nosql'in ileride bir patlama yaparak yerini alabileceğini düşündürendir. şuanda elimizdir ayağımızdır.
workbench'i ara sıra sapıtan sistem.
linux-php-mysql muhteşem üçlüsu bir araya geldiğinde tadından yenmeyecektir.
2 sene boyunca annesine küfürler ettiğim derstir, yalnız şaka maka bu yıl sallamasyon yöntemimin tutmasıyla geçmişimdir, siktirsin gitsindir.

bye bye love, bye musteriid

hello adresid, select from lalala.
Spring ve Hibernate ile kullandığım, güzel sonuçlar almayı başardığım bir database modelidir kendisi efendim. Transaction management konusunda ve hız konusunda Oracle ile kapışır durumdadır. Genellikle php ile kullanılsa bile, ben Java ile kullanarak da güzel sonuçlar elde etmeyi başardım orta ölçekli bir programda.
uludağsözlük için kullanılan vtys.
ders olarak aldığım ama dersine gitmediğim veritabanı. gereksiz. gereksiz derken bu gerekli dersi gereksiz. excel'i access'i çözer gibi çözersiniz.
oracle be bu programı tam anlamıyla kullandığınız vakit o yer senin bu yer benim gezin durun. hangi şehirde yaşamak isterseniz size orada iş vardır.
çok zorlandığım bir olayı bana kolaylıkla çözdüren dbms.

örneğin;

| bolum_adi | bolum_dersi |
|-------------------------|--------------------|
| Bilgisayar Muhendisligi | Gorsel Programlama |
| Bilgisayar Muhendisligi | Turkce |

böyle bir çıktı almanız lazım sorguya göre. yani bilgisayar mühendisliği bölümündeki dersleri sadece almalısınız diyelim. o zaman ne yapacaksınız?

SELECT bolum_adi, bolum_dersi FROM bolum_dersleri WHERE bolum_adi IN ('Bilgisayar Muhendisligi')

basitmiş. Artık sadece bilgisayar mühendisligi bölüm derslerini gösterir.

burada sorguya tabi değerler artık direkt sorgu şeklinde mi olur yoksa bir değişkenden mi gelir orasını bilemem.
(bkz: yazık la)
php ile kodlama yaparken kullandığım veri tabanı dilidir.

ayrıca ek bilgi olsun sql sorguları yapmak bütün veri tabanı dillerinde aynıdır.

--spoiler--

select * from bolum_adi

--spoiler--

diyebilirsiniz bütün columnları seçebilmek için.
Bir sorgu için yardımcı olması gereken yazar aramaktayim.

Lamerler.yaa yeni yetmez html bile bilmeyen 17 likler gelmesin bozarim.

Bir veri tabanı sistemi.
Bir postgresql değildir.
veritabanı oluşturma aracı.
pdo varken yüzüne bile bakılmayacak olandır. üşenmeyin pdo öğrenin,gerçekten hiç zor değil.
pdo <> mysql. lakin mariadb > mysql.

PHP ile birlikte uzun süredir ekmek teknem olan veritabanı. Mechache ile kullanılırsa milyon hite de sağ selamet cevap verebilir.
reflected'ları olmasa bile stored xss'leri engelleyebilirsiniz.

INSERT INTO persons(Name, Surname) VALUES(REPLACE('<script>alert("Test")</script>', '<script>', ''), 'Sample Value');

şeklinde bir replace komutuyla engelleme yaparsınız. Ancak her XSS komutu için nested replace lazım. Olay matruşkaya dönüyor sonra. Ama bu yöntem stored XSS için basit bir engelleme yapabilir.
ionic framework kullanırken repeaterda true false'a göre bir işlem yapmam gerekiyordu.

bir link görünsün mü görünmesin mi gibi.

tüm sqllerde temelde aynıdır sonuçta dedim. olayı şöyle çözdüm:

selekt (workorder.OrderDate < now()) as DateCheck fırom workorder

neyse efenim yukarıdaki sonuç size n satır kadar 1 ya da 0 döndürür tabi ki şartlar uyuyor mu ona göre.

gerisi zaten basit

<ion-item ng-repeat="workorder in workorders" >...

<a ng-if="workorder.DateCheck bla bla bla

böylece işi angulardaki has codebase'e vermek yerine template'e vermiş oluyorsunuz.
Birçok programlama dilini destekleyen Ücretsiz veri tabanı.