bugün

sıkıcı bir mekan,insanları haftanın 5 günü 8 er saat sürekli kapalı bir ortamda tutmakla nasıl neşeli olunması beklenir ki...
DOGRU ARKADASLARLA iNSANIN EN ZEVK ALDIGI ALTIN CAĞININ YASANDIGI ORTAM
http://www.showtvnet.com/sinema/resim/okul.shtml adresinden fotoğraflarına ulaşılabilinen, Türk sinemasına ait bir film.
alm. die schule
yuva, kreş vb.den baslayarak üniversite dahil sayabilecegimiz her türlü egitim ve/veya ögretim yapan yer
(bkz: okulun en populer kiziyla yatmak)
Türkiyede yanlış eğtim düzeni ve yanlış öğretmenler yüzünden hemen hemen bütün öğrencilerin nefret ettiği işe yaramaz yer.lise ikide olmama rağmen okulun gördüğüm iki faydası:okuma yazma, üçüncü sınıftaki camı isleme deneyi.(güneş tutulmasında kullandım ki aslında göze zararlıymış!)
O harfinden sonra gelen harf ö
K harfinden sonra gelen harf L
U harfinden sonra gelen harf ü
L harfinden sonra gelen harf M

sonrası ölüm olan.
eğitimin adresi,insanların çoğu kısmını fasa fisoyla geçirdiği,gereksiz yere uzun yıllara yayılarak insanların ömrünü çalan yerdir.(gereksiz kelimesiyle kastedilen okumak değil kısa bir süreye sığabilecek öğrenimi uzun yıllara yaymaktır)
yaşamımı karartan, gençliğimi harcayan, hayatımın baharını yaşamama izin vermeyen olgu. ama yine de (bkz: eğitim şart)
(bkz: okul filmi)
arkadaslıkların ve guzel anıların dibine vurulmasına sebebiyet veren kurumlar.
doğu yücel'in hayalet kitap adlı hikayesinden uyarlanan fakat kitabı katlettiğini düşündüğüm güldüren korku filmi. doğu yücel'in ya da taylan biraderler'in dream theater aşkını da filmin her karesinde görebilirsiniz.
Ödevler, pis hocalar. Arada iyileride denk gelir. Hiç sevmiyorum okulu.

(bkz: Patlıcan)
Mapus damı bana çok $ey öğretti
Ama en çok sabretmeyi
Yalnızken kalabalık olmayı
Kalabalıktayken de kendimle kalmayı
Ve sürekli kavga edip
Durmadan kendimle barı$mayı
Hiç göçünüp yüksünmeden
ihanetlere katlanmayı
Be$ metrede be$bin metreyi yürümeyi
Ve duvarların darlığında
Dünyaları dola$mayı
Ve hepsinden de çok
Bütün yuvarlakları yüreğimde bileyip sivriltmeyi
insan olmayı insan olmayı

aziz nesin..
çocukların cogunun sevmedigi ama bittikten sonra uzulecekleri yer.*
Her türlü eğitim ve öğretimin toplu olarak yapıldığı yer, mektep.
senaryosunu doğu yücel'in yazdığı hayalet kitaptan pek te başarılı bir şekilde alamamış olan türk filmi.
bazen neden var ki bazen de iyi ki varmış denilen * bi şey
bir işletme olarak bakılmaması gerekilen, zarar etse de, katkı payları okulu geçindiremeyecek olsa da yaşatılmaya devam edilmesi gereken bilgi yuvası.
Atv kanalı tarafından 'türk sinemasının en iyi korku filmi'diye tanıtılan film.**
işsiz kalmış önlisans ve yukarısı mezunlarının part time çalıştırılarak eğitim-öğretim sağlanmaya çalışılan, hatta eğitim-öğretimden de vazgeçilerek çobanlık yaptırılan kurumlardır. (bkz: alan memnun satan memnun)
her ne kadar aksi iddia edilse de öcülerin makyaji sayesinde komedi filmine dönmüs, izlerken kahkahalara boguldugum film.
kendisi aslinda korku filmiymis. zannedersem su tarz bir diyalog vardi filmde:

- bilmemne'nin ruhu bizim pe$imizde!
+ hadi kacalim!

(bkz: komedi filmi)
45 dklık ders süresi boyunca öğrenebileceklerinden çok daha fazlasını 10 dklık tenefüslerde öğrendiğin yer. resmi formalar içinde takıldığın sosyal ortam.
hocaların, öğrencilerin ve hizmetlilerin oluşturduğu sosyal kurum, ilim yuvası.