1. 1.
  11 Ekim 1961 de Kosova da dünyaya gelmistir. 1980 - 1983 yılları arısında Belgrad Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumustur. 1987 de de Belgrad Güzel Sanatlar Üniversitesi Film Kurgu Bölümünü bitirdi. 1986 Belgrad ta AVALA Film de iş hayatına atıldı. Belgrad Devlet televizyonunda bir süre çalıştıktan sonra 1992 yılında Türkiye de çalışmaya başladı. Aralarında Tabutta Rövaşata, Filler ve Çimen, Vizontele, GORA, Neredesin Firuze, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak ve Organize işler olmak üzere birçok filmin kurgusunu yaptı. Tabutta Rövaşata, Filler ve Çimen ile Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filmleriyle Antalya ve Ankara Film Festivallerinde en iyi kurgu ödüllerini aldı. Birçok televizyon dizisi, belgesel, kısa film ve reklam filmlerinde kurgucu olarak çalışmıstır.
  1 ... jeam
 2. 2.
  türkiye'nin en iyi kurgucusudur kesinlikle. bu işte tek kalem dense yanlış olmaz o derece iyidir. iyi bir kurgucu yönetmeni tolere edebilmelidir bu tabii her kurgucuda olmayan bir özelliktir, zaten iyi bir kurgucu olmasını bu özelliği belirler aslında. mustafa presheva en yanlış, hatalı çekilmiş planları bile o kadar güzel keser, biçer ve kurgular ki adeta yönetmeni kurtarır bambaşka bir sonuç çıkartır. bir çok bilinen ünlü filmin kurgusunu yapmıştır, mustafa presheva yapmasaydı o derece başarılı olabilirlermiydi demeden geçemiyorum. bu piyasa biraz bencildir, kimse fazla birşey anlatmaz. mustafa presheva bu noktada da farkını ortaya koyan bir insandır işte, kafanıza takılan en ufak bir şeyi sorun, size sabahlara kadar satır satır oturup anlatır. eli öpülesi süper insan, bir o kadar da kafa insandır mustafa presheva.
  2 ... iremim
 3. 3.
  Osmanlı Cumhuriyeti'ni kurgulamıştır. Özellikle filmi izleyenler ne kadar ustaca bir iş çıkardığını görebilir.
  1 -1 ... lesley mateas
 4. 4.
  anadolu sigortanın 85. yılını kutlamak için hazırladığı reklamda atatürkü canlandıran sinema editörü ve oyuncu. elinden bir çok film çıkmış kişidir.
  1 ... lady in rose
 5. 5.
  türkiye'nin en iyi kurgucularından biri olmasının yanında; şimdiye kadarki en başarılı atatürk canlandırmasını yapmış, önünde saygıyla eğilmek istediğim kişidir.

  (bkz: anadolu sigorta 85 yıl reklamı)
  ... bademici