bugün

geçmişte,şimdiki hamas liderinin kulağına zehir enjekte etmeyi başarmış teşkilat.sonra panzehiri de enjekte eden teşkilat.
şeyh ahmet yasin i sabah namazı çıkışında roketatarla vurarak şehit etmiş kahrolasıca teşkilat..
2003 yılı itibariyle başkanlığını Meir Dagan'ın yaptığı israel entelijans ve özel operasyonlar enstitüsü..
sanıldığının aksine mossad bir kısaltma değildir. ibranice "enstitü" anlamına gelir.
dünyanın var olan en gelişmiş,en güçlü,en büyük istihbarat servisi..bizim mit imizide , amerikanların cia ini de bunlar kontrol eder .. hatta dünyadaki bütün istihbarat servislerini bunlar kontrol eder .. sadece almanların istihbarat servisi olan bnd ve rusların istihbarat servisi olan grou nun bunlardan biraz daha bağımsız çalıştığını duymuştum,eğer öyleyse saygı duyuyorum onlara ..
ayrıca türkiyede ve birçok ülkede bilinen bütün suikastlarde parmağı olan istihbarat teşkilatıdır ..

(bkz: ugur mumcu)

(bkz: esref bitlis)

(bkz: gün sazak)

(bkz: nesim malki)

(bkz: üzeyir garih)
gideon mantığını benimsemiş istihbarat teşkilatı. ajanlarına katsa denir. filmlerden anladığımız kadarıyla olayı aşmış bu abiler.
adam adama takipte dünyadaki en iyi servistir.
dünyanın en iyileri arasında deil bizzat dünyanın en iyisi gizli servisidir.öyle bir gizli servistirki 2. dünya savasi sonrasi savas mahkemesinden kacan, isim degistirip arjantin' e yerlesen bir nazi subayini olayin üzerinden 50 yil gectikten sonra bulup ortadan kaldırmıştır.israil çıkarlarının olduğu her yerde mossad vardır.
bilinenin aksine israilin tek gizli servisi deil 5 gizli servisinden biridir.görevi dış istihbarat ve dış operasyonlardır
35 000 ajanı oldugu soylentıler arasındadır.resmi olmayan yayın organı ise http://www.debka.com dur
psikolojik savasi cok iyi yapip kendini yenilmez olarak gostermeyi basarmis istihbarat servisi. Insanin oldugu yerde hata da vardir sozunu unutmamak gerekir, hic kimse yada kurum mukemmel degildir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.