1. 1.
  "çifte kişilik" li insan. hem müzik hem de kumar tutkunu bir virtuoz. Bazen parası tukendigi zaman degerli kemanini ortaya rest cekip koyuyor ve bazı geceler kemanını kumarda kaybediyormus. Müzikten kazandigi parayla "Casino Paganini" diye bir işyeri açmıs bu adam paris te. parlak anlatim gucunu soranlara "kumar" olarak cevap verirmis.
  ayrıca kemanda yay kullanirken aynı zamanda pizzicato yapmayi keşfetmiştir. keşfedişi kumara dayanır mı ? onu bilemem ...
  ... rockonbaby
 2. 2.
  neo-klasik tarzda çalan gitar çalan virtüözlerini etkileyen müzisyenlerin başında gelir. 5th caprice adlı eseri gitarist jason becker tarafından coverlanmıştır.
  4 -1 ... solid_snake
 3. 3.
  Şeytanın oğlu olduğu sanılan, kemanının tellerinin yerini keyfine göre değiştirip atraksiyonlar yapan, gelmiş geçmiş en iyi virtüöz ve keman cambazıdır. 6. keman sonatı muhteşemdir.
  3 ... janis joplin
 4. 4.
  kol kemiğinde doğuştan sakatlık vardır bu muhteşem adamın. lakin bu sakatlık harikalar yaratmıştır.
  1 ... calderon de la barca
 5. 5.
  saygıdeğer üstad.
  2 -1 ... kelly
 6. 6.
  capriceleri ile ünlü , hız tutkunu keman virtüözü.
  3 ... hendrix
 7. 7.
  viyolin konçertolarına tapılan insan ötesi besteci.
  1 ... diyonsos
 8. 8.
  1782 yilinda cenoa da dogmus kisi. 5 yasinda mandoline, 7 yasinda kemana baslamistir. 12 yasinda ilk konserini vermistir. 16 yasinda kumar ve alkol hayatını mahvetmis durumda iken bir kadın onu yanına almıştır. burada gitar calmayi ögrenir. 23 yasinda paganini tekrar sahneye döner, ün ve servet sahibi olur. fakat bu servetini kumarda kaybedecektir. 1840 yılında nice de ölür.
  2 ... blitzkrieg
 9. 9.
  steve vai'nin parmaklarına konu olmuş insanın aklını başından alabilecek derecede yalamış yutmuş insan evladı...
  3 ... beholderr
 10. 10.
  keman deyince ilk akla gelenlerden,
  buyuk ustalardan.
  (bkz: 24 kapris)
  2 ... kabaktadi