(bkz: aylak bakkal t larını tartar)
ecevit bir miting de "bu düzen değişecek" der. ön sıralardan biri:

- düzen memnun da düzülen ne zaman değişecek, diye cevap verir.

nesil savaşı bundan ibarettir.
1.nesil - yoda
2.nesil - kont dooku
3.nesil - qui gon jinn
4.nesil - obi wan kenobi
5.nesil - anakin skywalker

gördüğünüz üzere ilk beş nesil ceday.

6.nesil olarak anakin'den sonra gelen darth vader oluyoruz o zaman bizde.*

ikinci ve üçüncü nesil öldüğü için ortalıkta yok. obi-wan ve yoda ile savaşıyoruz. çünkü gücün karanlık tarafındayız. anakin, darth vader'a dönüştüğünden dolayı bu 5.neslin, 6.nesle yatkınlığını göstermekte. zall'da padme'dir ayrıca.
aslında bu konu üzerine bir oyun yapılsa fena da tutmaz hani düşünsenize evrenler var her bir evrende nesiller toplu savaşlar kendimizi belki öyle rahatlatabiliriz he olsa süper olur yönetim sana seslendim olur mu ki..
(bkz: yürüyün seferoğulları yeşil vadi bizimdir)
(bkz: yürüyün tellioğulları yeşil vadi bizimdir) *
ortamda bir savaş olmadığını düşündüğüm ve yanlış bulduğum önermedir. ortadaki yanlışlık şurda. 3-5 saf-salak yazar ki * kendilerine yapılan saldırıyı direk nesil işine bağlamışlardır. şimdi düşünün lisede kız ayağına kavga edip de sonra sağcı- solcu kavgası görünümü verenler gibi..

taş gibi yazan altıncı nesil adamlar var kimse bir şey diyor mu yok... bombok yazan alt nesiller var onlarla nasıl dalga geçiliyorsa kötü yazan altıncı nesille de öyle dalga geçiliyor. ama bunlar direk şahsi almayıp nesil meselesine dönüştürdükleri için de böyle bi anlayış var.

örnek isterseniz vereyim. bluevelve vardı bir zamanlar. kötü yazıyor diye çok üstüne gittim, gittik ve o da gitti.
sonra bulamazsın benim gibi seveni vardı.

bunlara da size saldırdığımızdan belki daha fazla saldırdık ama hiçbir zaman onlar çıkıp da "aaa bak ben 2. nesilim 5. nesillerle aramızda savaş var" demedi. çünkü olay onun şahsiliğinden kaynaklanıyordu. işte böyle ciğerlerim. düzgün yazanlar alınmasın. işimiz, derdimiz kötü yazanla. *
sömürüye son, vardar ovasına gel durumu. siperleri kazdık. gerekirse sözlük içinden sözlük çıkarırız, gemileri yaktık. yeter be.
yıldız savaşları.
-hocam o benim saçımı çekti!
+ama o da benim kalemimi aldı!

+-oturun yerinize ikinize de sıfır.

arkadaşım, nedir derdiniz? sahi soruyorum nedir ya bu olayın aslı? her şey bitti, tartışılacak bir nesiller kaldı sahiden. son dönemlerde oldukça revaçta bir konu bu malumunuz. hep diyordum ki; "yahu bunlar geçer, eğlencelik amaçlı yapılan şeyler" falan filan. ama bugün yazarlıklarına gerçekten güvendiğim bir beşinci ve bir altıncı nesil yazar beni dumur etti.

şimdi şöyle bir olay var; sen kendi yazdıklarından sorumlusun. evvela yazdıkların konuşulur yani. bu nesiller arası savaşın mantıksızlığı buradan kaynaklı. evet bir genelleme yapılmış olabilir. ki gerçekten kötü yazanlar, saçma sapan görüntü kirliliği yaratanlar var üzerine gidilen nesilde, ama çok iyileri de var. bana tek tek saydırmayın isimleri. bu nesil savaşının oluşumu bu açıdan çok saçma. ama saçmalık burada bitmiyor. katlanarak devam ediyor. nedir o? bu saçmalama durumuna dahil olmak. zaten bekliyorsun, nihayetinde kötü adlandırılan nesilden birilerinin kalkıp bir şeyler söylemeseini tamam ama hiç beklemediğin insanlar da bunu yapıyorsa, bir yerde bir yanlışlık var demektir.

yukarıda da bahsettiğim gibi sen yazdıklarınla sensin burada ve yine sen yazdıklarının kalitesine güveniyorsan kendini aklamaya çalışmana hiç gerek yok.
bu olayı gereksiz bir kavga ve polemik unsuruna çevirmenin sadece yukarıda da bahsettiğim görüntü kirliliğinden başka da hiçbir getirisi/götürüsü * yok.

hani yenileri, daha heyecanlı olanları anlıyorum da; kalitesi belli, çizgisi belli yazarların buna ortak oluşuna gerçekten üzülüyorum. kalemlerinizi ve zamanınızı lütfen daha zevkle okuyacağımız, daha iyi yazılara ayırın.

tanıma da gelirsek, olmaması gereken tartışmalar bütünü.
Bu savaşta 6. nesil yazarların teklonojiyi ve bilimi daha iyi kullanmasıdır.

1. nesil taş devri silahları
2. nesil maden devri silahları
3. nesil ilk çağ devri silahları
4. nesil orta çağ devri silahları
5. nesil yeni çağ devri silahları
6. nesil yakın çağ devri silahları
"hepimiz kardeşiz, bakın burası hepimizin gelin beraber oynayalım" şeklinde görünüşte barış çığırtkanlıkları yapanların da alevlendirdikleri savaştır.
farz-ı misal sen gelip: "hadi 6. nesil ateşli, heyecanlı, ergen salaklar falan; e siz eski yazarlar nie bu salaklara uyuyosunuz ki" gibi bi cümle kurarsan o barış güvercinini götünde öttürürler tabi senin.

ayrıyetten
(bkz: savaşmayın sevişin)
ama bak ibnelik yapmak yok sonra herkes altıncı nesle kaycak biliorum..
(bkz: yiyin birbirinizi)
(bkz: geleneksel nesil savaşları)
1.nesil yazarların savaşta yenildiği takdirde, pilot olup 6.nesile katılacakları savaştır.
nesil savaşları: 4. neslin saldırısı
nesil savaşları: yeni umut 7. nesil
nesil savaşları: 6. neslin intikamı
olarak devam edilmesi beklenen savaşlardır.
(bkz: star wars)
eski nesillerin son nesil olan 6. neslin deyim yerindeyse üstüne çullanmasıdır. can sıkar...
değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. sözlük sürekli bir devirdayım içinde ve burada yazan ve bazen yazılarını ya da yazım formatını beğenmediklerimiz olabiliyor. bazıları sözlükten hevesini alınca bırakıyor, bazıları ciddiye alıyor ve ciddiye aldığını yazdıklarıyla da anlatıyor. yani gördüğünüz berbat yazarlar kalıcı değil. zaten heveslerinin geçmesi bir yana bir kaç çaylaklıktan sonra sözlüğe girmemeye başlıyorlar. panik yapmaya gerek yok.

altıncı nesilde pırlanta gibi yazarlar da var. misal beşinci nesil dedin mi benim aklıma fırlama ve eğlenmeyi bilen adamlar gelir. belki bir çok kişinin de aklında bu vardır. şunu demeye getiriyorum; artık beşinci nesil'in bir mizacı var. beşinci nesil ilk geldiğinde şuanki altıncı nesilden pek bir farkı yoktu elbet, onlar da bunu biliyor ancak şuanda altıncı nesille uğraşanlar, onların format bilmemezliğine dem vuran beşinci nesil yazarlar biraz da dördüncü nesil'in onlara yaptığının tekerrürünü sağlamışlardır. demek ki hoşlarına gitmiş o günler. bgv

uludağ sözlükte nesil savaşlarını dördüncü nesil başlatmıştır diyebiliriz. üçüncü nesil yazarlar dördüncü nesili ezme gibi bir niyetleri yoktu çünkü ezilmemişlerdi ancak dördüncü nesil neden beşinci nesili ezmek istedi onu da anlayamadım doğrusu. üçüncü nesilin yeni geldiği dönemlerde sözlükçülük bu kadar popüler değildi ve sözlük yazarı olmaya gelenlerin sözlük yazarlığı hakkında biraz olsun fikirleri vardı, üçüncü nesil değerli bir nesildir, pek az rastlanır.

bu savaştan gocunan, gece yatağa yattığında yastığa gözyaşlarını dökenler yoktur kanımca ama savaşa girip alt nesil'i bozduğunu, üstünlük tasladığını ve egolarının tavana vurduğunu hissedenler pek çoktur. bu nedenle bu savaşta yenilmek tamamen tınlayıp tınlamamakla ilişkilidir.
nesil savaşı olarak görülmemelidir. format dışı yazılar ve anlamsız başlıklarla sözlüğün kalitesini bozan her kimse, hangi nesilden ne olursa olsun uyarılmalıdır.
kişisel algılanmamalıdır durum.
en son ve en güçlü nesil olarak altıncı nesilin kazanacağı belli olmuş savaşdır.
(bkz: 6 nesil ihtilali)
askerdeki hiyarerşi gibidir. yenisi gelene kadar, en yeniler her zaman ezilir.
kimin başlattığı belli olmayan savaşlardır.
iyi olan kazansın...
(bkz: yok starwars amk)
(bkz: iç savaş)
pkk nın kardeş ilan edildiği bir ülkede, ananı bacını sövmeyen , hiç bir kan bagı bulunmayan, şu sırça cam arkasından , klavye tuşlarından, zikirden fikirden , yaşça küçükten ve ya büyükten kimse kimseyi çok iyi ve yeterince tanımazken , kim kimdir bilinmezken bu ayrımcılık nedir yazarkadaşlar.
(bkz: dünyanın çivisimi çıkmış)