bugün

maç sonrası röpörtajında formasını neden yırttığını anlatan topçu. inanılmaz mantıklı konuşarak beni kendine hayran da bırakmıştır.

röpörtajdan sonra dedim ki: " mustafa yırttığın o forma 89 lira ama galatasaraylılığın paha biçilemez."
(bkz: şovmen)
6 aralık 2009 galatasaray ibb spor maçı sonrasında premier league maçlarını izleyip futbolculuğundan utandığını, hakemin de izleyip hakemliğinden utanması gerektiğini söyledi.

çok doğru söyledin mustafa, sen futbolcuysan essien filan başka bir tür olsa gerek. kendisi sanırım hakemlerin maçı fazla bölmemeleri halinde seyir zevkinin artacağını anlatmaya çalıştı ama kendi top kontrol ederken bile zorlandığından tempo lafını fazla kullanması iyi olur.
galatasarayın orta sahasında bu sene olmasa ayvayı yiyeceğimiz futbolcudur kendisi. sadece hırsından bahsetmiyorum. hem oynadığı futbol olarak, hem skor katkısı olarak hem de defansif yardım olarak bu sene ortasahada bu kadar formsuz adam varken ilaç gibi geliyor. ne mehmet, ne ayhan, ne barış, bu sene hiçbiri yok ortada.

ayrıca onun hırsı öyle yalan hırs değil. gerçekten yürekten kahrolduğu, kazanma hırsıyla dolu olduğu için ben galatasaraya gönül vermiş biri olarak sahada benim gibi gönül veren bir adamı her zaman savunurum, arkasında olurum. helal olsun sana mustafa sarp. adamsın.
aziz yıldırım'a mesaj gönderdiğini sanan futbolcu.
galatasarayın en kıllı futbolcusu.*
bir besiktas taraftari olarak o formayi yirtmasi benibile cileden cikartmistir. sen kimsin lan türkiyenin en büyük kuluplerinden birinin formasini yirtiyorsun? sebebi ne olursa olsun, herkes haddini bilecek.
iyi niyetli, arı gibi çalışan, asker futbolcu ama yeteneği sınırlı olduğu için defanstan golcülere top aktarım hızı çok düşüktür. yanına iyi bir ön libero alınırsa askerliği işe yarar.
saha içinde formasını yırtmış oyuncu. yırtılan forma, maçın hakemine gecenin bir anısı olarak hediye edilmeli.
son belediye maçında formasını yırtması abartılı bir tepkidir. son dakikada yenen golün kuyruk acısı sadece.
hakem hüseyin göçek doğrudan skoru etkileyecek bir hata yapmadı sadece maçın sonlarına doğr gs alehine birkaç faul
çaldı ve o serbest vuruşlardan birinde gol geldi. buna direk 'hakem bu golü yedirtti' deyip saldırmak, forma yırtmak..
gereksiz hareketler. zaten senin teknik direktörün bile maç sonunda 'hakeme saldırmadan önce özeleştiri yapıp, kendi
hatalarımıza bakmamız lazım' diye açıklama yapmış, sana ne oluyo mustafa sarp? takımın cengaveri sen misin?
son belediye maçında formasını yırtması abartı bir tepki değildir. daha doğru düzgün pozisyon bulamayan ibbnin hakem yardımıyla beraberliğe kavuşması herkesi çileden çıkarttı. üstelik hakemin gösterdiği sarı kartlardan biri resmen seyirci tepkisi üzerindeydi, adam faulu veriyor bi 30 sn geçiyor, küfürler başlıyor zaten, sonra bi kararsızlık anı yaşıyor ve kartı çekiyor.
mustafa sarp çok yetenekli bir futbolcu değil ama hırslı ve istekli oynuyor. ha ayhan var mesela tecrübeli ama adamın sırtı rakip takımın kalesine dönük, sanki tuş takılı kalmış adam sürekli geriye oynuyor.
ha bir de hakem gerçekten skoru doğrudan etkilemedi, sadece gole yardımcı oldu, bi kaç haksız faul filan... daha ne yapıcak?
(bkz: son saniyede gol mü yenir uleennnnn)
dün oynanan galatasaray istanbul büyükşehir belediyespor maçında formasını yırtarak bana bahtiyar yorulmaz'ı hatırlatmış kişidir. bahtiyar, fb'de oynadığı 2. sezon olan 1982-83'te bir maçta formasını yırtınca, 1983-84 sezonunda zafer göncüler'le birlikte o sezon ilk kez 1. ligde oynayan denizlispor'a verilmişti. aman dikkat!
dünkü ibb maçının sonlarına doğru v yaka gs forması giyerek cemil ipekçi ye selam etmiştir.
dün geceki ibb macında giydigi galatasaray formasını sinirinden yırtmıstır, galatasaray forması diyorum bak hemde mustafa nın kendı gıydıgı. sözlükteki bazı yazarlar galatasaraylı olmamalarına ragmen cok ıcerlemısler bu durumu ya forma kendılerıne aitti ya da tekstil sektörü adına duydukları uzuntuden dolayı bu kadar tepki gösterdiler yoksa mustafa sarp ın kendı uzerındeki galatasaray formasını yırtması kımı nıye ılgılendırır anlayabılmıs degılım.
dünkü maçta gol yedikten sonra formasına derin dekolteli bir hale getiren hırslı futbolcu. bu demek değildir ki "adam çok hırslı oynuyor yav, gol yiyince sinirden formasını yırttı"; sorun, bir gol den sonra forma yırtmaya kadar bu olayın gitmesidir. sen ibb karşısında o kadar kendini zor ve kötü durumda hissetmişsin ki gol yiyince formanı yırtmışsın, ayıptır, günahtır. koskoca galatasaray ibb karşısında bile bu kadar kendini zorda hissediyorsa bu çok ironik bir durum. zira bir futbolcunun hareketiyle galatasarayı değerlendirmek doğru mudur? tabiki hayır ama suç bizi bu hale getirenlerde. seviyoruz seni hüseyin göçek.

not: beni bilen bilir, hasta galatasaraylıyım. gelsin eksiler.
maç sonu ropörtajında haklı şeyler söylemiştir. formasını yırtması için anlık bi tepkidir, fazla üstüne gitmenin alemi yoktur. hırsı yeter.
son olarak diyarbakırlı ve kürt olduğunu öğrendiğim fakat etkili ve hoş konuşmasıyla bunu belli etmeyen, başarılı ve ibb maçında forması yırtılan futbolcu.
galatasaray formasını yırtarak içindeki fenerbahçe aşkını gözler önüne sermiş fitbolcu!
ismi ile soyisimini yer değiştirse, ensesine vurulup hasiktir lan babanı kandır eleştrilerine maruz kalabilecek topçu.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından sportmenliğe aykırı beyanatta bulunmasından dolayı 1 resmi müsabakadan men cezası almış galatasaraylı futbolcudur. önce hüseyin göçek faciası ve hemen ardından komik bir ceza. hayırlısı bakalım.
aldığı ceza ile bu ülkede hiçbir alanda fikir hürriyetinin olmadığı kanıtlanmıştır.

(bkz: anayasa mahkemesinin galatasarayı kapatması)
top oynamayı en fazla akçaabatsebatsporlu ergün kadar bilen, overrated bir defans oyuncusu.
diğer arkadaşlarının terletmediği, ütüsünün bile bozulmadığı formalarına kırk yıllık aslanlar gibi son dakika golünün yediremeyip yırttığı forması ile klübüne düşman değil kurban olacağını göstermiştir. öküz altında buzağı aramasın kimse. galatasaray'a en yakışan adamdır 10 aralık 2009 tarihi itibari ile.

(bkz: toplantı bitmiştir)
oynadığı takım için terinin son damlasına kadar mücadele eden bir arkadaş bu konuda kendimce tüm tartışma kapılarını kapatıyorum ancak profesyonellik söz konusu olduğunda tam bir paçavraya dönüşen futbolcu kişisidir, aynı takımda bulunan ayhan akman dan ziyadesiyle beslendiğini düşünüyorum.