1. 1.
  içinde deniz olmayıp, hemen hemen tüm ilçelerinde deniz olan, dağın eteklerine kurulu kendine özgü mimarisiyle çok şirin evleri olan, Türkiye'nin en güzel kıyılarına sahip ilimiz.
  15 ... mystery
 2. 2.
  en uzun sahil şeridine sahip olan ayrıca da memleketim de olan şirin ege ili .
  4 ... gerko
 3. 3.
  ev kiralarının coştuğu il..3+1 kaloriferli lüks müks olmayan normal hatta biraz kötü evlerin fiyatı 700 milyondan başlıyo..ev sahipleri çıldırmış burada..ev tutmak istediğinizde size kaç kişisiniz derler.siz 2 ya da 3 diyince 1 kişi daha bulun derler..insanlarının çok rahat yaşadığı bir şehir ve bu şehirin insanları parayı çok sever..büyük bir çoğunluğu..üniversite olmadığında köy gibiymiş zaten..okul kapanınca da hayalet şehire dönüyo..tüm esnaf neredeyse öğrencileri sömürmekte..öğrencilerde sesini çıkarmamakta..tek dileğim muğlanın paragöz insanlarının burnunun sürtmesi..
  8 -1 ... kobrullah
 4. 4.
  Şehir merkezinin adeta köyü andırdığı fakat ilçelerinin neredeyse Türkiyenin turizim sektörünü belirlediği ,türkiyenin en güneybati sehri....
  4 -1 ... daydreamers
 5. 5.
  dondurmam gaymak filminde halktan insanları belediye hoparlöründen anons ederek seçmelere çağrılmış, 5000 kişi arasından oyuncular seçilmiştir. böyle de sanata meyilli bir halkı olan ildir. ege insanının samimiyeti ve sıcaklığı bu filmle gözler önüne serilmiştir. *** ayrıyetten film oscara adaydır.
  3 ... mystery
 6. 6.
  sülaleden zengin ev sahiplerinin, ev kiralarıyla öğrencilerin anasını ağlattığı, 1+1 kıytırık evler için 500 ytl kira + depozito $artı ko$tuğu; ilçelerinin gölgesinde kalmı$, kültürel ve sosyoekonomik bağlamda sıfıra yakın seyreden bir $ehirdir muğla.
  merkezinde,
  muğla'nın eski ismiyle açılmı$ mabolla diye bir bar, adanus isminde me$hur bir dürümcü, ardore isminde ve aranan kızlarla aranan erkeklerin takıldığı, önemli adam kıyafeti giyinmi$ gudik $ahsiyetlerin leptopları ve taze sıkılmı$ portakal sularıyla arz-ı endam ettiği bir restaurant&cafe bulunmaktadır.
  öğrenci $ehri profilinde de olsa öğrenciye arka çıkmayan, öğrenci ekip öğrenci biçen ve dahi öğrenci miken bir yerli halkı olan bu yer, her yanı dağlarla ve tepelerle çevrili olduğundan bende hep tabağın içindeki yemek izlenimi uyandırmı$tır. $ahintepesi denen ve genelev bulunan mahal ise, her ay'ın 7'sinden, yani; bursların yattığı tarihten itibaren ziyaretçi çekmeye ba$lar.

  yaz aylarında gökova( aslında akyaka ), marmaris, bodrum, fethiye, köyceğiz, dalyan ilgi gören yerlerdir ama öğrenci kesimi, hem yakın olduğundan türkiye'de ba$ka bir yerde bulunmayan bir doğal güzelliğe sahip olduğundan akyaka'yı yeğler. ( denize girerken kar$ınızda orman var dostlar; ye$il ile mavi'nin böylesine yakınla$tığı tek yer )

  istanbul'da doğmu$, büyümü$, yeti$mi$ birinin yapabileceği en iyi aktivite sinemaya gitmektir. yoksa sıkılırsınız. ben öyle yapıyorum. evet.
  10 ... ceviz agaci
 7. 7.
  (bkz: akyaka)
  (bkz: gökova)
  1 ... kutupsal form
 8. 8.
  içgüveysi olarak gidilmesi muhtemel şehir. Kızları aileden zengindir. Vatandaşları doğuştan emlakçıdır.
  4 ... ofkeli kalabalik
 9. 9.
  "evi tuğladan kızı muğla'dan alacaksın" sözüne hakkını verdiren şehir. son zamanlarda rahmetli sıtkı koçman'ın katkılarıyla büyük ilerleme kaydetmiş bir üniversite sahibi ilimiz.kampusu son gördüğümde baya bi yeşillikti. üniversite, biraz da deniz vardır yazalım bakalım şeklinde tercihte bulunup sonra merkezde deniz olmadığını görünce dumura uğrayan öğrencilerin akınına uğramaktadır. lakin dolmuşla en fazla 1 saatte ulaşabileceğiniz inanılmaz güzellikte sahilleri vardır. giderek artan öğrenci populasyonu sayesinde yerli halk bayram etmektedir (gerek gençler, gerek emlak sahipleri, gerekse esnaf).

  aslında çoğu insanın il zannettiği bodrum, fethiye, marmaris gibi turizm nerkezleri bu ilimizin ilçeleridir. ama merkezin nüfusu yaklaşık 40 bin iken bodrum'un nüfusu yazın 1 milyonu bulmaktadır.bu arada marmaris'ten gelen girişinde "devrant yokuşu" vardır ki yıllarca ömrümden ömür götürmüştür.memleketimdir toprağımdır.

  emeklilik için ideal bir şehir tavsiye olunur.
  3 ... terzioglu
 10. 10.
  ev kiralarının yüksekliği dısında bir öğrenci için okunabilecek en güzel şehirlerden biri. özellikle yaz aylarında tadından yenmeyen bir hal alan,en güzel 5 yılımın gectiği samimi ve medeni şehir.
  4 ... phoibos apollon