönlendiriliyor, farklı alanlara olan ilgimiz ve yeteneğimiz hiç sayılıyor. dile olan yatkınlığım ve yeteneğime rağmen dil bölümü seçmedim çünkü sayısalın iş imkanları çoktu, iyi de bir puan alırsam güzel bir mühendislik ya da tıp eğitimi alabilirdim. çünkü en önemli bölümler bu bölümlerdi, en zeki öğrenciler bu bölümleri seçmişti; öyle ki tıpa/ itü-odtü gibi iyi mühendislik eğitimi veren bir okula yerleşebilmek için hayatımın en az iki-üç senesini masa başında test kitaplarıyla boğuşarak geçirmeliydim. neden? çünkü benden öncekiler böyle yapmıştı, çünkü kendimi daha da çok zorlanacağım bir eğitim hayatına hazırlıyordum, çünkü böyleydi işte.

evet, oldukça stresliyim. ve kafam çok karışık. daha ne istediğimi ben bile bilmeden sevgili okulum bana sayısal ağırlıklı seçmeli ders listesi veriyor, hepimiz sayısalda başarılı olmak için kasıyoruz ve ''hepimiz tıp istiyoruz''.

ne diyorduk? deli gibi kasıp, birbirimizi geçmek adına über dershanelere/ kurslara/özel derslere başvuracağımız bu eğitim öğretim yılında benimle aynı durumda olan herkese başarılı bir yıl dilerim.
(bkz: Mektep)...
görsel
Allah annelere zihin açıklığı versin.
Amknin okulu bahcedeki kopek bile uyuyor biz okula geldik.
en üst kattaki sınıfta okumaktayız. deniz manzarası görünmektedir. iyi hissetirmektedir.
Okulun sevdiğim tarafı;

Arkadaşlarla buluşup top oynamak. Mahallede kimse yok. (bkz: futbol)
hayatım boyunca gerÇekten gereksiz bulduğum şeydir. eğitim almak isteyen insan kendi imkanlarıyla da bunu kolayca halledebilir, hem bu şekilde insanların farkı daha kolay anlaşılır.
güncel Önemli Başlıklar