bugün

adminlerinin iş bilmezliğinden olsa gerek, sürekli başı beladan kurtulmamış sözlük. abartısız 6 ayda bir darbe olmaktadır. eski yazarlar yönetime ayar verir gider, yönetim bunları atar falan garip entrikalarla dolu bir sözlük vesselam. ancak son yaşanan darbeden sonra başa gelen yönetim eskilerine göre biraz daha iyi gibi gözükmekte. bekleyip göreceğiz bakalım yeniden toparlanabilecekler mi.
zamanın ötesinden gelen edit: toparlanmışlar ha helal olsun.
yönetim değişse bile bir türlü burnu .oktan çıkmayan sözlük olarak kepenk indirdiği söylenen ve tüm yazarlarının topluca başka bir sözlüğe geçtiği gözlenen yerdir.
kapanmış, bitmiş, tarihe gömülmüş olan sözlük.

(#2134612) numaralı entrymde anlattığım şekilde bir oluşumun ayakta kalması hem gereksiz hem de bitmeye mahkumdu zaten.

zira bu entryi okuduktan sonra yemeyip içmeyip tekrar sözlüğü açacaklarına inanıyorum. hatta ve hatta "ehu ehu kapatmamıştık ki arıza vardı onu giderdik" diyeceklerine bile inanıyorum. o derece...
(bkz: kötü yazar coderı sözlük sahibi eder)

burdan yalowa'ya sesleniyorum; kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmaz imiş. bir de karganın ağzındaki peyniri "yiyen" tilki hikayeli öğüdüm var ama etik olarak doğru bulmuyorum.**
yazık...
yönetimin tecrübelere değer verdiği sözlüktür. çok yanlışlar yaptılar, sözlüklerinde savaş çıktı, yalnız mücadeleden vazgeçmediler. bu mücadeleye devam edebiliyor olmalarını da vefakar yazarlarına borçlular. her şeye rağmen, zaman zaman saçma sapan nedenlerle sözlükten uzaklaştırılan yazarlar olmasına rağmen, yönetimin çocukça davranışlarına rağmen, şimdiye nazaran eskiden çok kötü yönetilmesine rağmen netsozlüğü bırakmadı bu yazarlar. şimdi de yönetimin daha tecrübeli, daha üretken, egolarını da bir kenara itmeyi öğrenebilmiş olması, yazarların ektiğini biçme vaktinin geldiğini gösteriyor. netsozluk hala ayaktaysa eski yönetimin değil, eski yazarların eseridir. artık yönetim de yazarlar gibi, sözlüğü dışarıdan değil içeriden izleyen, onlardan biri olmayı başarabilmiş bir görünüme bürünmektedir, yazarlara mal olmuştur yönetim. bundan sonra bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. ayrıca ilk sözlüğüm, umarım çıkmaz. bu kadar da iyimser bir entry girdim, yüzümün kara çıkmayacağına inanıyorum.
günümüzde sözlükçülük kavramını karıştıran bir takım genç yahut heyecanlı beyin fırtınalarında yelkenlerini çekemeyen vatandaşlar tarafından ne kadar kolaydır sultan of the uludağ'lılar. bir bakmışsın o bitmiş, gitmiş. oh onu da bitirdik şunu da bitirdik, ne güzel abicim evet devam et. peki ya eline geçenler. sanal ortamı bukadar mı reele indirgemiş bir topluluğuz ki; her olayı ciddiye alıyor sürekli birilerine ayar verme bir şeyleri parçalama yok etme gayesi içine giriyoruz, anlayabilmiş daha doğrusu sizin diyeceği gibi kafam basmamıştır.

şimdi gelelim fasulyenin faydalarına dostlar. nedir sözlük? sözlük dediğin alt tarafı fikirlerini masumane kurallar çerçevesinde paylaşıma açmak onların bir kaç kişi tarafından okunduğunu bilip hoş sohbetlere girmektir efendiler. ne amacımız kavga ne de ne güzel laf soktum "nihahah" demek değildir. böyle olunca ben kişinin insanlara saygısından şüphe ederim (yeri gelmişken kahrolsun hümanizm). ama olaylar ve bu gerek "klon" gerek "oluşum" furyası öyle bir hal kazandı ki, herkes taraflara çekilip çepheleşti. görende üçüncü dünya savaşını çıkaracaklar sanacak. azıcık efendi olup, sevmediğin yahut sevemediğin kişi için bir çok insanın yazdığı oluşuma "yok o kaka, yok bunu sevmiyorum, teması kötü, şuyu var" demek etik açıdan şahsımca yanlıştır. çünkü senin tanımadığın bilmediğin insanlar orada öyle ya da böyle yazıyor ve emek sarfediyordur, ve yapılan düpedüz emek hırsızlığıdır.

işin daha da özüne inecek olursak ütopyalı arkadaşlarla; şahısları sevmeyebilirsin ancak tanımadığın şahıslara karşı önyargılı davranmak ve arkadan konuşmak eril ya da dişil kişinin karakter sorunuyla alakalı olup komik düşmektir. sevmiyorsan sevmezsin, zaten kimsede tapmıyordur sana vay o beni sevmiyor ama idolümdü demez ama bunu belirli bir saygı çerçevesinde yaparsınki o zaman sözlükçülük oyununa kaldığın yerden seviyeli şekilde devam edebilirsin.

sonuç olarak net sözlükte; fikir ve görüşleri ne olursa olsun birçok kesimden birçok kaliteli insan vardır ve olmaya devam edecektir aynı isterse 5 yazarı olan sözlükler gibi. çünkü unutulan en önemli şey niceliğin nitelikten daha önemli olduğudur. ve dışarıdan kimselerin tiye alması sebebiyle değil yazarları için tekrar açılmıştır, kısacası emekler göz önünde bulundurulmuş ve zaten harcayanın az olduğu ülkemde emekleri hiçe saymama kararı alınmıştır. vatana millete hayırlı uğurlu olsun...
forum tarzı entrylerin çoğunlukla yazıldığı sözlüktür. tanım bulma konusunda sabırlı olunmalıdır. mutlaka karşınıza tanım çıkabilir.
inadına açılmış ımmm şey yuvası ımmm fu... ımmm fo.. forum, nası güzel tanımışım dedim ama ben; (bkz: kötü yazar coderı sözlük sahibi eder)(#2869759)

uludağı mütemadiyen takip eden, uludağ sözlükte yazarlık yapan ve yine uludağ sözlükte kendilerine methiyeler düzen zihniyetin genel adıdır şeklinde yeni bir tanımlama yapmadan geçemeyeceğim son tablo karşısında.*.

ayrıca görüyoruz ki, hakkında atıp tutan bir takım yazarlara kıytırıktan görevler verip "yalakalık üzerine kurulu" sistemlerini yine aynı zihniyetle döndürmeye çalışacaklar.

edit: bari hem uludağ sözlükte, hem aynı başlık altında hem kötüleyip hem de kıytırık bir görev aldınız diye methetmeyin be kardeşim.
konuyla alakalı olarak (bkz: neresinden dönersen dön dönek derler adama)
geçmişi kötüdür, kimse bunu inkar etmesin. ben açıldığı günden bu yana takip eden biriyim orayı. geleceği de ümit veriyor orası ayrı. şu sıralar yine takip etmiyorum ama arasıra baktığımda güzel yazılar görüyorum, modlarının da daha önce yazdığım gibi artık yazarlara mal olmuş olduğunu biliyorum. bi sözlük için başka bir şeye de gerek yok zaten.
ayrıca ne sözlükmüş neden bu kadar konuşuluyor diyen varsa yazmayın kardeşim kimse bu başlık altını doldurmak zorunda değil. sonra ben sallamıyorum insanlara saygılı olun sözlüğü abartmayın ben atomu parçaladım siz daha ne yapıyorsunuz havalarına girmeyin ayıptır. insanların etkileşim içinde olduğu yerde insanların birbirlerine davranışları konuşulur, bu kadar doğal bir başka şey daha yok.
fazla teferruata gerek yok, konuyla alakalı olarak, eski admini ceket yok pantolon verelim'in demecini bir okuyalım:

http://www.sosyoblog.com/netsozluk-rezaleti.html
ne zaman ortadan tam anlamıyla kaybolacağı merak konusu olan sözlüktür. bir anda yok olur, bir gün açamazsınız sözlüğü, sözlük kapanmış! dedikoduları yayılır, temelli de kapanmıştır, bir daha açılmayacaktır. ama ne olur? net sözlük yönetimi "süperiz, şakacıktan kapadık ki biz orayı, bakın gene birlikteyiz, ahey ahey" diye sözlüğü yeniden açarlar. *
garip bir sözlük cidden. ama hatalarını anlamış olmaları da iyi bir şey sonuçta. fikir özgürlüğünü, herkesin düşündüğünü açıkça dile getirme özgürlüğünü geç de olsa fark edebilmeleri de hoş bir şey.
yönetiminde bulunan bir çok yazardan yediği haklı darbeden sonra toparlanması çok zor görünen sözlüktür.
aktif ziyaretçi sayısını an itibariyle 2123 olarak görmemle şoke olduğum sözlüktür, teknik açıdan sorun olmadığına dair şahitlerim var abi, durduramıyoruz, toparlanıyor.

(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz ama iyisi güzel olur) *
kanzap oldukça sözlük olamayacak yer. hayatımda görduğum en admin.

(bkz: sana admin olamazsın demedim! adam olamazsın dedim)
başka sözlüklere üye olan yazarlarını sözlükten atan ve silen, daha sonra da bu yazarları online listesinde aktif gösteren komik ötesi bir yer. gülerek haberlerini alıyoruz.
7.nesil yazar alımlarına başlayan oluşum.
şu an itibari ile girilemeyen interaktif sözlük oluşumu.
edit:eksilemişler,galiba sorun bende.
isteseniz bile yazarlığınızı iptal edemediğiniz bir klon.

yazarlığı iptalin kolayı var ona buna iki küfür et uçarsın diye düşünmemek gerekiyor. adamlar pasif yapmış yazarlık statümü küfürlü entry bile yazamıyorum. modlara bilmem kaç tane mesaj yazdım kardeşim uçurun beni diye ama halen uçmuş değilim. bununla birlikte uçmak istemeyenleri de uçurmayı görev bilen bir klondur mevzu olan.
Daha henüz sisteminde çaylakken bir yazarın bilgisine bakmaya çalıştığınız da "bu sizin için pek de mümkün değil" uyarısına "allah belani versin!" butonu ile karşılık verebiliyor olabilmesi ile beni pek eğlendiren sözlük klonu
gereksiz duyuru mailleri ile yazarlarını siteden kacırmıs sozluk klonu.

(bkz: junk)
büyümek için büyük çabalar sarfeden sozluk... fakat "sözlük sahiplerinin" değil de yazarların gönlünü hoş tutmayı hala anlayamamış sozluk; hal böyle olunca -haliyle- gün geçtikçe kan kaybediyor...

ilk göz ağrımdır ayrıca... çok sağlam yazarlar çıkmıştır bu sozlukten; şimdi herbiri nerededir, hala yazıyor mudur bir yerlerde, bilinmez... fakat çok azı hala yazmaya devam ediyor şu an orada...
her türlü düşünceyi en az ekşi de ki kadar rahatça yazmaya müsait sözlüktür. online yazar sayısı can acıtır sanki yazdıkların verdiğin emekler boşmuş gibi bir hava eser . bir kaç tane de ezik büzük yazar bütün gün eksi vererek rahatlatır kendini orada. öyle bir yer işte
her şeyi güzel olsa da dinamiğinin düşüklüğü ile yazarlarını bağlayamayan oluşum. umarız yaz sezonunda kendini bulur.
kaybolan yazar sayisi : 10709 *
toplam yazar sayisi : 5,477

olan sözlüktür.
beni yanıltan sözlük. yazarlarına potansiyel işçi gözüyle bakan sözlük. hadi çalışın yazın da para kazanalım şeklinde. hatta orada bir yazar var sürekli küfür eder başlıkları küfürlü açar herkese hakaret kıyamet onu sözlükte görmek istemeyenlere de naapalım sözlüğü canlı tutuyor der. yuh diyorum .
ilk sözlüğümdür. pek iyi anılarım yoktur. şimdi aklıma geldi birden bi bakayım dedim neler yazılıyor diye. şu an ki başlıkları:
· nerede kalmistik [1] #
· srebrenitsa katliami [2] #
· ince espriler [1] #
· basliklari alt alta okumak [2] #
· alternatif kro #
· direnen mizikacilar [1] #
· stajyer #
· iktidar yanlisi basin yayin organlari [2] #
· tosun pasa #
· universite ogrencisi #
· elektrik faturasini odemeyen ogrenci #
· alisamiyen zirvesi #