1. 1.
  hayvanlara dair her bi şeyin anlatıldığı ve ülkemizde daha çok ne izlemeyi tercih edersiniz diye mikrofon uzatıldığında izlenildiği, başında sabahlanıldığı iddia edilen yayın çeşidi.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  türkiyede en çok izlenen programlar.yani herkes izliyor biliyorsunuz..
  1 ... msd
 3. 3.
  özellikle hayvanlarla ilgili olanların metinlerinin belki de yarısı safsatadır. hayvanın gözünden bakar, gördüklerini, hissettiklerini anlatır. eşini, çocuğunu ve hatta kendisini keşfedememiş, anlayamamış kişinin; "karnı doymuş sebola (bir de isim koyarlar hayvanlara) havadaki yağmuru koklayarak, bir sonraki öğünün hayaline dalmıştı bile" gibi sebola'nın duysa "hadi len" diyeceği türden cümleler içerir. madem belgesel, sadece belgelenecekleri ver, biz gerisini hallederiz.

  Nihat Genç "batılı düşünce, hayvan belgesellerini 'güçlü, güçsüzü yutar, budur!' saptamasını, birçok hayvan kanalı açıp, sürekli yayın yaparak insan bilinçaltına yerleştirmeye çalışıyor" saptaması yapmıştı.
  2 ... caty blake
 4. 4.
  etik açıdan uygunsa her bir konu çekim kurallarına,olayın anlatılış tarzına dikkat edilerek işlendiğinde belgesel olma niteliği kazanacaktır.
  (bkz: http://www.vtr.com.tr) faydalı olacağını düşündüğüm yaptıkları işleri gerçekten beğendiğim bir ekip
  ... yazasım varrr çok
 5. 5.
  dünyada pek çok insanın severek izlediği yayınlar. (bkz: belgesel)
  yurdumda pek çok yakından takip ettiği belgesel türü.. (bkz: insan neslinin üremesiyle ilgili belgesel)
  ... yesimimbenim
 6. 6.
  anketlere göre türk halkının en çok izledigi programlar belgesellerdir.

  (bkz: heye)
  (bkz: ufak at)
  (bkz: magazin programlarını kim izliyor peki)
  ... hayrola genc
 7. 7.
  (bkz: alternatif stv belgeselleri)
  ... arude50
 8. 8.
  bir yaratıcının varlığına inanmak, dünyadaki muazzam ve şaşmaz düzene, besin piramidindeki dengeye hayran olmak yaratıcıya şükretmek akılları başa devşirmek için hazırlanmış televizyon prğramları..
  ... eşşağan ala gazuğu
 9. 9.
  (bkz: pusudaki leopar)
  ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 10. 10.
  özellikle bbc'nin hazırlamış olduklarının tadından yenmeyen, arşivimde olan yüzlercesini tekrar tekrar izleten; bilgi veren yapıtlara konan isim.
  ... batis