bugün

entry'ler (205)

madem evrim var maymunlar neden insan olmuyor

soru maalesef kendi içinde çelişiyor. evrim, bir sonraki nesile geçerken bu aradaki süre bizim gözlemleyebileceğimiz bir süre değil. belki doğada hayatta kalma için ihtiyaçları olan evrimi de tamamlamışlardır. yani isterdim bi maymuna sorayım işin aslını ama olmeyor.

5 mayıs 2010 trabzonspor fenerbahçe maçı

acısıyla, tatlısıyla, kartıyla bitecek bir maç en nihayetinde. ancak "fenerbahçe en son türkiye kupasını aldığında..." diye başlayan geyiklerin bitmemesi için bile yenilmeleri istenebilir. yoksa, bi galatasaraylı olarak fenerbahçe mağlubiyetini neden isteyeyim? böyle tatlı olaylar futbolun tuzu biberi.
not: fenerbahçe türkiye kupasını en son aldığında, microsof henüz windows'u yapmamıştı ve 2. boğaz köprüsü bile yoktu. 3.köprü yapıldıktan sonra bu geyiklerin yenilenmesi de gerekicek ahaha.
not: 3-1 oldu.

dinleyin orgeneral başbuğ

genel üslubunu pek beğenmememe rağmen ahmet altan'ın bu yazısı muhteşem olmuş. anneler, çocuklarını yıllarca sarıp sarmalasın sonra günün birinde vergilerinin çoğunun gittiği kurum, onları insan haklarına pek de uymayan şekillerde, zorunlu olarak silah altına alsın, aldığı gibi koruyamasın ve ölüme terk etsin... ne aklın alabileceği ne de herhangi bir bahanenin örtebileceği bir durum. insan hayatı mı bize basit geliyor yoksa şehitlerin kanı mı önemsizleşti anlayamıyorum. hiçbir sebep gencecik yaşta ölen o çocukların hayatına değmez.

survivor

izledim, yine de kötü program. bi kere yarışmacılar gereğinden fazla yapmacık, kızın biri en son "inanır mısınız ben, insanların önünde ağlamayı küçüklük olarak gören ben, açlıktan ağladım" dedi ki bir sonraki yarışmadan gelecek ödül pizzaydı. acun, yarışmacıların karşısında önce pizza yedi, aç olan gençlere eziyet etmenin tek yolu da pizza, evet. hani bi an açlıktan ölen insanları ve orda rol icabı öyle davranan yarışmacıları gördüm de, onları izleyip inanan insanlara mı yoksa bu çarkın yağlayıcıları olan yarışmacılara mı üzüleyim bilemedim.

türkgücü ülküspor

bahçeli, gençlerin enerjisini bu yolla sahalara yansıtmayı hedeflemiş. şimdi ülkücüsporla ilgili "sahaya elli kişi çıkarlar dasdjsd", "asenalardan ponpon kız olsa nasıl olur" gibi geyikler yapmak yerine düzeni bi nebze olsa sağlayabilen bahçeli'yi tebrik etmek lazım.
yalnız gol attıktan sonra ulurlar mı ki? dfşkşd

insanları değiştirmeye çalışmak

bu "boşuna çaba" aslında kontrol etme hastalığından ileri gelir. sanki karşıdaki insan istenen şekle girdiğinde hayat daha tahmin edilebilir, daha güvenli olcak di mi? bu noktadan başlarsan işte sıçarsın. hayır yine yap canım arkadaşım ama sonunda sen kendini yersin, kendini bitirirsin.
çiftler açısından bakarsak; genelde kadınlar, sevdikleri erkeğin aynı halde kalmasına izin vermeyecek kadar çok sevgi dolu oluyorlar. yani serseri bir adamı sevip onu bir adet ev pandasına dönüştürme çabası neden? sevdiğin halde kalsa daha iyi olmuyo mu?

tayyip erdoğan ın ilker başbuğ u görevden alması

demokratik bir ülkede olsa kendi dahil çoğu parti üyesi utancından harakiri yapardı. ha asker zaten bu kadar etkin olmazdı o zaman o ayrı.

iş adamlarındaki günlük tutma isteği

gayet normal bi istek. o kadar param olsa değil günlüğe, dolarcıklarımın üstüne her birini nasıl kazandığımı yazardım seve seve.

chp nin üçüncü köprüye karşı olması

koalisyon sevdasıyla çelişir maalesef.

yılmaz özdil

bugün yazısında bahsettiği dernek, mahkeme tarafından alınan kararla kapatılmamıştır. kendisinin katkısı yoktur muhtemelen ama o iki kelimelik şovenist yazılardansa bugün olduğu gibi, başkalarının kolay kolay yazamayacağı şeyleri vurgulaması şaşırtıcı olmuştur.
--spoiler--
mahkemeyi etkilemek suçsa, razıyım; gerekirse travestilerle aynı koğuşta yatarım... lütfen, kapatmayın bu derneği... kimse sahip çıkmıyor, bari birbirlerine sahip çıksınlar. alt tarafı “eşit birey” olabilmek için seslerini duyurmaya çalışıyorlar. kapatmayın. lütfen.
--spoiler--

bir ilişkinin olmazsa olmazı

iki kişi. birbirini seven iki kişi sadece. zaten saygıymış, empatiymiş sonra geliyor ister istemez.

dersten kalmadan önceki son sözler

"şimdi yatayım sabah kalkınca çalışırım"la başlayan herhangi sözler. ayrıca;
(bkz: sıçtın mavisi)

hsbc

hesap işletim ücreti aylık 5,5 tldir. aynı zamanda bu ücretin bankanın en önemli gelirlerinden olduğunu belirtiyorlar. bi işletim ücreti var ama hesap için mi keriz için mi bilemedim şimdi.
bu hesap işletim ücretini hesabınızda para yoksa kredili mevduat hesabınızdan çekemiyorlar. hangi gün çektiklerini hesabınızdan takip edip o günlerde para transferi yapmaya üşenmiyorsanız denemeye değer hani.

türkiye nin en güvenilir kurumunun tsk olması

ancak tüm çalışanların robot olması halinde olabilir. neticede her kurumda insan var, insanın da iyisi var kötüsü var. halbuki en güvenilir kurum eğitim ya da bilimle ilgili olsa kendimizi tuhaf hissederiz di mi?

istenmediğini anlamayan erkek

istenmediğini anladıktan sonra geçirdiği evreler şu şekildedir;
ağlak dönem: yaptıklarından pişman olduğunu bu dönemde duyarız. gören insan zanneder, o derece bi iyilik timsali olurlar.
saldırgan dönem: ilk önce kadına tehdit savrulur. fiziksel/ sözlü şiddet bu dönemde görülmeye başlanır.
çirkef dönem: kadın hala istenilen kıvamda değilse o kıvama getirmek için kadına baskı uygulanır. kadının arkadaşları, ailesi rahatsız edilir.
yeniden ağlak dönem: yine tüm bu kötü davranışların hata olduğu vurgulanır.
aslında kısır döngü gibi geliyor insana ama bu erkekler korkaktır. kurtulmak istiyorsanız çalıyı da bilin ama ite bulaşın. rezaletten korkmamak lazım tabii edeple oturunca pısırık sayılabiliyorsunuz. takribi bir sene sonra yeniden denemeye başlarlar, aynı tepkiyi vermeye devam ederseniz bu periyodik dönemlerin çıkma süresi azalır. bitmez demiyorum bak, azalır.

akrep burcu kadını

tanışmamış olmayı dilemek en iyisidir ancak burçtan karakter analizi yapan insanlarla tanışmadığına da ayrı bi sevinen kadındır.

hamile kalarak çirkinleşen kadını aldatma hakkı

iş toplantılarına giden adamı aldatma hakkıyla beraber verilirse tadından yenmeyecektir. pek tabii hamile kadını aldatan kocalara çocuğu görmeme hakkı da verilebilir, sonsuz süreyle.

11880

reklamları ikea reklamının etkisi kadar. nasıl etkisiz reklam yapılır dersinde okutulabilirler ancak mondi reklamıyla boy ölçüşemeyecekleri de ortada.

kadınları itici yapan detaylar

sevgilisinden ayrıldıktan sonra demet akalın triplerine girmesi. mesela "hahaha" şeklinde msn ve facebook düzenlemeleri; "ben nasıl inanmışım, salakmışım, ama bu duruma düşürenler utansın hahaha". insanlıktan itiyor insanı.
bir de şu sevgilisi varken daha iyi bi seçenek bulunca yavşama meselesi var. "yaa ben zaten ayrılcam, o beni kaldıramıyor, iç dünyamı anlamıyor" tripleri, hemcinslerime özgü olup itici hale getirir kadını. madem başkasına aşık oldun, başkasından hoşlandın edeplice bitir ilişkiyi ne diye yeni sevgili adayına onu rezil edersin ha sevgili kadın?
daha iyi bi seçenek ne sanki telefon alıcak da özellikleriyle fiyatı karşılaştırıyo. allah sabır versin, dinimiz amin.

kolay yoldan üniversite harcı ödenir

(bkz: bir an için heyecanlandın itiraf et)
bi arkadaşa sordum o da "benim yerime ödüyolar sandım" dedi.