bugün

islamcı bir bilim insanı, youtube' de 100 lerce vidosu var. izlenmesi tavsiyedir..
Ikna edici ve kendini dinletebilecek sekilde konusmayi bilen adam.
gerek hitabetiyle gerek fikirleriyle sevdiğim ve örnek aldığım bir şahsiyet. Tefsir alanında çok güzel çalışmaları var. Teknolojinin her türlü nimetlerinden faydalanarak tebliğ yapmakta. Animasyonlu kuran tefsirleri çok başarılı. Dil sınırı tanımadan herkese ulaşmakta.
videolarinin izlenmesini şiddetle tavsiye ettiğim insandir. konuşma tarzıyla, mimikleriyle, anlattıklariyla karşısındakini çok güzel etkiliyor ve islam esaslarini çok güzel aktarıyor. çocuklarına her gün arapça dersi verdiğide söylenir. nouman ali khan gibi müslümanlardan ne yazık ki çok az var.
islamın her yönünü derinlemesine, samimiyetle ve en doğru şekilde, kur'an-ı kerim'i kaynak alarak anlatan ve her konuda her insana islamı sevdirebilecek büyük bir âlimdir. içinde islam sevgisi olan herkesi islam'a yöneltebilecek bir hitap yeteneği bulunur. Allah razı olsun, büyük insandır.
üstad, büyük üstad.. sohbetleri kesinlikle dinlenmelidir.

https://www.youtube.com/watch?v=VJSaz4sH7rI
facebook sayfasında paylaştığı sözleri çok sevdiğim, bilgin şahıs. amazed by the quran serisi izlemeye değerdir.
Pakistan asıllı müslüman..
Bayyinah enstitüsü kurucusu ve yönetim kurulu başkanı. Arapça ve kur'an tefsiri üzerine harika çalışmaları var. Sohbetlerini saatlerce dinleseniz bıkmazsınız. Şimdi türkiye'deki hocaları eleştirmek amaçlı söylemiyorum ya da eleştirmek amaçlı söylüyorum ya, evet; bu adamı biraz örnek almalılar. Adam yabancı dil konuşmasına rağmen sıkılmadan dinleyebilliyorum, ama bizim hocaları dinlerken 5 dk'da uykumu getiriyorlar ve bizim hocalar hep aynı konuları dönderip dolaştırıp önümüze seriyor. Ben türkiye'de yaşıyorum ama idolüm bu adam. Niye bir türk hoca değil? Neyse inşaAllah ben bunu değiştireceğim. Dalga geçin veya inanmayın, mühim değil. Hedeflerimden biri nouman ali khan'ın tefsir kitabını türkçeye çevirmek, Arapça videoları da aynı şekilde.
Türkiye'nin bu tip hocalara gerçekten ihtiyacı var.
Üstad.. Allah senden razı olsun.
Çok zeki bir dava adamı, yaşayan sayılı idollerimden birisi.

oruçla ilgili sohbetini buradan izleyebilirsiniz;

http://m.youtube.com/watch?v=Uc_Pd-1RyE8

daha birçok sohbet videosu mevcut, onları da internetten kolaylıkla bulabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=DRVTKYQuC1g ateistler tarafından kullanılan bu ayeti açıklamış. katılıyorum.
Üstad. Hayatıma yön veren sohbetleri vardır, buyrun bir tanesi;

http://m.youtube.com/watch?v=LGnbaxQbATk
islamı bana anlatışıyla sevdiren gerçekten içine düştüğüm hataları genel örnekler ile önüme sunan hocamdır.
egolarinin pesinde kosmaktan, islami insanlara sevdirmeyi birakin sogutan yuzlerce hocanin arasinda gercekten nadir kalmis ehli sunnet hocalardandir. islamla yeni tanisan insanlara ve sohbet dinlemek isteyenlere siddetle tavsiye ettigim arastirmacidir ayni zamanda. ingilizce biliyorsaniz cevirilmemis daha nice kaynaklarina ulasabilirsiniz.
En sevdiğim, takdir ettiğim, sohbetlerinden hiç bıkmayacağım bilge kişi. Üstad..
Konuştuğun insanlar seni incitecek. Seni üzecek ve aşırı derecede kızdıracak şeyler söyleyecekler. "incitmek" kelimesinin gerçekten de ne anlama geldiğini onlara göstermek istiyormuşçasına aklın derhal o sözler için bir karşılık bulacak. Çünkü sözler, dayaktan daha çok incitir. Tam da o anda, Allah'ın o güzel peygamberleri (aleyhimusselâm) aklına gelsin. insanlar onlara söylenebilecek en kötü sözleri söylediler ve onlar hiçbir zaman bu denilenlerle meşgul olmadı ve bunların bir tartışmaya dönüşmesine izin vermedi. -Nouman Ali Khan

Ah be üstad. Incitecek sözlerden kaçınmaya çalıştım, ama çok incindim, içim yandı gerçekten. ben bu kadar şeye dayanamıyorum. Keşke üstad, keşke sana derdimi anlatabilseydim..
kelamcıdır. arkadaşlar böyle insanları takip edin evet bizde takip ediyoruz ama önce içimizdeki cevherleri görün. mevlana mesnevisini kaç defa okudunuz? bektaşi kimdir? bu eleman kelamcı.. okuduğunu naklediyor.
Bayramın mübarek olsun üstad..
Insanları kaç kez affetmelisin?

Allah'ın seni affetmesini istediğin kadar.

-üstad Nouman ali khan.
Eğer birinin alt tabakadan olduğunu düşünüyorsan sadece düşüncende değil inancında da yanlışlık var demektir.imanında ciddi hata var. Rasulullah (s.a.s)’e olan sevginin eksik olabileceği konusuna girmiyorum bile...

"Bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. Kadınlar da başka kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler." (Hucurât Suresi 11. Ayet)

Belkide dalga geçtiklerin senden daha iyidirler.

"Kadınlar da başka kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler." (Hucurât Suresi 11. Ayet)

”Nasıl daha iyi?” Kızlar şöyle diyor: ”Ne demek daha iyi? Şunun kıyafetlerine bak! Oturduğu semte bak! Kullandığı arabaya bak!”
Bunlardan hiçbiri seni kimseye karşı üstün yapmaz.
Seni daha üstün yapacak tek şey kalbinde gizli ve bunu sadece Allah (c.c) görür…Ve belki de sen bir Allah (c.c) dostuyla alay ediyorsundur.
Kim Allah’ın (c.c)’dostuyla alay ederse, Allah’ın (c.c) düşmanı olur!
Bu yüzden dikkatli ol, sadece dikkatli ol!

-Nouman Ali Khan.
Nouman ali Khan:

En küçük oğlum, Halid, henüz bir haftalık ve hâlen yoğun bakımda. Lütfen onun için dua edin. Kalp rahatsızlığı var ve soluk sayısı normalin iki katı. Dün gece onu kucağıma almış, ona Kur’an okuyordum. Yoğun bakım ünitesi kalp rahatsızlığı, nefes problemi ve kan basıncı problemi olan bebekler ile doluydu (Allah hepsine şifa versin). Kur’an okumayı bitirdiğimde hemşire yanıma geldi ve ben oğlum için dua şarkıları söylerken, onun ve beraberinde tüm bebeklerin kalp atışı ve soluk sayılarının normale döndüğünü söyledi. Tüm o değerler düşerken ve bebekler rahatlarken makineleri izlemişti. Şarkım ile tüm bebeklere yardım ettiğim için bana teşekkür etti. Allah’ım sen Kur’an’ın ile bizlere şifa ver.

-

Üstad.. Allah Halid'e de, oradaki çocuklara da, tüm mazlumlara da yardım etsin. Hepimizin yardımcısı Allah..
insanların hatalarını araştıracağına neden annene yemek pişirmede yardımcı olmuyorsun? Neden evini temizlemiyorsun? Çoraplarını hiç kokladın mı? Git onları yıka.

| Nouman Ali Khan
Gördüğüm en zeki adamlardan birisidir.

Üstad.
Çok zeki, entelektüel ve hitabeti güçlü bir ilahiyatçı. Pakistanlı. Bir türkçü olarak, pakistan'a olan sevgim istisnadır. Arap veya fars olsa sevmezdim.

Neyse, şunu diyebilirim ki, mükemmel derecede ingilizce biliyor, islam'ı yobaz ve gerici sözde din alimlerine inat, sade ve sevimli bir şekilde anlatıyor. Katı kurallı ve baskıcı değil, çağdaş bir yorumla anlatması çok hoş. Bu adam gibi müfessirler çok olsaydı, vahhabi tehlikesi islam'ı kuşatmamış olurdu.
görsel
görsel
güncel Önemli Başlıklar