bugün

itü maden fakültesi jeoloji mühendisliği bölümü genel jeoloji anabilim dalı öğretim üyesi profesör.
kendisine zamanında nakşibendi şeyhliği kalmıştır fakat o bilim adamı olmayı tercih etmiştir.
kaynak: bir bilim adamının serüveni " celal şengör kitabı" sayfa 400
iş ciddi sanırım.
görsel
Kanal istanbul için güzergahtaki fay hatlarına ilişkin çok ciddi açıklamalar yaptı.

Ama tabiki hiçbir kanal vermedi.
Şener üşümezsoy'un getir götürünü yapar anca.
adam 3 sene önce bugünkü depremi söyledi.
https://youtube.com/shorts/aPjDBWp11aA?feature=share
Prof. Dr. Naci Görür Depremin olacağı bölgeyle ilgili uyarıları 2020'de yapmıştı.
"Gece 4'te uyandırıldım. 1 saat ağladım. Hala ağlıyorum. Yıllardır uyardığımız yer. Tek bir yerel yönetici arayıp 'Ne yapalım?' demedi. Bunca uyarıyı niye yaptık?"
https://twitter.com/Darkw...CKGfZjqGD1YOjicw&s=19

--spoiler--
Bingöl-Elazığ-Malatya-Adıyaman-Maraş için kocaman bir proje hazırladık. DPT'ye sunduk, reddedildi. TÜBiTAK'a sunduk, reddedildi. TV'lerde söyledik, her yerde söyledik, çırpındık.
--spoiler--
Milletin yararına olan neyi kabul ettiler bugüne kadar ?
Naci Görür, Ortaylı'nın;
'Bizim Celal'den daha iyi konuştu' sözlerine cevap verdi:
''Ülkemizin yetiştirdiği ender yerbilimcilerden Celal Şengör’le kıyaslanmak beni ayrıca onore etti. Ancak, Celal’in ulusal ve uluslararası şöhret ve konumu bizim hayallerimizi süsleyen bir konudur.''

not: bilim insanlarımızı seviyoruz. gelecek sizlerle güzel olacak.
Türkiyenin yetiştirdiği ender mühendislerdendir. Kendisini eleştirmek cahillere düşmez.
Elbistan’ ı rahatlatacak yönde açıklamalar yapmıştır.
Depremi önceden gören ileri görüşlü bilim insanı.
2020 ve 2023 depremlerini önceden tahmin etmiş olan bir yer bilimci. kendisini dikkate alıyorum.
deprem hakkında uzman bir bilim adamı.
insanların merak ettiği bir afet konusunda açıklama yapması elbette gerekmektedir.
ancak zaten ülke koşullarının iyice ağırlaştığı ve stresin beli daha da büktüğü bir dönemde sürekli, her gün haberlerde, sosyal medyada gözükmesinin biraz daha strese sebep olduğunu düşünüyorum.
yanlış anaşılmasın, elbette deprem hakkında bilgi versin, açıklama yapsın ama bunu belli bir web sitesinden yapsa, üye olanlar da soru yöneltse, soruları oradan yanıtlasa daha iyi olmaz mı ?
şahsen hayat zaten yeterince canımı sıkarken bir de deprem konusunu sürekli görmek istemiyorum. tamam, hazırlıklı olalım, belediyeler gerekli çalışmaları yapsın ama zaten olan stresimin her gün açıklama görmekle daha da katlanmasını istemiyorum.
umarım yanlış anlaşılmamışımdır. zaten kendimi gereksiz hissettiğim bu hayattan tat almaya çalışıp deprem korkusuyla daha da kötü hissederken belli ve resmi bir web sitesinin açılmasını ve oradan açıklama yapmasını doğru buluyorum. yalnız da değilim. bu durumun psikolojik kökeni de düşünülmelidir.
saygılarımı sunar, iyi geceler dilerim.
Abbera bak.

--spoiler--
şahsen hayat zaten yeterince canımı sıkarken bir de deprem konusunu sürekli görmek istemiyorum.

zaten olan stresimin her gün açıklama görmekle daha da katlanmasını istemiyorum."

Senin minnoş canın sıkılmasın diye, adam depremle ilgili açıklamalarını bi web sitesi üzerinden yapsaymış. Bizim ülkedeki halkın tamamı da o web sitesini kesin takip edecek ya çok haklısın amk. Tey allam ya.
ilk defa abber haklı.

güvenlik kamerası görse "deprem olacak arkadaşlar" diye açıklama yapıp duruyor.
bi de geçen ağlıyordu. işi gücü şov.

gazetelerde sürekli aynı sinir bozucu resmini kullanıp duruyor.
ellerini iki yana açmış fotoğrafını.
görsel

bırak bu işleri mandrake.
katıldığın her etkinlikten kaç para cukkalıyosun.
Bu değerli bilim adamının başlığına birçok GERiZEKALI iftiracı kahpe toplanmış biri hoca istanbulda 9 büyüklüğünde deprem olacak diye asla açıklama yapmadığı halde götünden laf uydurup hocanın istanbulda 9 şiddetinde deprem olacağını söylediğini iftira atmış bir başka kahpe hocanın katıldığı programlardan para aldığı iftirasını atmış memlekette kahpe çok kahpelerin ağzı torba değil ki büzesin ama bu iftiracı kahpeler elime düşseler o iftiracı ağızlarına beton dökerdim neyse helal olsun naci hocaya iftiracı kahpelere rağmen değerinin tam bilinmemesine rağmen uyarı görevini sürdürüyor

Deprem Gecikir Ancak Muhakkak Olur Naci Görür ile Merkez Üssü

https://youtu.be/ySzbx4mQKQA?si=t3vz4KmEYTYSDSLz

Tebrikler.
güncel Önemli Başlıklar