bugün

Bilenler, gidenler bilir Mudurnu Bolu iline bağlı Bolu'ya 52 km uzaklıkta 5 bin kişinin yaşadığı sakin şehir diye nitelendirilen yerlerden biri.

Bilmeyenler için biraz daha açarsak Safranbolu, Cumalıkızık, Eskişehir Odunpazarı, Ankara Beypazarı gibi evlerin olduğu bir yer. Doğası da güzel birkaç kez gitme imkanım oldu.

ilçenin geçim kaynağı özellikle tavukçuluk. Bu isimle de bir işletme de vardı.

Gelelim asıl konuya buraya bir yatırım yapılmış. Şatoya benzetilen evlerden 587 tane 750 bin metrekare üzerine inşa edilmiş. Ancak proje tamamlanamamış.

Şimdi öyle bir yere böyle bir proje. Oranın doğasına ve mimarisine uymaması, yarım kalması üzücü olmuş.

https://m.haberturk.com/s...eti-ne-olacak-2235316-amp

görsel
işi bilmeyen ya da kandırılan sermaye sahibinin sonunu getiren evler. Lan 587 tane şato yapmak ne yahu? 50 tane, bilemedin 100 tane yaparsın. Baktın rağbet var. Yavaş yavaş artırırsın. Cidden bu şatoları yapıp batan şirkete acımıyorum. Aptallıklarına yansın!
dostum şato demişsin ama bunlar nazilerin yahudileri hapsettiği. gettolar gibi dib dibe sıkış tıkış.
Uydudan şu şekilde gözüküyor:

görsel

görsel
insaatının devamına karar verilmistir. yalaka medya o villaların kimlere ait oldugunu, kimin yaptırdıgını soylemiyor ama.
arap şatoları.

not:"arap şatoları" dedik eksilendik.
türkiye topraklarında burj al babas adını verdikleri şatolu bir yer yapmışlar. belli ki araplara.
cnn'e bile haber oldu.
https://edition.cnn.com/t...tle-ghost-town/index.html
şimdi de bizim araplara kakalayacaklar her halde.
Bu evi alacak olan insan eve müstakil hatrı sayılır bir sosyal alan ister. Böyle balkondan, oturma odasından karşı komşunun tuvalette kaç parça sıçtığını duyacak kadar yakın olsun istemez.

Age of’ta popülasyon artsın diye sıra sıra çiftlik binası basmıyorsun ev yapıyorsun amk az biraz aralı yapar lan insan! Bitişik nizam şato mu olur?
Kültürümüzün mimari tasarımı olanaaağahahohohaoğaaaa!

Edibüdü: gülmekten yazamadım, bunu hangi sivri akıllı yaptı? Anadolu da şato. Yattığı ahır sekisi, çağırdığı istanbul türküsü diyen veciz sözü akla getiren durum.
Memleketime kara leke bırakmıştır gidip orada şimdi tiktokçu çoluk çocuk izlenme için video çekiyor bölge halkı da bu olaya şaşkın katarlı bilmem nereli dolacak memleketim.