açılımı nil-tuna olan türkiye nin her yerinde şubelerinin olduğunu tahmin ettiğim kırtasiye, kitabevi...
bir windowsişletim sistemi

(bkz: windows NT)
network' un kısaltması.
nur cemaati nin kırtasiyesi.
new technology dir açılımı 9x işletim sistemlerinin bitişini göstermiştir. şimdiki Windows NT 4.0 * * , Windows 2000 Professional, Windows XP ve vista nin çekirdeğidir.
northern territory
ankara tandoğandaki şubesinden sürekli alış-veriş yaptığım için arada sırada kitap hediye eden ve bu nedenle sempatimi kazanmış kitabevidir.
briçte sanzatunun kısaltılması...
bir çok kitabi buldugum ve uygun fiyata aldığım kitapevidir.
amacı okuyucuya boxer, fhm satmak olmayan kitabevi, kırtasiye, küçük teknoloji market filan. alimallah yarın cumhuriyet kitapları arasında sızıntı filan ararsınız, üzülürüm, saflık değil, mallıktır bu.
boş dvd markası. açılımı nortech tir.
kitap, elektronik, kırtasiye alanlarında faaliyet gösteren mağazalar zinciri. belli bir kesime hitap ettiği söylenirse pek de yanlış olmamış olur. onun için leman, lombak, lemanyak, penguen, playboy, boxer, fhm, elle, blue jean, dishi, hülya magazin, rolling stone almak isteyenler d&r'a, sızıntı almak isteneler nt'ye gitmelidir.
açılımı nil-tuna olan kırtasiye firmasıdır. bilindigi üzere fethullah gülen cemaatinin bir kuruluşudur. dikkatimi çeken şey şudur. nil ve tuna, ikiside türkçe kelime, eee peki neden en-ti diye okunuyor.
açılımı "nur trade" olan kırtasiye firması. mağazaları genelde iki veya üç katlıdır. zemin veya alt kat, her daim, güzel görünür. "sızıntı" dergisinin, özel standı vardır. dergiler arasında, mizah dergisi, erkek dergisi, kadın dergisi bulunmaz. üst katta ise, her daim, raflarca "said nursi" kitabı bulunur. mustafa kemal atatürk rafları ise, her daim raf ismi görünmeyecek şekilde kapatılmış, ve başka kitaplarla doldurulmuştur.
aylar önce bakırköy şubesindeki kitapların hepsi, 'sahibinin' bakış açısına uygun hale getirilmiştir. eskiden kitap yelpazesi genişti ancak şimdilerde girme gereği bile duymadığım, ağırlıklı olarak bilgisayar malzemeleri, kırtasiye ürünü ve kitap satan dükkan.*
(bkz: sahibinin sesi)
müslümanlıktan, iyilikten, haramdan, helalden bu kadar çok bahseden bir cemaate bağlı olduğu kanıksanmış olan aşırı kazıkçı bir politika ile hizmet veren kurum..
uygun fiyatlara dizüstü bilgisayar satan firma.
(bkz: northern territory)
fetullah gülen ile ilgili özel kitaplık, köşe vs ayıran kitapevleri.
teknoloji ürünlerinde çoğu karta taksit yaparak teknosa'dan daha ucuza satan mağaza. ben fiyata bakarım, sahibi beni ilgilendirmez diye düşünen rasyonel tüketiciler için uygun bir yer.
http://www.nt.com.tr
ks. nörotransmitter.
afyonkarahisar şubesi antalya şubesinden kat kat büyüktür. bu birşeyler anlatmıştır sanırım, anlayana.
fem öğrencisiyim derseniz %50, şu hocanın yanından geliyorum derseniz &75 indirimle öss hazırlık kitabı alma imkanı bulunan kırtasiye.

o dönemler geçti bi daha uğramam derken geçen 60 ytl lik printer kartuşunu 32 ytl bulunca artık haftada 2 kez uğrayıp girmeye karar verdim. 2gb lik toshiba flash diskleri de geçen hafta 26 ytl ye satıyolardı. kısacası, sunduğu fiyatlar ve yaptığı haftalık indirimlerle ' elektronik eşya' bölümü gezilesi bir yer.
cemaatteyken beleşe fotokopi çektirdiğimiz kırtasiye. olay şöyle gelişiyordu:

fotokopi sırası beklerken, eleman zaten senin tipinden anlıyordu cemaatten olduğunu (yok lan, kolormatik gözlük takmıyordum. ama saçlar yana taralıydı. ehe ehe). konuşma çok az oluyordu. gözleriyle soruyordu, gözlerimizle cevap veriyorduk... ama öyle şahsi şeylerimiz değildi. misal, talebelere anlatılacak kitabın fotokopisi filan olurdu.