bugün

entry'ler (625)

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Zaman ilac degil yanmaya alistiran, hepsi sonse de yanan tek bir cira gibi.

otobüste öğrenciye yer veren insan

Yıllar yıllar sonra terkettiği üniversitesine geri dönen orta yaşlardaki amca-teyzelere yer veren insandır. E normaldir de.

bugün bir değişiklik yap

Salçalı makarna yerine yoğurtlusunu yap. Otobüste kulaklıklarını çıkarıp insanları dinle. Bir değişiklik yap bugün, eve gülle git, bi mesaj at sevdiğine: şöyle yürekten, samimi... Bir değişiklik yap bugün, annesi elinden tutmuş hızlı hızlı yürüyen küçük bir çocuğa gülümse. Bir değişiklik yap bugün, değiştiremediğin her şey adına kendinde bir şeyler değiştir, bak ne güzel olacak dünya. En azından senin için, güzel gören güzel düşünür; güzel düşünen hayatından lezzet alır. Ön yargılarından arın, şucu bucu diye ayırma kimseyi... Bugün bi değişiklik yap, değiştir kendini.

uludağ sözlük ayaklanması

Sol frameye bakmaya utanıyorum bazen, nasıl bu hale gelebildik diye... Belaltı başlıklar ve iki entrysinin biri küfürlü yazarlar... Bu gidişe dur demeli, sözlüğü basitleştirmemeliyiz...

sözlük yazarlarının televizyona çıkma hikayeleri

Mezuniyet töreninde Köroglu TVde * çıkmıştım. Röportaj sayesinde salondaki sıkıcı konuşmaları da dinlememiştim. (bkz: bıktıran okul müdürü konuşmaları)

nickiyle yargılanılan yazar

Nickimin şahsı manevisine aykırı olan durumdur. Zira Gustav Robert Kirchoff gerçeği mevcut...

dahi bir çocuğa sahip olmak

Anne babanın yetersizlik sendromuna kapılacağı durumdur. Tabi ki çocuk için de ayrı bir derttir. Ömrü boyunca anlaşılamamanın verdiği bir sıkıntısı olacaktır. (bkz: sanane be slks)

18 yaşında 2 evi 1 arabası olan genç

Hem genç, hem zengin (bkz: taliplilere duyurulur)

toz deterjan yemek

Napolyon ile alternatif de sunulabilir: (bkz: toz deterjan bulamıyorsanız el sabunu yiyin)

toz deterjan yemek

Farkında olmadan iyi durulanmayan her tabakla yenilen yemek... Trajik ama gerçek

dünyam

Mecazen her bireyin gezegen içindeki sevdiği, sevmediği, ağladığı, güldüğü, acı, tatlı her şey... Sevdiklerinin istemediği vaziyete düşmesi (bkz: dünyası başına yıkılmak) Sevdiklerinin uğruna saçını süpürge edip kendi hayatına bir tuğla koyamamak (bkz: dünya telaşesi) Er geç anlaşılan ama sadece sözde kalıp icraata geçemeyen gerçek (bkz: üç günlük dünya) Namazsız ezanla, ezansız namazın arası... Farkında olmadan doğarken kulağımıza okunan ezanın namazını cenazemizde kılıyoruz... Çoğunun hadisin hiç ölmeyecekmiş gibi kısmına odaklandığı * herkesle nişanlanıp kimseyle evlenmeyen yâr... Kefenin içindekinin kalbinde yoksa bir şeyler, azıksızsa öylece ortada bırakıveren sınav giriş merkezi... Kaybedersen ösym gibi bir daha hak tanımayan, ebedi kaybedeceğin yer. Senin sınavın senin dünyan...

içimden gelenler

Hitabet kabiliyeti yetersiz, iki sözcüğü bir araya getirip konuşamayan birine canı tarafından tavsiye edilmiş yazma yöntemidir. Içimden gelenler... Deyip bir başlıyorsun, dua mı edeceksin et, beddua mı edeceksin et, psikolojin mi bozuldu yaz geçer dediğim her derde deva gördüğüm günlük sayfalarımın her 5 maddesidir...

ben kürt e kız vermem

Irkçılığın replikleşmiş bir özetidir. Belki kürt olsaydım benim için söylenecek sözdür, peki ister miydim böyle bağnaz muhataplar, tabi ki hayır...

öyle bir cümle kur tüm kenti bırakıp sana geleyim

lys iptal olmuş.

yazarların nicklerinin öbür dünya versiyonu

(bkz: zebani laws)

yazarların telefon rehberlerindeki ilk kişi

afitabumdur *

şikenin olmadığı bir türkiye

no fb no problem.

kızların nargile içmesi

bir kıza yakışmayacak iki şeyden biri *

burun kemiğinden öpmek

epidermis, dermis ve burun epitelini geçip burun kemiğinden öpmektir. *