bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  1970 lerini istanbulu gibidir, eski model arabalar , tamvaylar , yüzde altmışı istiklal caddemiz gibidir. Gidilesi görülesi yerleri : (bkz: kalemegdan) (bkz: TRG)

  domuz etine karşı korunma amaçlı et yememeniz önerilir , çünkü hemen herşey domuz etidir.
  2 -1 ... exoudussian
 2. 2.
  (bkz: belgrad ormanları)
  ... 6.4.r.1.$.h
 3. 3.
  1500lü yıllarda kanuni sultan süleyman tarafından feth edilmiştir. 1689, 1716, yıllarında avusturya işgaline maruz kalan kent 1739da geri alındı. 1787-1791 avusturya-rusya osmanlı devleti davaşlarında geçici bir süre işgal altında kaldı. 1806'da kara yorgi önderliğinde başlayan sırp ayaklanmasının merkezi oldu. 1812'de özerklik kazanan sırp devletinin başkenti oldu. 1829'da özerklik kapsamı genişledi. osmanlı egemenliği yerini rus etkisine bıraktı.1867'de kentdeki son osmanlı birlikleride çekildi. fakat türk bayrağı doksanüç harbine kadar dalgalanmaya devam etti. birinci dünya savaşında sırp ve avusturya birlikleri arasında bir süre el değiştirdi. ikinci dünya savaşında nazi egemenliğine geçti. titonun kurduğu yugoslavya birliği dağılınca 1995'de sırp-hırvat-boşnak savaşında nato tarafından, 1999'da kosva savaşından bizzat amerika tarafından sert bir şekilde bombalandı.
  1 ... zero95
 4. 4.
  eski yugoslavya başkentidir.
  ... jeam
 5. 5.
  beyaz sehir demek kendi dillerinde.
  1 ... yourgirlfriendfuckinglikechamp
 6. 6.
  bazi avrupa tarih kaynaklarinda ismi singidunum olarak gecer.
  ... migfer
 7. 7.
  sırbistanın baskenti olan sehir. *
  1 ... rocher
 8. 8.
  aynı isimde futbol takımı olan şehir.
  ... alone with everybody
 9. 9.
  eski osmanlı sancak larından biridir.
  1 ... mukerrer
 10. 10.
  abartılacak bir şehir değildir. çirkinliğini makyajla kapatarak güzelleşen kadınlara benzetilebilir. özellikle gece gözünüze daha güzel gözükmesinin nedeni budur. osmanlı'dan kalma ne kadar cami varsa kiliseye çevrilmiştir. türklere beden olarak en çok benzeyen balkan ülkesi denebilir. bana göre en fazla 1 günlük bir şehirdir belgrad. yaklaşık 180 türk yaşamaktadır. türk konsolosluğuna sorarsanız türk dönercisinin yerini göstereceklerdir. en azından yemek konusunda sıkıntı çekmezsiniz. zaten gezilecek ve görülecek yerleri kale meydanı, tuna nehri kıyıları ve birkaç katedraldir. asıl ismi beograd yani beyaz şehirdir.

  biraz daha tanımak için okunmalı
  2 -1 ... the enderun