bugün

ilginçtir ki; futbol maçları ve yorumları haricinde cümle içinde kullanana henüz rastlamadım.

nizami bir gol! evet, sadece bununla sınırlı.

bir de nizam i cedit var, o ayrı...
beraber 5. , hayatının 20.yılını kutladığım, hayatının en güzel gününü yaşatmayı düşündüğüm marul.
nice yıllara.
nizami, selçuklu devri şairlerinden olup iran mesnevi edebiyatının firdevsiden sonra en büyük simasıdır.lisana hakimiyet; geniş bir hassasiyet, parlak, zengin bir hayal ve derin bir bilgi kendisine bu edebiyatın birinci derecede gelen şairleri arasında haklı bir yer vermiştir.1140-1203 seneleri arasında gencede yaşamıştır.mahzen-ül-esrarı, hüsrev-ü-şirin, leyla ile mecnun, iskendername eserlerinden bazılarıdır.

leyla sonbahar görmemiş bir beyaz gül
mecnun solmuş sararmış bir çimen
leyla sabah gibi aydınlık
mecnun mum gibi onun önünde sönüyor
leyla zülfünü naz ile omuzuna atmış
mecnun kulağına kulluk halkasını takmış vefalı bir köle
leyla canı cana katan sabah şarabı içmekte
mecnun şaraptan değil, şarabın kokusundan sarhoş
vecd içinde sema etmekte.
(bkz: leyla ile mecnun)
düzenli, kurallara uygun
palyaço peruğunu kafama geçirip beni alemde palyaço babaya çevirmiş kişidir. annadınmi!!!
bodoz ötesi sohbet girişimime kayıtsız kalmamış yazar. meslegine kurban olduğum sevindirici. tekrar görüşmek dilegiyle...
bizzat şahsım. **
peruguna araklama girişimlerim hüsranla sonuclandı saglık olsun. lakin doyamadım lan böyle kıpır kıpır otur konuş konuş öp isanı gibiydi. bunu saymadım bak. pek ısındım lan. * kız olsa asılacaktım yeminle.

fondipnot: googlea yaz ara. ben denicem birazdan. asdfghjkjwsh
palyaço peruklu yazar. *
(bkz: nizami gencevi)
kadın versiyonu nizamiye diye iğrenç esprilere alet olmuştur. yalan, ben yaptım şimdi.
askerde verilen emrin yapılması uygun olan durumudur...
istenilen düzende olan,düzene uygun olan,kurallara uygun olan.Kanunlarla ilgili olan.*
güncel Önemli Başlıklar