bugün

(#2414258) gereken yerlere gerekli cevabı güzel bir şekilde vermiş yazardır. ancak bazı kavramlar hakkında kendisiyle mutlak tartışacağım kişidir. bu arada faşizm italyanlara mahsus konu olup türklüğü ilgilendirmez. hani bunu da bilsin derim!

edit: tarih bilgisinde eksiklikler olan bir yazar olduğu belli, hatta nazicilik ve italyan faşizmini destekleyerek türkçülük yaptığını sanmakta, ama yanılıyor! zira nazi yalakalığı ve musolini aşkı ile yanıp tutuşan bir kişi türkçü olamaz, olsa olsa avrupa'daki gibi kollarına dövme yaptırıp sokaklarda serserilik yapan düşkün sapık olur. o kadar!
klavyesinde bastığı her tuşuna kurban olayım yazarı.
savunduğu düşüncenin karşısında olabilirsiniz, en azından ezilen demagojisi yaparak teröre sempati besleyenler kadar alçalmıyan, görüşünü adam gibi açıkca yazan yazar. itirazı olan çıksın söylesin yanlışmı söyledikleri ataları bu toprakları söke söke almıştır.
hemşehri yazarıdır. *
#2512602 adolf hitler'in tek bir masum insan öldürmediğini söyleyebilecek kadar faşizan duygulara sahipmiş kendisi. anne frank diye bir kızcağız vardı, sahi ne oldu ona?
hep savaşı, kanı ve gözyaşını hatırlatan bir sözcük. uzak olsun.
ekşi sözlükten kovulan yazar.
çok yakında genetik özürlülere karşı beraber savaşıp onların kafatasından şarap içeceğim kandaşım.
fenerbahce'nin migros tribununde daimi koltugu olan ve istanbulda hiç bir fenerbahce macini kacirmayan, imkan ve zaman buldukca deplasmana maclara giden fanatik derecede fenerbahceli kişidir.
sözlüğün sol kanat savunucusu, komünistim diyemeyecek kadar entellektüel bir diyalektik materyalist/ marksist. das kapital koltuğunun altında olmadan evden çıkmaz.
diyalektiğin temel ilkelerini hayat felsefesi yapmiş olan kişi.
1907 > 1905 realitesini hayatının anlamı olarak beynine çivileyen, soyu ulu türk boylarına kadar uzanan, ordan da kavimler göçüne yönelen uuser.
an itibarı ile çaylak yazar. ama kendisinin bundan herhangi bir ders çıkaracağına dair hiçbir umudumuz yoktur. kafasına taktığı nick farklı düşüncelerin içeri girmesini önlemektedir çünkü.
solcuları pis kaka gören yazar.

sormak isteriz, 1950'den bu yana kaç iktidar sol ideolojidendi? hadi onu geçtik, "moskov uşakları" diye tabir ettiği solcuların, ülkeyi rusya'ya bağlamak istediklerini belirtmiştir. o değil de, bugün abd'ye göbekten bağlı olmamız kimin eseridir kendisine sormak isteriz? ne rusya'ya ne de başka bir ülkeye bağlanmayalım buraya kadar her şey muhteşem ama, abd'ye ülkeyi göbekten bağlayanlar da, sağ iktidarlar değil mi bu ülkede?

bush bile bugün "biz türkleri komünizm belasından kurtardık" diyerek, "ananızı s.kmeye hakkımız var" demeye getirirken, bu yazar kardeşimiz acaba, bir defa da, abd oyuncağı olan sağ görüşlüleri veya sağ iktidarları eleştirse ya?

1980 öncesinde hiç kimse ak kaşık değildir. ne solcular ülkesini rusya'ya peşkeş çekmek isteyenlerdir, ne de sağcılar bu karmaşada ülkesini savunan yılmaz vatanseverler.

abd, yumurtalarımızı birbirine vurdu, sahanda tereyağlı yumurta kıvamında bizi yedi. abd bunları yaparken pekçok solcu ya siyasi yasaklıydı ya da hapiste... peki ya dışardaki sağcılar ne oldu? 1 koyup 3 alma peşinde koşup, 3'ün 1'ini almamıza, abd uydusu olmamıza seyirci kaldılar.

ama önemli değildi, "moskov uşakları" ülkeyi ele geçirememişti, varsın abd hakim olsun bu ülkeye. var olsun, "washington uşakları" rusya gelmedi ya! hamd olsun yüce rabbime...
"erdal eren" başlığında yazdığı entryi neden sildiğini anlayamadığım "canlı". neyse allahtan (#2693012) de entrysi cümle cümle yer alıyor. e be kardeşim her ayar yiyen entrysini silecekse, ayıp yahu. yazmayalım madem.
(#2514866) gözleri kör olmuş, milliyetçiliği insanlığın önünde tutan bir zat.
ad hominem ustası.
#2751766. bir alaka kuran varsa beri gelsin. her başlığı bir diğer başlık ve/veya kişi ile kıyaslayacaksak işimiz var demektir. x vs y diye kıyaslama başlığı açmak dururken halbuki.
savaşta giyilen zırhlı başlıktır. ilk miğferlerin ön tarafına burunu koruyan, aşağı yukarı hareket eden demir bir levha ve güneşlik siperi vardı. miğferin arka ve yanlarında kulaklarla enseyi koruyan zincir halkalarından oluşmuş bir örtü bulunurdu.
günümüzde itfaiyeciler, madenciler, kimi polisler, askerler ve bazı sert sporların oyuncuları tarafından kullanılır.
faşizmin yılmaz savunucusu.

sizin gibileri orta asya'da görmek isteriz.

yok ya vazgeçtim sizin gibileri hiçbir yerde görmek istemeyiz.
(#2801252)soylu turk'mus. gunde en az 2 saat spor yapmayanlariniz ayrilin bakim soyle.
sözlükte bulunma amacının tepki çekecek yorumlar yazarak eğlenmek olduğunu düşünüyorum. gerçek olduğuna inanmıyorum. ciddi olamayacak kadar saçma yazıların sahibi.
düşüncesiz türkçü. e be kardeşim... günde 2 saat spor nasıl yapacaz? haftanın 6 günü eşekler gibin çalışıyoruz, eve pelte gibi geliyoruz! sen de çıkmış "gün de 2 saat spor yapmayan adam türk gibi düşünemez" diyorsun. valla bana ayda 1.200 ytl. ver ben de işe gitmeyim; değil 2 saat gün de 6 saat spor yaparak türklüğümün doruklarına ulaşayım.

edit: ama yine de severek takip ediyorum kendisini. bazen böyle düşüncesiz çıkışlar yaparak beni sinrlendirse de iyi çocuktur.
(#2801252) nihalatsiz.org eski üyelerinden karkan rumuzlu kullanıcının vecizesini prensibi olarak açıklayan yazar.**
insan öldürmenin vahşet olduğundan habersiz, vahşeti güzelleyen, onu meşru kılma çabasıyla yanıp tutuşan bir garip yazar. ha bu arada sözlüğümüzün kıymetli türkçüsünün son fetfası da türk kalmak isteyenlerin en az 2 saat spor yapmalarıymış, ne denir ki, ilahi ırkçı sen adamı öldürürsün. *

not: kendisini tanırım iyi çocuktur* *, bazen böyle düşüncesiz çıkışları oluyor elbette,öpüyorum.
ayakçı takımını, çapulcuları, değersiz insanları, ezikleri, cahil cühela takımını kıskandıran kandaş yazar.