bugün

havasına kurban olunan sehrımız. bır bakarsın sabah bodrumda hava buz gıbı turkıye nın her yerınde kar yagmakta fakat bodrum'da her zamankı gıbı kar yagmamaktadır yagmaz zaten. ama o da nesı. bır otobus gelır ustu bembeyaz kar dolu. nerden gelmıs bu otobus ya dersın bakarsın camına evet o otobus mugla'dan gelmıstır.
cennetin dünya üzerindeki bir yansıması olan güzel ege'min güneyinde konuşlanmış,bodrum,marmaris,fethiye,ortaca,dalaman,köyceğiz,yatagan,milas,vb ilçelere sahip memleketim.
şu sıralar (belki de yaklaşan yerel seçimlerdendir bilemedim) artık alışılmış kanalizasyon şebekesi eksikliği derdine çare olsun diye sağda solda çalışmaların yapıldığı, pek çok insanın deniz kenarında sandığı, bodrum'dan marmaris'e gözde tatil beldelerine yakınlığı ve buradan servislerle ulaşımı olması nedeniyle tatilciler için tatil mekânından çok tatil mekânlarına geçme aparatı olarak kullanılan şehir. köftesi ve kebabı meşhurdur bir de evlerinin bacaları. sonuncusunu yemiyorsunuz tabi ki, mevcut şekli nedeniyle meşhurmuş.
rize'den sonra en çok yağış alan ildir. ve bütün bu yağışlarını eylül ile mayıs ayları arasında alır. evet.
orijinal adının ne olduğu tam kesin değildir. mogola,mabolla,mobella ve mobolia kelimelerinden geldiği söylenmektedir çeşitli kaynaklarda.
rakımı yüksek olduğundan, şehre yeni gelen kişiler için nefes almak zordur bu memlekette.
öğrenci düşmanı ve fahiş fiyatlı kiralık evleriyle ünlü köyümüz . gece saat 02:30 sularında"dikkat dikkat 48 kl 345 plakalı araç sahibi aracınızı çekin yol çökmüştür" anonsuna neden olacak kadar feci yağmur yağan bir bataklıktır aynı zamanda ..
zeytin ağacı görmekten gına getiren şehir...
bodrum gibi güzel bir ege şehri.
laik ülkemin aydınlık şehirlerinden olduğunu bir kez daha vurgulamış şehrimiz.
5 yıl evvel, ilk geldiğimde nefret ettiğim (can sıkıntısı), şimdi ise ayrılmak istemediğim ve çok büyük ihtimalle ayrılmayacağım güzide şehrimiz.
doğal güzelliği mükemmel olup,aynı doğal güzelliği gibi insanlarınında aynı mükemmellikte ibne olduğu yerdir...
ev tuğladan kız muğladan alınır.
kanalizasyon sistemi yeni yapılmaya başlanan şehir.
hala tadı damağımda köftesi ve simidinin. her yerde olduğu gibi öğretmenevi, polisevi ve orduevleri en güzel yerlerde. stadı üçüncü ligde oynayan bir kulübe göre oldukça büyük. heykeller ve parklar oldukça fazla. alışveriş öğrenciler geldikten sonra coşmuş vaziyette. eski muğla oldukça güzel, şehirde birden fazla saat kulesi var. şeyh camii oldukça eski * ancak hemen altındaki tekel büfesi yeni açılmış vaziyette. *
toplam nüfusu : 715.328
eğer aradığınız yeri bulamadıysanız bilen birine sorduğunuz da öyle güzel tarif eder ki şıp diye elinle koymuş gibi bulursunuz. usanmadan üşenmeden anlatırlar size. haa bir de trafik ışıklarına dikkat edin, cünkü nerde ışık var nerde yok belli değil. pisi pisine gitme ihtimaliniz var.
eski adı mobolladır. türkler buraya daha sonra muğla demişlerdir.
an itibariyle içinde bulunduğum ve yaklaşık bi 6 ayda kadarda içinde bulunacağım egenin küçük,güzide ve bir o kadar da ünlü olan şehri.ünlü olmasının nedeni ise efendim merkezi hariç neredeyse tüm ilçelerinde deniz bulunması ve bu ilçelerin önemli tatil beldeleri olmasıdır.gelin görün seveceksiniz.tabi merkezde uzun süre bulunmazsanız.
fethiyelim, demekte ısrar ettiğim, sevgilerimi selamlarımı gönderdiğim bağlı olduğum ilim, memleketim. bir nevi babam ya da annem. bilemedim ben onu.
Her yeni gelen merkezine bir söver ama bu ülkenin en güzel turistik beldelerine sahip olduğu geçeğini değiştirmez.
eski muğla evleri diye adlandırdıkları mahalleye girdiğinizde labirent sanırsınız fakat imkansızdır orda kaybolmanız. illa akyola çıkar o yollar.
meydandaki atatürk heykelinin ilk yerleşim yeri olan eski muğla evlerine sırtı dönük vaziyette olduğu şehirdir.
12 mayıs 2010 muğla da kürt saldırısının yüzünden emniyet hala gsm şebekelerinin aktif olmasına izin vermemiştir.
resmen olağan üstü hal gibi dün geceden beri cep telefonları şebekelere kapanmıştır.
zaten en son dün gece arkadaşımla konuşurken bariz hışırtı vardı. muğla emniyeti haberleşmeye kısıtlama getirmiştir.
bugün itibariyle yemeksepeti'nin hizmet vermeye başladığı şehirdir. hayırlı olsun efendim. buradan erişilebilir kendisine.
güncel Önemli Başlıklar