bugün

hayatımda bitiremediğim tek kitabın yazarı.

(bkz: karanlığa okunan ezanlar)
doğruları kimseden korkmadan, yalakalık yapmadan, eğilip bükülmeden, dava açarlar başım belaya girer korkusu gütmeden söyleyen atatürkçü insan ..
fikirleri her zaman degisebilecek olan, cogu zaman bir dedigi bir degigini tutmayan popuist yazardır zatalileri.

(bkz: yanardoner)
yazar bozuntusudur.
--spoiler--
Arkaik Mezopotamya kültürleriyle haşir neşir olanlar Kürtçe diye bir dil in varlığından söz eder, ancak bu dil i canlandıran Selçuklu hakimiyetiyle Farsça dır, bugün Kürtçe den Farsça etkilerini çıkartın geriye ölü bir dil kalır..
--spoiler--
demiş, sormazlar mı adama be salak, türkçe den arapça-farsça yı çıkarsak ne kalır, sana mı küfür edeyim, hocalarına mı bilemedim.
zamanında -leman'dayken- tecrit karşıtı duruşuyla beğeni toplamış, hatta o dönemde tecrit ile ilgili bir oyunda da oynamış, oyundan çıktıktan sonra bir röportajında "söz tecrit ile ilgili gücüm yettiğince daha çok şey yazacağım" da demiş yazar. cezmi ersöz ile yakın dostlardır ayrıca.
her zamanki gibi doğruları söyleyen ve açıkca yazan yazar.
http://www.odatv.com/n.ph...ari-sokuyorlar-1307101200
bu çağın soylusu adlı kitapla gönlümde taht kurmuş kral yazar.
(bkz: antiliboş)
28 nisan bildirisi ile demokratlara bu ülkenin asıl yönetimi askeri vesayet dendiginde postalları yalayarak demeyecegim postalları emerek baglılıgını gösteren, ergenekon davasında tutumu ile emmeyi de ileri geçtigini gördügümüz sözde aydın, çakma muhalif.

bir zamanlar yolarkadaşı olan hakan albayrak mavi marmara eylemi ile israil e insanlık adına posta koyarken, nihadanın cuntaya başeğerek israil e başegdigini acı ile izliyoruz, acıyı onun adına duyuyoruz, insanlıgından taviz veren herkes için duydugumuz gibi.
v.özdemiroğlu ile annelerin cumartesinin bir gününde, istiklal de, bir cafede, tost yiyebilirler hala. merakım, eşber yağmurdereli ile hala kolkola yürüyobiliyor mu? dediğim 'iyi çocuk'.
08.08.2010 tarihinde izmir/aliağadaki söyleşiden bir kısmın özeti;

"amerika ırak'a girdiğinde türkiyede ayağa kalkan tek ülkenin türkiye olması ve dünya çapında yapılan anketlerde amerika düşmanlığının en çok olduğu ülkenin türkiye olması sonucunda amerika "bunları dağıtın" emri vermiş ve bundan sonra ergenekon, medya baskısı, partileri dağıtın ( dağıtılanlar: mehmet ağar, erbakan, muhsin yazıcıoğlu, sinan aygün, tuncay özkan, deniz baykal) ile aktivite başlamıştır.

bu bir amerikan işgal planıdır."
ülkemizin gerçeklerini gösteren derviş yazar . bazı düt yalakaları bu adama faşist demiştir. hiç bir alakası yokdur onlar sadece cehennemin bezirgancılarıdır. gerçeği görmek postal yalamak değildir. amerikaya küfredip ondan geçinenler bu adamı sevmezler. onlar satılmışlardır.
neredeyse bütün medyanın söylemeye korktuğu doğruları söylediği için sövülen,dövülen,kovulan duyarlı aydın
dün akşam avrasya tv'De veryansın adlı programa yeniden başlayan yazar, büyük insan!
iki koyun arasındaki farkı gözünden anlayabilen tek şahsiyet.
kendisini özletendir.

''ayın, o hilalin önünde hiç bir zaman tek bir yıldız olmadı!
yetmiş milyon yıldız var!''
her cuma akşamı avrasya tv de veryansın programını yapan adam gibi adam. yanlışı gördüğünde bu yanlıştır diyor ve bunu kimsenin arkasına sığınarak yapmıyor, helal olsun.
"insanın hayatındaki en önemli şey "HAYIR" diyebilmesidir. Aksi hâlde, yaşadığınız sizin hayatınız değil, başkalarının istekleridir.

omurgasızların sevmediği haysiyet sahibi insan.
savaşçı, kimseden hiçbir çekincesi olmayan yazar. parazitlerden ve mikroorganizmalardan gençleri arındırmayı kendine vazife edinmiştir. kalemi keskin, mürekkebi kalıcıgillerden.
şaşkın enteldir. kıçımın solcusudur. argüman bilmez. siyasetten zerre anlamaz. sığ düşünür. şovenlik yapar. bu halleriyle de varoş aleminin piri olmaktan öteye gidemez.
30 dk önce youtube'da eski programlarını izledim.sözlük yazarlarına,yılanlar,fareler diyor.niye?
biz gizliyiz ya!,adımız soyadımız yok ya.eee olsa ne olacak? o zaman ne diye eleştireceksin?
fikirlerini ya da kendini eleştirdiğimiz için mi? saçmalığın kralı bu.ama abim nihat genç. o eleştirilemez.
nihat genç, ben senin demokrasi anlayışını kucağım da severim, hem de yanaklarını sıka sıka. bir adam demokrasiden bahsedecek sonra adı soyadı yok diye yılanlar fareler ha. akıllı ol akıllı.
"sözlükteki yılansı fareler" diyerek verdiği ayardan gocunmadığım yazar.
gocunan düşünsün, "ben neyim de bu bana böyle diyor" diye...

(bkz: ben sana sözlükte yazar olamazsın demedim)
(bkz: imza nihat genç)
zamanında barış manço'nun ölümünün ardından, barış manço hakkında zehir zemberek bir yazı yazmıştır. bu yazısını okuduktan sonra, kendisinden zerre kadar haz etmedim bu adamın.

öyle bir yazıyor ki, anlamlı ve fakat çok basit. yaptıklarıyla değil, yapmadıklarıyla suçluyor insanları. afedersiniz ama, ulan geri zekalı, bu ülkede yapmadık kötülük, yemedik nane bırakmayan insanlar varken, sen ne sebeple bir sanatçıyı yapmadıklarıyla suçluyorsun. bunun üstüne yaptıklarını küçümseyerek, kendine verdiği gazıda had safhaya çıkarıyor.

sen gidipte "barış manço'nun yaptıklarını neden batı tınlamadı, batı çünkü seçer, iyi olanı bilir" dersen, batı yalakası bir aptaldan öte değilsindir. batı senin sarı çizmeli mehmet ağanı anlayamaz, batı senin dıral dedeni, batı senin dağlar dağlarını, batı halil ibrahim sofrasını hiç anlayamaz. anlaşılan sende anlamamışsın, hadi onların kültürü farklı, sen neden anlamadın?

ilk önce bir kendine bakmalı insan. hani diyorsun ya "şunları yapmadı" sen bir şeylere bok atarak, bir şeyler yaptığını, bir taş diktiğini mi sanıyorsun dünyaya? barış manço en azından senin gibi saygısızlık yapmadı ki, şu an yaptıklarını anlatmaya lüzum duymuyorum. peki sen ne yaptın? ufacık aklınla ona buna sataşmaktan başka?
Kavruk anadolu delikanlısı zannetiğim fakat bu ara paso hükümete yüklenen şahıs, düzene bu kadar karşı adam nasıl böyle oluyor anlamak mümkün değildir, ama ben yinede bir gün aynen başbakan israillilere one minute dediği gün habertürk'e canlı yayında bağlandığı ve ağlayarak işte böyle olmalı başbakan helal olsun düzene çomak sokuyor diyen halini özlediğim anadolu adamı.
türkiyenin gerçek aydınlarından birisi olup, bu ülkenin gelenek ve göreneklerini bilen ve onların içinde yoğrulmuş olağanüstü kalemdir.
güncel Önemli Başlıklar