1. 1.
  Merzifon'da 1952 yılında doğdu. 1969 yılında Kuleli Askeri Lisesini, 1975 yılında istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıt'a hizmetinden sonra 1982 yılında GATA'da psikiyatri uzmanı oldu. Erzincan ve Çorlu'da hastane hekimliği sonunda GATA Haydarpaşa'da yardımcı doçent(1988), doçent(1990) oldu. Klinik direktörlüğü yaptı. Albaylığa (1993) ve profesörlüğe (1996) yükseldi. 1996-1999 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesinde öğretim üyeliği ve Adli Tıp kurumunda bilirkişilik yaptı. Kendi isteğiyle emekli oldu. Halen Memory Center Nöropsikiyatri Merkezinin yöneticiliğini ve insani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfının (iDER) başkanlığını yapmaktadır.

  1989 yılında "Stres", 1991 yıllında "Psikofarmakolojide Yenilikler", 1992 yılında "Saldırganlık", 1993 yılında "Serotonin" konularında Türkiye de ilk defa uluslar arası katılımlı sempozyumlar düzenledi. Altı yıl boyunca "Psikofarmakoloji" dergisinin editörlüğünü yaptı. "Sleep and Hypnosis"dergisinin yayın kurulunda yer aldı. 1991 yılında Hollanda'da "Destructive Drives and Impulse Control"konulu uluslar arası kongrede "En iyi Araştırmacı"ödülü aldı.

  New York Academy of Science, New York Academia Psiychiatrie Foundation, Internatıonal Psychogeriatric Association ve EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS), International Society for Neuroimaging Psychiatry (ISPN) ve National Geografic Society adlı uluslar arası derneklerde aktif üyedir. Otuz biri uluslar arası olmak üzere 100'ün üzerinde yayını vardır. "Stres ve Hastalıklar", "Psikofarmakolojide Yenilikler", "Şiddet (Biyopsikososyal Yönleri ile Şiddet", "Kendinizle Barışık Olmak", "Adrenalin, Stresi mutluluğa dönüştürmek", "Psikolojik Savaş", "Makul Çözüm" ve "Kadın Psikolojisi" isimli kitapları mevcuttur.

  ingilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
  3 -1 ... expert16
 2. 2.
  aşağıda bulunan linkteki yazısı ile demirel'in emre aköz'ün tabiri ile "su gibi adam" olmasını ispatlamıştır adeta..

  (bkz: http://www.saidnursi.de/t...kki-ve-Sayin-Demirel.html)
  1 -1 ... istanbul
 3. 3.
  (bkz: stres ve hastalıklar)
  (bkz: psikofarmakolojide yenilikler)
  (bkz: şiddet biyopsikososyal yönleri ile şiddet)
  (bkz: kendinizle barışık olmak)
  (bkz: mutluluk psikolojisi stresi mutluluğa dönüştürmek)
  (bkz: psikolojik savaş gri propaganda)
  (bkz: makul çözüm aile içi iletişim rehberi)
  (bkz: kadın psikolojisi)
  (bkz: evlilik psikolojisi)
  ... ebeda
 4. 4.
  nesil yayınlarından cıkan kitapları ve moral dünyasi dergisindeki yazılari ile her daim takipçisiyiz.
  3 ... bilgehan
 5. 5.
  rütbeliye ayar veren eski rütbeli.

  --spoiler--
  Siz de halkın değerleri ile barışmalısınız. Bu toplum dini değerlerle kavgalı bir orduyu kabul etmez. Zamanı algılayın, zihinsel dönüşüm yaşayın yine general olun kimse size karışmıyor.

  TSK’da sessiz çoğunluğun benim gibi düşündüğünü biliyorum. Bu nedenle siyaset meraklısı, lobilerin etkisinde kalan, dünyalarında en önemli konu askeri ihaleler olan bir kısım generali muhatap alıyorum.

  Eğer bu inat devam ederse Türkiye Turuncu değil ama Turquaz bir devrime doğru gider. inanmayan halkın arasına girsin, askerlik algısını araştırsın.
  --spoiler--
  2 -1 ... tarum4r
 6. 6.
  analitik düşünme yeteneği üst düzeyde olan psikolog üstadlardan biri.
  3 ... creatil
 7. 7.
  BUGÜNKÜ YAZISIYLA BENi KENDiNE HAYRAN BIRAKMIŞTIR.

  http://www.haber7.com/hab...etaryalizmi-sarsti-mi.php
  1 -1 ... nadya komanaci biricid bardo
 8. 8.
  eşcinselliğin nasıl da büyük bir hastalık olduğu konusundaki başarılı çalışmalarıyla nevzat tarhan bu seneki 6 geleneksel hormonlu domates homofobi ödüllerine aday olmuştur ama ne yazık ki Psikiyatri/Psikoloji alanında, tüm bir yıl boyunca çıkabildiği tüm medya kanallarında, uydurduğu "benliğe yabancı eşcinsellik kavramı"nı anlatıp; eşcinselleri, "tedavi" etme iddiasıyla kendi kliniğine davet ettiği için oyların % 30,3′ünü alarak domatesi Cem Keçe almıştır. ama üzülmesindir, seneye kesin alacaktır hormonlu domatesi.
  -5 ... kivrilakivrilayuzenkirmizbalik
 9. 9.
  abim, akp'den aldığı talimatla, o televizyon senin, bu televizyon benim, geziyor. ruhunu satanlara yazıklar olsun.
  1 -3 ... saplasaman
 10. 10.
  bu ülkede tüpçülere aşık olmanın sadece ilaç etkisiyle olabileceğini savunan yandaş profesör.

  antidepresan ilaçlarının yan etkilerini anlatmaya çalışan nevzat bey aşağıdaki açıklamayla örtülü gençlerin tüpçülerden uzak durması gerektiğini vurgulamıştır.

  llacı kullanan bazı kişilerde ilginç davranış değişikliklerine rastladıklarını belirten tarhan, 'önüne gelene âşık olan' bir hastasında yaşadıklarını anlattı: "tüpçüye aşık olmuş kız. baktım hanım hanımcık, örtülü bir genç. ilacı kestik düzeldi. kızın elinde değil."

  (bkz: örtülü bayanların tüpçüye aşık olamadığı ülke)
  ... kafammarulgibioldu