1. 1.
    sıkıcı bir mekan,insanları haftanın 5 günü 8 er saat sürekli kapalı bir ortamda tutmakla nasıl neşeli olunması beklenir ki...
    13 -1 ... eru
  2. 2.
    DOGRU ARKADASLARLA iNSANIN EN ZEVK ALDIGI ALTIN CAĞININ YASANDIGI ORTAM
    5 -2 ... nickimiminik1kedi7
  3. 3.
    http://www.showtvnet.com/sinema/resim/okul.shtml adresinden fotoğraflarına ulaşılabilinen, Türk sinemasına ait bir film.
    1 ... trinfr
  4. 4.
    alm. die schule
    ... trinfr
  5. 5.
    yuva, kreş vb.den baslayarak üniversite dahil sayabilecegimiz her türlü egitim ve/veya ögretim yapan yer
    2 ... dopdop
  6. 6.
    (bkz: okulun en populer kiziyla yatmak)
    2 -1 ... pulp fiction
  7. 7.
    Türkiyede yanlış eğtim düzeni ve yanlış öğretmenler yüzünden hemen hemen bütün öğrencilerin nefret ettiği işe yaramaz yer.lise ikide olmama rağmen okulun gördüğüm iki faydası:okuma yazma, üçüncü sınıftaki camı isleme deneyi.(güneş tutulmasında kullandım ki aslında göze zararlıymış!)
    5 ... kekistanlihobbit
  8. 8.
    O harfinden sonra gelen harf ö
    K harfinden sonra gelen harf L
    U harfinden sonra gelen harf ü
    L harfinden sonra gelen harf M

sonrası ölüm olan.
    20 ... sex pistols
  9. 9.
    eğitimin adresi,insanların çoğu kısmını fasa fisoyla geçirdiği,gereksiz yere uzun yıllara yayılarak insanların ömrünü çalan yerdir.(gereksiz kelimesiyle kastedilen okumak değil kısa bir süreye sığabilecek öğrenimi uzun yıllara yaymaktır)
    2 ... gaffur
  10. 10.
    yaşamımı karartan, gençliğimi harcayan, hayatımın baharını yaşamama izin vermeyen olgu. ama yine de (bkz: eğitim şart)
    3 -1 ... norma