bugün

bkm mutfak kadrosunun hepsinin rol alacağı ama oğuzhan, büşra ve ersin'in daha büyük roller alacağı filmdir. ayrıca sinan bengier, erdal tosun gibi kıdemli bkm'ciler de filmde rol alacaktır.
yılmaz erdoğan'ın senaryosunu yazıp yönettiği, bkm mutfak oyuncularının rol alacağı bir komedi filmi.
http://imgkelebek.hurriye...EL%C4%B0%20HAYAT%5C01.jpg

yılmaz erdoĞan'ın selami şahin rolüne girdiği film.*
hayatını promosyon kuklası olarak kazanan Rıza’nın trajikomik hikâyesini anlatıldığı filmmiş. rıza tabii ki yılmaz erdoğan.
yılmaz erdoğan'ın yeni filmi olup çok ilgi göreceğinden emin oldugum sinema filmi.
ayrıca eski bir yeşilçam klasiğidir.
yarın gece istinye park'ta galası yapılacak olan, cuma günü vizyona girecek yılmaz erdoğan filmi. *
neşe adlı bir karakterin bulunması muhtemeldir.

(bkz: Issız adam)
eleştirmenlerden tam not almış, yarın vizyona girecek olan film. yorumlar şuradan okunabilir;

http://haber.gazetevatan....d=272846&Categoryid=8
yılmaz erdoğan ve bkm oyuncularının birlikte çektiği film. gülmek için gittiğim film benim için hüsranla sonuçlandı. bilmiyordum trajik bir film olduğunu. kadrosuna bakıp güleceğini sananlar gitmesin derim. ama beşiktaşlı yazarlar filmin ilk 5 dakikası için gidebilirler. çünkü beşiktaş inönü stadı'nda çekiliyor ilk dakikalar.
eleştirmenlerden tam not alan bir film hiçbir zaman gişe yapmamıştır.
insanın maddi sıkıntısı varsa bi b.ktan zevk alamadığını yeniden gözler önüne sermiş bir film. neşeli hayat parası olana hayat, geri kalana dert tasa.. idare eder denilebilecek bi film olmuş, güldürüyorda, duygulandırıyorda. ailece bayramda izlenebilecek, ayıp sahnesi olmayan bir film *, büyük beklentilerle gitmezseniz * aldığınız biletin hakkını veriyor.
fragmanından bile kaliteli film olduğunu vurgulayan film.
hayat parası olana neşeli, gerisine boş. süper ve ötesi bir film olmuş. çok pis ağladım ben bu filmde, geleceğe dair kararlar aldım.
yılmaz erdoğan'ın gözünden hayatın neşeli olduğunu geri kalan bilmem kaç milyar insan için bence hiç bi anlam ifade etmeyen filmin ismi.
dün izleyip çok beğendiğim yılmaz erdoğan filmi. komedi ve dramanın çok güzel harmanlandığı sımcık bir hikaye'ye sahip bir film. yılmaz erdoğan'ın hayat verdiği rıza şive yapayım derken ne dediği anlaşılamıyan bir adama dönmüş kelimeleri yutarak konuşuyordu bence o oynamasın sadece yazsın. tek itirazım bu değil tabi filme çok güçlü markalar sponsor olmuş filmin başında gözümüze gözümüze sokunca anladıkta madem bir film yapıyorsun biraz para harca değil mi resmen sponsor desteği ile çekilen bir film olmuş 2 mekan gerisi yalan durumu. ersin ve büşra gayet iyilerdi ikisini de çok tebrik ediyorum araya serpiştirilmiş mutfak oyuncuları ve bkm'nin emektarları filme ayrı bir renk katmış salon amiri zafer bey emektar yadigar ve diğerleri emeklerinize sağlık.
vizontele ve organize işler'den sonra yükselen beklentimi karşılamıştır. sadece gişe amaçlı yapılmış, boş ticari filmlerden sonra ilaç gibi gelmiştir. hüzün ve komedinin bu kadar güzel harmanlandığı, üzerine çok kafa yorulduğu belli olan filmdir.
son zamanlarda alışmış olduğumuz cem yılmaz, yılmaz erdoğan, şahan gökbakar filmlerindekinin aksine film inanılmaz ağır bir tempoda başlıyan ve zaman zaman daha da ağırlaşan, yılmaz erdoğan'ın sadece mutfak oyuncularını oynatmak için yazdığını düşündüğüm gülmek için gideceklerin gitmemesi gereken, konu olarak da pek birşey vermeyen bir film.

ayrıca yılmaz erdoğan'a e be adam madem bu tarz bir film çekecektin neden komedi yapan bir topluluktan oluşturdun cast'ı, izleyici yoktan komik diye beklentiye sokup, sonrada hayal kırıklığına uğrattın dedirten filmdir.
Filmi izlemedim.günlerdir çeşitli kanallardan okuyorum yorumları amma velakin filmi eleştiren bir allahın kulu yok -sözlük yazarı bazı arkadaşları tenzi ederim- aksine herkes övmekten kendini parçalıyor. peki bu kadar muhteşem bir film çektik. bakıyorum yazan yöneten oynayan aynı kişi parayı götüren de aynı kişi ve bütün bunları tek başına yaparak harika bir film yapmış. tebrik ederim. şunu merak ettim yorumlardan sonra sahi biz dünya sinemasında nerdeyiz? cevabın varmı usta yazar yönetmen oyuncu şair bilmemne? varmı buna cevabın? yoksa bir şekilde yalandan cebini doldurmaya devam mı?
izlerken insan'in üzerine agirlik cöken film. bunu kesinlikle negatif olarak söylemiyorum. güzel film'dir, gitmeli, izlemeli. yalniz komedi beklemeyin, üzülürsünüz.
--spoiler--
+ içince herşey halloluyo mu rıza ?
- yok, hallolmayınca içiliyo.
--spoiler--
yılmaz erdoğan'ın çıraklarıyla çektiği komedinin yanında dramada yer verdiği film.
yılmaz erdoğan'ın organize işler ve vizontele serisi gibi güldürme vaatli çekmediği ama 'insana' dokunan çok hoş,naif filmi.tabi hüzünlendirirken güldüren bazen de düşündüren özellikle yine yılmaz erdoğan'ın-tabiki de-büşra pekin'in ve ersin korkut'un oyunculuklarıyla göz doldurduğu,farklı bir filmi olmuş.
öyle sıradan, yok yok günlük, hafif ama çok da ağır gibi,çok da güldük ama gözümüz niye yaşarmıştı ki..?
velhasıl-ı kelam;
sade lakin gerçek filmdir. hiç yormadan, sıkıntıya sokmadan, insanı hüzünlendiren filmdir.
hoş, iyi, güzel, eğlenceli de; vizonteleyi aratan yılmaz erdoğan yapımı.
sanki her yılbaşı ailecek oturup televizyonda izlensin diye yapılmış basit bir film olmuş. genç oyuncular sinema tecrübesi kazansın tabi ama daha iyisini yapabilirdin mükremin abi.
güncel Önemli Başlıklar