bugün

Biten dizidir. oscarlıktır. sesçisinden çaycısına, insanlığa böyle bir dizi sunduğunuz için çok teşekkür ederiz. çok güzeldi. aşırı iyiydi. türk dizisi izleyen adamın bundan sonra amına koyayım.
--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--
--spoiler--

her yerinde, her yere gönderme var. mükemmel. budur. budur ya. bitti işte. harika. son 10 sn de gerçek hayattan da birşeyler gösterdiler ya, tamam artık. bitmiştir.

--spoiler--

--spoiler--
--spoiler--

--spoiler--
Final sezonunun 11'inci bölümünden sonra dizinin nasıl biteceğini anladım ve final beklediğim gibi oldu. gayet güzel bir şekilde bitti dizi. genel olarak dizilerin final bölümünü izledikten sonra finalin böyle olacağını bilseydim hiç başlamazdım diyen birisi olarak finali izledikten sonra tekrar izleyesim geldi diziyi. dizi sanki finalin üzerine yazılmış gibiydi o kadar uyumluydu birbirlerine.
Konusundan ve yazimindan cok cekim teknigi, ambiyans yaratmadaki ustaligi ve oyunculuariyla basarili olmus dizi. Durun hemen tepki vermeyin. Bi okuyun once.
Bir kere dunyayi degistirmek ve coklu karakter olayi fight club'dan cakma. Nerdeyse birebir. Tek farki hack kullanmasi abimizin. Hadi onu yaptin, uzerine ozgun bir sey soyle dedigimizde pek de uzerine koyamadi 4 koca sezonda. Biz sosyal bir aydinlanma beklerken o kisiliklerle ilgili oyuna giriyormus. Peki gerceklikte gecen Whiterose'un dunyayi degistirme hayali ile, Elliot'un kendi icine hapsettigi mukemmel dunya nasil denk geldi de tam reaktor patlayinca bu aktive oldu? Seyirciyi sasirticam diye tesadufe abanilmasidir bu baska bir sey degil. Neyse dizi sonucta o kadar da beklentimiz yok. It gibi bekletti mi son sezonu ve her sonraki bolumu? Bekletti. Cok super bitirdi diyenlere katilmiyorum ama en azindan fena bir sasirtmaca degildi.
Sezon finali beyin yakmıştır, fakat en iyi sahnesi sezon 1 bölüm 1 site kuran kişinin bütün sırlarını ifşa ettiği sahnedir bana göre. nasıl yaptığını soracak olursanız da kafenin wifi ağındaki sistemleri bir linux sisteminde taratarak, bilgisayara sızmıştır. çok zor bir işlemi yok aslında. bu yüzden halka açık alanlarda vpn kullanmanızı öneriyorlar.
(bkz: freddie mercury) rolünde sıçan (bkz: rami malek) bu dizide sınırları zorlamıştır. izlediğim en özgün senaryoya sahip diziydi. ayrıca kodlama ile ilgili ütopik değil gerçekçi bilgiler vermişler dizide.
--spoiler--
(bkz: freddie mercury) rolünde sıçan (bkz: rami malek)
--spoiler--

sıçmış hali akademi ödülü aldı adamın... sıçmamış olsa ne olacaktı acaba ?
Netflixe düşmüş olan başarılı bir dizi.
güzel mi ya ben bi izleyemedim bi türlü.
"Bir baksana ben orda mıyım" tarzı yan etkileri olan, hatta beyin amcıklaması geçirten dizidir. Diziyi küçük ve basit gören kekolar muhtemelen düşük iq'ları sebebiyle olayı idrak edememiştir.
Genel olarak sistemi değiştirmek için uğraşan şizofren bir hacker'in hayatını ve başından geçenleri anlatan dizidir. Baya öven olmuş, başlasam mı?
görsel