bugün

bazıları gibi abd ve ab emziklerini kullanmayan, emziksiz yazarlardandır
12 eylül darbesini yapan cuntacılarla iyi geçinmişse bir sanatçı, ona küfretmeye sonuna kadar hakkı olan yazardır.
barış manço, kenan evren denen deyyus-u ekbere "şirin gözükmüşse", trt kapıları ona her daim sonuna kadar açılmışsa, sayısız aydın-sanatçı 12 eylül zindanlarında eziyet çekerken, işkence görürken, barış efendinin o uzun saçlarının "teline" dokunulmadıysa barış manço sizin sandığınız gibi bir "adam" değildir ey sözlükçü kardeşlerim.
buyrun, şimdi tartışabilirsiniz!
hayranı olduğum ender yazarlardandır. bir ara burada hakkındaki düşüncelerimi uzun uzun yazmayı düşünüyorum ama şimdilik şunu söyleyim ki kim ne derse desin o şimdiden bir "efsane"dir.
anadolunun sesi ve toprağıdır.
can güvenliği olmayandır. geçmişte bir uğur mumcu'muz vardı bizim... tarikat ve cemaat ilişkilerini irdelediği sırada hayatını, çekip aldıkları bir araştırmacı.

bir muammer aksoy vardı faili meçhul olan. ve ne tesadüftür ki gene cemaat-tarikat ilişkileri üzerine yoğunlaştığı bir dönemde meçhulleşti faili.

velhasılı nihat genç'in hayatı, muhtemel bir tehlike altındadır.
şimdi ilk önce 28 şubatçılara giydirdi, sağ kesimde bir kıpırdanma oldu beybi.ama sonra baktılar ki cık bu sağa çekiyor ama gelmiyor bir turda bunlara giydirince adam yalnız kaldı. şimdi sağdan soldan yiyor darbeyi de facebook var allah tan orda tutundu. ne kadar tikky, teneke varsa kendisinin videolarını paylaşır. tenekeler paylaşıyor diye adam teneke mi oluyor katiyen.güzel bir abimiz ama keşke hakan albayrak' la çete dergisini çıkartmaya devam etseydi de. bu işlere girmeseydi dimi ?
2o10 kpss sorularının çalınmasıyla ilgili söyledikleri.
4 dakika 8 saniye uzunluğunda konuşma. her sözü bir birinden doğru.

http://www.facebook.com/v...v=423958878094&ref=mf
allah başımızdan eksik etmesin.
--spoiler--
27 Ağustos 2010 tarihli programdan:

Herkesin çocuğu özeldir ve dünya güzelidir. Benim oğlum senin kızın herkesin. Hepimizin çocuğu dünyanın en değerli şeyidir ve bir cemaat geliyor, soruları çalıyor. Kendi adamlarına veriyor ve bu çocuklar şu anda ağlıyorlar. Eşek yerine konulmuyoruz....

Bu insanın tek suçu çocuğunu cemaate göndermeyişi mi? Şimdi o çocuğu cezalandırıyorlar. Daha 22-23 yaşında çocuklar ülkelerine isyan halinde, bu çocukları böyle bir travmayla karşı karşıya bırakamazsınız. Nereye tutunacağını bilmiyor.
Cemaate girersen bey, paşasın, girmiyorsan eşek muamelesi görürsün.
Ösym gibi bir yere de güvenemeyeceksek bu ülke nasıl imtihan yapacak? Çok teknik, adil olmak zorunda.

Allah'tan kork be! Tarihin hangi döneminde Müslümanlık ve hırsızlık bu kadar yan yana geldi be!
--spoiler--
http://www.facebook.com/v.../video.php?v=423958878094
demogoji üstadı.fikirlerini kesin doğrularmış gibi sunma ükalalığını büyük bir iş yapıyormuş gibi sunabilen sözde aydın.doğruların içine yalan yanlış hezeyanlarını katıp sunmayı marifet bilen sözde cesur.
herkes paylaşmış ama bende paylaşacağım..bu konuşmayı kimsenin kaçırmaması gerekir..

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=423958878094
(bkz: kopyacılar rahatsız)
http://inci.sozlukspot.co...-mant%C4%B1k-hatas%C4%B1/
karanlığa okunan ezanlar adlı kitabı en etkileyici eserlerinden birisidir.
bugün kızılay metro izmir caddesi çıkışında görülmüştür.
dev adam..
aslanlar gibi teker teker değil, fareler gibi dokuz dokuz çoğalanların 13 eylül sabahı zafer naraları attığı şu yalnız ve güzel ülkemde susmaması gereken, susarsa acıdan gözlerimi dolduracak, konuşursa beni vatanperverane ağlatacak tek yazar.
seni sevmek, seni anlamak insanlığın erdem davasıdır nihat abi, ezelden ebede yanındayız!
nihat genç in veda yazısının bir kısmıdır...
"şimdi dünden daha yalnız ama dünden daha güzelim.. onların oy çuvalları var bizlerin her biri ayrı değer milyonlarca tek tek kendi örgüt gücü var. onların gücü çöl tozu gibi tozu dumana katan medya örtbasları, yalanlar, iftiralar, bizlerin gücü ise doğru dürüst cesurca söylenmiş tek tek kelimeler, her biri üzüm tadında.

şimdi başlıyor dünyada var olma heyecanı, insanlıktan süzdüğüm tek bilgi, düşünen hiç kimse ağalara şeyhlere siyasilere kolay av olmadı..

çekeceğimiz daha çok acılar var, daha çok yanıp kavrulacağız, meyve şekerinin tadından kim usanmış, kim usanmış güzelden.

şimdi başlıyor ülke cumhuriyet bağımsızlık aşkınızı bu en karamsar günden başlayarak ebediyen sınamaya..

ben de bilmiyorum kardeşlerim gözlerini aşka aşkla kapatanların, gözlerini iftira ve yalanlara kapatanlarla savaşı nasıl ne şekilde sonuçlanır, vallahi bilmem..

55 yaşındayım dayanamazsam da artık sabredeceğim, bu maçı daha ne çok maçı kaybettik kaybederiz, ama sadi’nin lafıdır, kimse sevgilime çirkin diyemez, sırtımdan bıçaklar yesem de…

bir de özel notum var, referandumdan birkaç gün önce söylemiştim, artık yazacak konuşacak maddi gücüm imkanım kalmadı, ambargolara ve bedava yazıp çizmelere ve bitmeyen mahkemelere karşı bugüne önceden yazdığım 25 kitaptan birkaç lirayla gıdı gıdına geldik, kararım şu, gelecek seçimlerden bir iki ay önce yine yazıp konuşma imkanım olursa çıkar görevimi yaparım, içinizde en çok konuşan en çok yazı yazan kardeşinizim, gücüm buraya kadar.. bağışlayın.. belki arada bir serdar akinan’ın mızıkacılar sitesi’ne çıkar beş on dakika konuşuruz. nazım’ın hiç bilinmeyen ama en güzel şiiridir, ‘rüyamda yari gördüm şöyle belden yukarı, bulutların ardından ay gibi gider, o gider ben giderim, hepsi bu kadar..’ şimdi bırakmadan önce yazarlığı son satırına gelmişken yazarlığım, şiirimiz ne diyor yorumlamak istiyorum, son cümlem:, rüyamızda bulutların ardından akan yarimizi görmüştük, hepsi buydu, hayat dünya her şey işte hepsi bu kadarcık..."

nihat genç
gerçek bir yurttaştır.
eskiden okuduğum Hattı Müdafaa kitabıyla hayranlığımı kazanmış yazardır. tarafsız olarak herkesi eleştirdiğine ve sert eleştirebildiğine inandığım insandı ama son dönemlerde sanki bir tarafa kaymış görüyorum onu, haksız olan herkesi değilde sadece bir kesimi eleştirmeye başladığını düşünüyorum.
eleştirinin hakkını veren, inandıklarını korkmadan söyleyen ender insanlardandır. takdir edersiniz veya etmezsiniz ama hakkını vermek zorundasınız. adamın tezleri somut delillere dayanır, haybeye sallamaz.

inandığı doğruları o kadar güzel, samimi, ihtiraslı anlatır ki , hayran kalırsınız. sinirlenince saçları ile oynamaya başlar, sonra sesi yükselir, küfür bile eder. bildiğin yurdum insanıdır. nefreti sahte bir gülümsemenin arkasına saklamaz. nazik olma gibi bir derdi yoktur. adamdır yahu, ötesi var mı ?
umudunu yitirmiş gördüm son yazısında..

Ne bekliyordunuz, bu toprağın ekmeği sağcılara portakal dilimi şeftali gibi hep sulu yumuşacık iştahlı ve şehvetli, bize hep taş gibi kemik gibi hep sert oldu..

diyerek son noktayı koymuş gibi..

oysa yanılıyor..
oysa mücadele yeni başlıyor...

ağlama zamanı değil Nihat abi..
kalk....
savaş henüz yeni başlıyor.
kalk.. mücadele seninle nefes almaya devam etmeli..
düşme kalk...
kalkkkkkkkkkk...
bu memlekete lazımsın, dayan. banu avar' ında dediği gibi bu millet dibe vurmadan yükselmez.
ilk gençliğimizi 12 puntolu minicik yazılarıyla darma duman eden yazar.

şimdi efendim nihat genç i sky turk'te, art'de, son 5 yılda tanıyan kimse bu adamla ilgili ahkam kesmesin, iyi veya kötü, çünkü sizin bildiğiniz nihat genç'in ayak parmaklarıdır.

nihat genç leman da küçücük puntolu yazılarda; derelerin, ladinlerin, denizlerin, kuşların, fırınların, çanakkalelerin, yemenlerin, galievlerin, fahrettin paşaların, trabzonsporların, aşkların, boğdayların, çayların, sünnetlerin, hastane odalarının, çürük yumurtaların, kerhanelerin, filistinlerin, bosnaların, nihadaların, nazımların, karadenizlerin, göceklerin, ihtiyar kemancıların, soğuk sabunların, dün korkularının, memleket hikayelerinin, küfürlerin, mısırların, ekmeklerin öykülerini yazdı yıllarca üniversite yurtlarında yalnızlığımıza, parasızlığımıza, üşümüşlüğümüze kardeş oldu, ağbi oldu, anadolunun ipince derelerinde coşkun amazonlar, ziganalardan everestler yarattı, hala 57.alay ı onun kadar lirik ve duygusal yazanı okumadım ve daha niceleri çayı, buğdayı, mısırı, on yedi yaşımızdı, nihat genç ve hala nazlı ılıcaklara, mehmet barlaslara, özallara, çillerlere ondan güzel söven olmadı, bastırılmış, korkutulmuş kinimizdi nihat genç.

şimdi arkasından üç beş zibidi ah oh çekiyor, bokundan yaptıkları köfteleri yedikten sonra sikimin uşakları.
neyse bunları boşverelim.
yıl 2010 nihat genç yazarlığı bırakmış ve bizler büyüdük.
yaşattıkların, düşlettiklerin,öğrettiklerin,sevdirdiklerin adına sağol be nihat genç, yolun açık olsun.
http://www.odatv.com/n.ph...dar-bagislayin-1309101200
--spoiler--
Velhasıl seçim sonuçlarını en iyi tahmin eden anket şirketi yine o, bu, şu değil, rahmetli Aziz Nesin çıktı.
--spoiler--
halka aptal diyerek gözden iyice düşen sözde aydın/yazar.
güncel Önemli Başlıklar