bugün

entry'ler (15)

alo

Aloooo, orda mısın. Gonya yolundayım Gonya. (bkz: telefon açıldığında söylenir)

okul

Okulun sevdiğim tarafı;

Arkadaşlarla buluşup top oynamak. Mahallede kimse yok. (bkz: futbol)

olum bak git unutuldu mu

Bugün oluyordu bir benzeri. Çöpçü elektrikli bisikletle ezecekti.

lan

(bkz: len ulen ulan)

uykum geldi ama uyumak istemiyorum

Uyku geldiğinde fakat telefonu veya televizyonu veya bilgisayar vb.yi bırakmak istemediğinde söylenen cümle (bkz: azcık daha oynayım)

uykum gel artık lan

Olmuyor, olmuyor, sensiz hiç olmuyor, denedim olmuyooor, gidelim uzaklara tek başımayıım, geri dönüülmüyoooor (bkz: ismail yk nın şarkısı)

telekinezi

Cisimleri dokunmadan, beyin gücüyle hareket ettirmeye denir. (bkz: telekinezi rahip)

çaylaklık nedeni ve süresi belirtilsin kampanyası

--spoiler--

--spoiler--

Çaylaklıktan bıktım, neden çaylağım.

çaylaklıktan kurtulmak istiyorum

Neden çaylağım? Çok üzgünüm. Çaylaklık ne zaman bitecek? Sorulması gereken sorular bunlar.

(bkz: ağlıyorum)

açıklanamayan doğa olayları

Ben ne bileyim yani, bilim adamına sor, anlamadıysan git tedavi ol. Ne bileyim ben.

(bkz: açıklanamıyor)

yorulmak

Yorulmak, bitkin düşmek. Nefes nefese kalmak. Ohh

(bkz: hızlı nefes almak)

divane aşık gibi

`Kazım Koyuncu' nun çok güzel bir türkü/şarkısı. Şuan söylüyorum.

(bkz: sesim güzeldir)

gizem

Bir örnek veriyorum, başta gizemli ama sonu komik Güney Afrika’nın Cape Town Şehri’ndeki bir hastanede gizemli olaylar oluyordu. Üstelik ölümlerin hepsi, cuma günleri 311 numaralı yoğun bakım odasında gerçekleşiyordu. Hemşireler ve doktorlar buna bir çözüm bulamayınca, devreye polis girdi. Araştırmalar sonuç vermedi. Sır ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. Uzmanlar, odanın havasını bakteriyolojik olarak kontrol ettiler. Sonuç sıfırdı. Bu arada ölümler devam etti. Sonunda oda sürekli olarak gözetim altına alındı ve neden ortaya çıktı. Cuma sabahları saat 06.00’da odaları temizleyen görevli, hastanın başındaki solunum cihazının fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu.

(bkz: haykırdım)

entry mi göremiyotum

Entry mi göremiyorum, neden olmuyor. Anlamadım.

(bkz: göremiyorum)

gülmek

Gülmek, kahkaha atmaktır. Kahkaha atmak, sesli gülmektir. Sesli gülmek, bağırarak hahaha demektir.

(bkz: saçmaladım)