1. 1.
  latince kökenli bir kavramdır. necro ölü demektir. nekrofili de ölü sevici. sapkınlık belirtisi olması dışında, duygusal anlamlarla da bağdaştırılmıştır. öldüğü halde birini çok sevmek gibi..
  34 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  meb mensubu, tehlikeli sözlük yazarı.
  6 -5 ... zall
 3. 3.
  Cinsel açlığın tavana vurması sonucu, nefes alıp almamasını bile önemsememe durumu.

  (bkz: nefes alsın yeter)
  26 -1 ... baybars
 4. 4.
  çok sık duyduğumuz ölen ortagının haklarını gasp etme,çoluğunu çocuğunu zor durumlarda bırakma,bu acı olaydan rant elde etme çabası içinde olan kişilere verilen ismin kibarcası.bok değil kakayani.
  7 ... veritaserum
 5. 5.
  rashit adlı punk rock grubunun bir sevgiliye soğukluğundan ötürü ölümsü olduğunu ima edip, kendini de "ölü sevici"ye benzettiğini konu alan, sevgiliyi hicveden parçalarının ismidir.
  7 ... kermitiye
 6. 6.
  sanat,bilim adamlarına, aydınlarına ancak öldükten sonra sahip çıkan, onlarıyaşarken sürdükten, süründürdükten sonra anma vb günleri yapan toplumların hastalığıdır.
  9 ... kiraze
 7. 7.
  babaları tarafından cinsel tacize uğramış olan erkek çocuklarının, büyüdüklerinde yaşamış oldukları cinsel sapkınlık türü. kişi cesetleri seyrederek ya da cesetlerle cinsel ilişkiye girerek, geçmişte yaşamış olduğu tacizden yaralanan özgüvenini tatmin etmeye çalışır. kendisini bu şekilde güçlü hisseder. hem psikolojik hem de bedensel tatmin sağlar. morglardan ceset çalma, sırf cinsel ilişkiye girmek için insanları öldürme eylemleri bu rahatsızlığı olan kişilerce yapılan eylemlerin başındadır. bu konuyla ilgili olarak izlenmesi gereken film hücre ise; the cell'dir.
  5 ... asiti kaçmış kola
 8. 8.
  --spoiler--
  Nekrofili bir hastalık halbuki...

  Bir dengesizlik göstergesi... Sağlıklı ilişki kuramayan­larda görülen bir "ceset düşkünlüğü..."

  Yerüstünde sorunlarını aşabilseler, doyumu yeraltında arama­larına gerek kalmaya­cak...

  Ama yeryüzünde öyle zor ki hayatla barışık kalmak...

  Savaşın zehiriyle kirle­nen, yoksulluğun öğüt­tüğü bir kâinatta yaşam, her gün yinelenen bir uzun cenaze namazına dönüşmüşken hayatın iş­veli çağrısına kulak vermek ne kadar zor...

  Ölülere olduğu kadar di­rilere de saygı duyan bir kültüre, ölümü değil, ya­şamı kutsayan bir söyle­me ne kadar uzağız...
  --spoiler--

  can dündar
  6 -3 ... sofor
 9. 9.
  canlı mankene tecavüz etmeyi kafasına koyup provasını cansızında gerçekleştiren sütü bozuk
  4 ... j butterfly
 10. 10.
  ölülerle aşk yaşamak(?) manasına gelen sapıklık
  5 ... venividivici