bugün

entry'ler (129)

25 nisan 2012 real madrid bayern münih maçı

Kralın soytarılarına kapak olmuş maçtır. O değil de ramosa penaltı attırmak nasıl bir özgüven ve angutluk karışımıdır arkadaş. ikerin emegine de mi acımadın hiç morinyo?

hopa ya eşkiya indi

Kentte bir tabanı olmadıgını bile bile günler öncesinden kente yığınak yaptıran , miting günü Otobüslerle yandaş yığarak provokasyonu bizzat hazırlayan padişah beyanatı .

hopa da ölen öğretmen in taş atarkenki görüntüleri

Halk olmak yerine ümmet olmayı tercih edenler tarafından katledilmesinin normallestirilmeye çalışıldığı eğitimci . Ama yetmez , topunuzla , panzerinizle , ordunuzla , gaz bombalarinizla, imaminizla , sermayenizle, telekulaginizla , kasetlerinizle, rusvetlerinizle , Kömürünüzle, katliamlarinizla , faşizminizle , kadrolaşmalarınızla bu memleketin ınsanına hala diz cöktüremediniz , padişahınıza boyun egdiremediniz
Öfkeniz ve hakaretleriniz bu yuzdendir biliyorum. Korkutuyor sizi çünkü , başbakanınız gibi sizden olmayı istemeyen herkese eşkıya deyip aklınızca hakkını arayan insanları marjinal ilan edeceksiniz . Bu da kurtaramaz sizi , tarih önünde hesap vereceksiniz . katilleri cesaretlendiren , aklayan sikko zihniyetiniz , manipülatif hönkürmeleriniz inanın hiç ise yaramıyor.

hopa da ölen öğretmen in taş atarkenki görüntüleri

Bizzat imamın ordusu tarafından katledilen yiğit devrimci bir eğitimcinin ölüsünden bile korkuldugunun kanıtıdır . Devletin polisi öyle mi ? Derelerine, ekosistemine sahip çıkan insanların üstüne cevre illerden topladığın ordunu Salacaksın sonra da taş attı , bik bik .devletin kimler için varolduğunu aklına bile getirmeyen güç sevdalısı yavsaklar , halkın cocuklarının katledilmesini böyle meşru görüp katlı vacip ilan ediyorlar iste . imamın tebaası olmak böyle bir şey zaar .

topkapı sarayı

Tarihi eserlerin uzende kahvaltı yapan , haremindeki tahtı lojmanına taşıttırmak isteyen bir müdürünün olduğu saray. Heykel yıktıran , ben böyle sanatın icine tükürürüm diyen zihniyetin izdüşümü olsa gerek.

tkp ye oy veriyorum

Yav o değil de her seçimde şu -oylar bölünmesin- geyiği yok mu , iyiden iyiye gına getirdi yani. AKP ye karsı onun laciverti cumhuriyet ak partisinde mı birleşelim ? Tkp , beğeniriz veya beğenmeyiz fakat işçi sınıfının iktidarını savunan ve öncü olma iddiası olan bir siyasi hareket ne yapsın gidip ato baskanı Sinan Aygün'ü mü desteklesin ? Yoksa ıstanbulda eski bir tekstil işçisi olan sendika liderini ( s. Celebi )3. Sıradan , tekstil patronunu ise 1. Sıradan aday gösteren bir partiyi mı desteklesin ? Oylar bölünmesin diye - cemaatlerla sorunumuz yok - diyenlerin , secim vaatleri arasinda iktidar olunca ulkedeki amerikan karsitligini dizginleyecegini okyanus ötesine begendirmeye çalışanların pesinden mı gitsin ? Biraz akıl biraz mantık lütfen .
Tanım ; boyun etmeyenlerin sesinin daha gür çıkmasına katkı koymaktir. Mevcut düzene Bir itiraz , bir cürettir.

mhp iktidarında kürt sorununun çözüleceğini sanmak

Kürt sorunu yoktur, Kürt istilası vardır düşüncesindeki adamlardan medet ummaktır.

acun ılıcalı

çürüten bir düzenin çürümekte olan insanlarına "örnek alınması gereken zeka parıltısı, büyük prodüktör" olarak yutturulmaya çalışılan kişi. uludag sözlüğü beğeniyormuş diye bin türlü yalakalık örneğini sahneleyenlere de bir sözüm yok elbet, onlar tam da buna layıklar zaten.
her neyse yaptığı programların vasat oluşunu bir kenara bırakıyorum lakin gelin görün ki ben bu adamın henüz acun firarda'yı çektiği bir dönemde hangi televizyon olduğunu unuttuğum bir röportajına denk gelmiştim, yanında eşiyle birlikte. kendisi o dönem bahamalar senin maldivler benim gezerken, nice latin kızlarının sırf muzur sunucu ayağına orasına burasını mıncıklarken o röportajda eşiyle ilgili söyledikleri, kendisinin kadına bakışıyla alakalı düşünceleri karşısında oha demekten kendimi alamamıştım. eh tabi adını "maço erkek" "taşfırın erkek" gibi sevimliliklerle meşrulaştırıp kadının bütün yaşamına aleni bir şekilde müdahale etmek, onu kişiliksizleştirip eve hapsetmek, maddi koşullar nedeniyle kendinize mecbur bırakıp köleleştirmek, başörtüsüne hapsetmek sizin tabiyatınız gereği. kendin dünyanın bilmem neresinde jennıfer'lardan öpücük alıp kur yaparken iyi, ama iş kadına gelince "benim karım yalnız başına dışarı çıkamaz" "benim karım çalışamaz" armutluğunu yapmak ve öte yandan bu armutluğa kucak dolusu alkış toplamak ancak böylesi bir toplumsal düzenin ürünü olabilir. şimdilerde sadaka dağıtan başbakan'ının sadaka dağıtan sunucusu olmayı ihmal etmiyor, bu da sosyal devlet'in sosyal sunuculuk anlayışından olsa gerek kim bilir! *

anamız orospu olmuş gülcan

+ anamız orospu olmuş gülcan
- hep o nuri amcamın orospu çocukluğu yüzünden abiciğim
+ amcamız orospu çocuğu olmuş gülcan
- eeh yeter be sende,sünepe ipne, git bi silah al da namusumuzu temizle bari, gavvat mısın sen ?
+ ?!?%^^

israil

emperyalizmin ortadoğu'daki savaş makinesi. türkiye egemenlerinin stratejik müttefiki.

türkiye komünist partisi

fantastik eleştirilere maruz kalan türkiye'nin komünist partisi. ayıp lan, azıcık gerçekçi olun diyorum buradan o fantastiklere.

sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği

başta abd olmak üzere kapitalist ülkelerce her ne kadar inkar edip unutturulmaya-saklanmaya çalışılsa da faşizmi miyonlarca sovyet insanının canıyla kanıyla verdiği ana yurt savaşı ile tarihin çöplüğüne gömen ülkedir.
ha bir de şu vardır; kendi ülkeleri bir zamanlar nazilerle gizli gizli işbirliği yapanlar ise hala nasıl yüzleri kızarmadan bu inkarcı tutuma ortak olurlar o da ayrı bir tartışma konusu tabi.

kampus solcusu

(bkz: kampus solcusu)

(bkz: mahalle faşisti)

(bkz: kahve liberali)

(bkz: sözlük cahili)

(bkz: tespit yapıyorum mutlu oluyorum be gülüm ekolü)

tkp nin aktütün e ilişkin açıklaması

anlamlı ve yerinde bir açıklamaydı. hele ki her iki tarafın da ne yaptığından habersiz sadece halklar arasındaki mesafenin açılmasına hizmet edecek bir manteliteyle hareket etmesiyle birlikte söylenebilecek en doğru şeyler olduğu kanısındayım. bırakın bunları da "biz abd'ye düşman değiliz, kürt sorunu barışçıl yoldan çözülürse abd- türkiye ittifakı daha da güçlenir" diyen murat karayılan'ı konuşalım derim.
(bkz: gündemi 1 ay geriden takip eden insan)

tarum4r

(bkz: düz adam)

karl marx ın haklı olması

(bkz: adam haklı bi yerde)

sekerim ben laikim ama akp ye oy verdim

hızını alamayıp bu kez de beyaz show' a katılan helin avşar' ın türkiyenin siyasi atmosferine yön verecek açıklamalarından biridir . eh ne de olsa ne mutlu türkiye bi yerde .

recep tayyip erdogan a hala inanan insan

emine erdoğan ' dır o .

ılımlı islam

abd'nin büyük ortadoğu projesi kapsamında türkiye'ye biçtiği deli gömleği. piyasayla barışık, alabildiğine işbirlikçi ve tüm bu koşulların iç dengelerde ağrısız sızısız hazmedilmesi için kendi içinde bir o kadar da gerici olmanın amerkancası.

sosyalist enternasyonel chp yi uyelikten atacak

tam bir körler sağırlar birbirini ağırlar vakası olan sosyalist enternasyonal'in sanki adı dışında sosyalistlikle çok alakası varmış gibi chp'nin üyeliğini iptal etmesi, üstelik bunun da türkiye'de böylesine tartışma konusu olması komedi ötesi bir şeydir. ulan bu enternasyonal değil mi abd'nin kan gölüne çevirdiği ırak işgalini alkışlayıp desteklerini sunan yoksa ben mi kaba yerimden uyduruyorum ?