bugün

Covid sonrasında saç dökülmesi yaşadım. Hastalıktan daha yıpratıcı olduğunu söyleyebilirim. Esasında sağlıklısınız ama bir yandan da değilsiniz. Araştırırken Minoxil’i gördüm. Eczacı arkadaşıma danıştım. “Bu ara çok rağbet var, daha işe yaramadı diyen olmadı” dedi. Aldım kullanmaya başladım. Önce bir hızlandı saç dökülmesi. Sonrasında ise yeni vedaha sağlıklı saçlar gelmeye başladı. Etkisi şu an için fark edilmeye başladı. En azından tarakta saç kalmıyor artık. Sorun yaşayan varsa kullanabilir.
Minoxil'i 3 aydır kullanıyorum. son 2 aydır belirgin bir artış var. şuan aramız çok iyi kendisiyle
saç dökülmesini önleyici ve saç çıkmasını uyarıcı bir ilaçtır. eczacımın önerisi ile başladım. üşengeçliğim dışında bir sorun yok. en azından motivasyonumu yükseltti.
Saç dökülmem ve beraberinde açılmalarım başladı. Minoxil önerini birkaç kişiden duydum. Ama o kadar arada kaldım ki. Ürünü kullanıp oldukça memnun kalan bir kesim olduğu gibi kullandıktan sonra saç dökülmesi noktasında şikayeti artan bir kesimde bulunuyor. Ürün içeriğine baktığımda minoksidil etken maddesi barındırıyor ve bu madde yurtdışında da saç dökülmelerinde fazlaca kullanılıyor. Fakat birkaç aylık kullanım sonucunda daha fazla dökülen saçlar ile karşılaşmak istemiyorum. Onun haricinde kalıcı bir çözüm arıyorum. Bu arada bu ürünü araştırırken benzer bir başka ürün ile karşılaştım. Bioxinin Minoksidil adındaki bu üründe içerik olarak aynı. ikisinden birini kullanan varsa bana yol gösterirse sevinirim.
benim başımda çıkan saçkıran denilen saçın belli bir kısımda dökülmesi sonucu iyileştiren ilaç. iyi bir ilaçtır. daha sonra tekrara saçkıran olduğumda bu da işe yaramamıştı. o yüzden fena iğne yemiştim kafama.
dün kullanmaya başladığım ilaç.
eczaneden 60 liraya aldım biliyorum pahalı.
bıyıklarım var çene altı sakalım da var çok kaliteli değil ama belli oluyor.
fakat yanaklarım %90 boş ve uzayınca çirkin bir hal alıyor.uzamasıda temizinden 2 hafta sürüyor.
her hafta burayı editlerim.bu ilac bende işe yararsa herkeste işe yarar.
hatta before after bile yapabilirim takipte kalın.

1 hafta sonra gelen edit : Yanaklarımda %10 luk bir artış var.lakin kıllar daha zayıf.uzaktan bakınıldığı zaman görülmüyor.ilacı biotin b7 hapı ile düzenli kullanıyorum.
2 hafta sonra gelen edit : Yanaklardaki değişimi şöyle ifade edeyim, eskisinden birazdaha hızlı uzuyor ve bazı bölgelerde kıl çıkmazken 2-3 tane çıktığını gördüm.dün kestim sakallarımı bakalım 2.partide nasıl uzayacak
3 hafta sonra gelen edit : Çok büyük bir değişiklik yok hala aynı şekil kullanmaya devam.

1 Ay olduktan sonra gelen edit :

Yanaklarda hiç kıl çıkmayan yerlerde ufak ufak yoğun şekilde beyaz tüyler görüyorum.Sakalları (görünmüyor ) kestikten 6-7 gün sonra uzaktan bakıldığı zaman görülüyor lakin çok boktan bir şekilde yani kesmek farz oluyor bir süre sonra.öyle sağlıklı bir görünüm yok.çok cılız ,Onun haricinde çok büyük bir değişiklik yok kullanmaya devam ediyorum. 2.Şişesine geçtim

46 Gün Sonra gelen edit :

Ciddi manada yanaklarda kıl artışı oldu.Aynadan bakındığı zaman kirli sakalın kirlisi gibi görünüyor.Hiç kıl çıkmayan yerlerde bile tüylenmenin ötesinde küçük siyah kıllar mevcut.4 Günde bir traş olup sürüyorum.Ama uzaktan baktığınız zaman yine de sonuca ulaşmadık.Daha yolumuz var.Zaten 6 aymış sonuca ulaşma süresi 46'Gün olmasına rağmen mükemmel ilerleme var.Bir de çenealtında sakallarım var lakin bunu kullanınca sakalların kalitesi arttı.cılız çıkan yerlerde'de çıkmaya başladı.Bazı arkadaşlara sordum,Yaptığım tespitlere göre 130'Günüm var daha önümde.Lakin kullanın zararı yok.
Bir'de unutmadan söylüyeyim Biotin hapı ile kullanıyorum ilacı etkisi olurmu bilmem.

65 Gün sonra gelen edit :

evet 2 ay 5 gün geçmiş.2 şişe kullandım şuana kadar.şimdi ise 3.deyim.10 gün kesmedim sakallarımı bekleyelim ne olacak dedim hafiften belli olmaya başladı.Minoxidili kullanmadan önce yanağımda 15-20 adet saydığım kıl kökü (sakal) vardı.Ama şuan bu sayıyı sayamıyorum çünki gerçekten kıl kökü inanılmaz derecede arttı.15-20 Olan kıl kökü tahminimce şuan 160-170 rahat vardır.Bunun yanında bu kıl kökleri Eskiye nazaran daha çabuk uzuyor.Bir haftada kendisini belli edebiliyor Ve gerçekten çok düzgün hiç boşluk yok.Hepsi aşağı doğru gayet güzelcene uzuyor .Ama istediğim görünüme hala gelemedi.Sanırım bir 3 ay daha istiyor gibi.Kıl kökleri her geçen gün artsada.daha istediğim kalınlıkta değiller.Sanırım minoxidilin yanına sakal köklerini kalınlaştıracak bir krem-solisyon kullanmak gerekiyor.Para vereyimmi işe yarıyormu diyen olursa :ben eczaneden pazarlıkla tanesini 55 kağıttan alıyorum internette belki daha ucuzdur En fazla 150 lira verirsiniz 3 adet kutuya.Deneyin 150 lira büyük para değil.Ben 3 ay daha kullanıcam devam...

75 Gün sonra gelen edit:

Şaka gibi gelebilir ama artık ciddi ciddi sakallarım var ve gören vay amına koyayım demeye başladı.
Çok uzun zaman sonra gelen edit 2 seneye yakındır minoxil kullanmıyorum eski haliyle aynı ama bazı yerlerde uzamasını istediğimden tekrar kullanmaya başladım ilacı tam kesintisiz kullanmak en iyisi bu arada bende bir dökülme falan olmadı.
Erkekler için olanı %5 kadınlar için olanı %2 etken madde içerir. Etkisini görebilmek için uzun süreli kullanım gerekir.
saç için kullanılıyorsa yeni saç çıkarmaz ama dökülmeyi durdurur. sakal için kullanılıyorsa 1-2 ay sonra verim alınır, alınan verim bıraktıktan 1-2 ay sonra dökülür. bu sprey maalesef kesin değil geçici çözümdür.
oldu. *
ilk bir ay daha fazla dökse bile azmedip kullananların faydasını göreceği ilaç.
Bıraktığınız ya da düzenli kullanmadığınız anda saçlarınız iki kat dökülür ve vücudunuzda aşırı derecede kıllanma yapacağı da doğrudur.

O yüzden alabildiğine uzak durun.
saclarınız dökülmesindir.
başınıza bela olacak bir ürün. tam manasıyla böyle. niye derseniz,

ilacı 2 yıl civarı kullanan biri olarak söyleyebilirim ki; saçınızın dökülmesini düzenli kullanmanız halinde kesin olarak durdurur, hatta ufak ufak saç teli filizlendirdiği de doğrudur, ancak...ancakları da bir bilin, duyun;

1. inanılmaz kıllanma yapıyor bu meret, saçları kurtarıyorsunuz, kalan sağlar sizin oluyor ama ters evrime de hazırlıklı olun, maymun adam olmanıza ramak var. omuz üstü, sırt bölgesi inanılmaz derecede kıllanmaya başlıyor, ilacı bu yüzden, buna bir çözüm bulamazsam bırakma arefesindeyim.

2. ilacı kullanmaya başladığınız ve olumlu sonuçlar görmeye başladığınız andan itibaren bu ilacın bağımlısısınız. sike sike her allahın günü sıkmak, o gün de saçınızı yıkamak zorundasınız. her allahın günü. artık saçımın aldığı halden memnunum, bu kadar yeter durumu yok. bıraktığınız an çok feci bir hızla dökülmeye tekrar başlıyor. ilacı kullanmamış olsaydınız ne hale gelcekseniz, o hale dönüyorsunuz hızlı bir biçimde.

3. kalp ağrısı konusunda birşey diyemeyeceğim, doktorlara danışmak gerek, ben yaşamadım (sanırım, yaşadıysam da ona hiç yormadım)

merak eden arkadaşlar olursa sorularını iletebilirler, ayrıca benim gibi uzun müddetli kullanan ve bu kıllanmadan şikayetçi olan arkadaşlar varsa allaaşkına bir yeşillendirin var mı bunun bir çaresi? yoksa kel olmayı göze alıp tozlu raflara gömecem bu fısfısı.
ilacı uyguladıktan sonra 1-2 saat bekleyip bioxcinle yikayin. Sonuç mükemmel, yalnız ara vermeden yapilacak bu işlem kritik nokta bu.
ilacı uyguladıktan sonra tekrar yıkanıp yıkanmaması gerektiğini merak ettiğim ilaçtır.
saçınız hariç başka amaçla kullanırsanız *** ilacı kullanmayı bıraktığınızda etkisi geçmez. o yüzden son pişmanlık neye yarar demeden önce iyice düşünün.
3 aydır kullanıyorum memnumum. daha önce de entry girmiştim. ne zamana kadar kullanırım bilmiyorum ama sıkılmadığım müddetçe kullanmaya devam edeceğim. saçlarımın iyi görünmesi özgüvenimi artırıyor neticede. 3. ayın sonunda yeni saç çıktımı bilmiyorum. fakat saçlarım daha dolgun ve sık görüldüğüne eminim. saçlı deri bölgesinde işe yarıyor. şakaklarda saç çıktığını görmedim. herhangi bir yan etkisine rastlamadım. daha önce de dediğim gibi bu ilaç çıplaklaşmış bölgede sonuç vermez. ilerleyen günlerde entry girmeye devam edeceğim.

not: saçda dökülme çok azaldı.
yaklaşık bir aydır kullandığım ve sanki aniden dökülmeyi kesti gibi gelen sprey tipi rahat kullanımı olan bi ilaç. kullanmaya devam edeceğim ara ara burayı editlerim.
Amerikaya gidip gelen tanıdıkları veya bizzat kendileri olanlar için rogaine kullanılması bundan çok daha faydalıdır.Zira minoxil türkiyede paketlenip üretimi yapılırken rogaine amerikan menşeili ve minoxilden katlarca güçlü bir soluoyondur.Rogaine in torunu veya amca kızıdır minoxil.
bunu kullanmak için illa saçın kısa olucak abi. yoksa yarısını saçlar emiyor. yarısı da şakaklardan akıp gidiyor. bi spreyden normalde bi damla çıkacak diye bakıyorsun yarım bidon çıkmış. onun da nereye gittiği belli değil.

bunu kullanmak için saçımı kısaltmak zorunda kalıcam.. dökülünce de zaten kısaltıacktım e ben buna 50 lira vermiyim bari amk..

her yeri saç olan insanlar görüyorum canım sıkılıyor zaten.
10 gün önce entry girmiştim. 10 günlük deneyimleri aktarayım. ilaç çok çabuk kuruyor. direk kafaya sürüp dışarı dahi çıkabilirsiniz. 10 gün içinde saçlarım daha canlı hale geldiğine inanıyorum. saç sayısında artış tabiki şu anda yok. ilerleyen günlerde deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim. hiç bir yan etki görmedim bu arada. bir de bu ilacın başarılı olabilmesi için saçlı deri şart öyle çıplaklaşmış yerlerden saç çıkaracağını sanmıyorum. seyrek saçlılar için uygun bence.
saç tellerini kalinlastirip bi nebze ölmek uzere olan saç hücrelerini canlandıran ancak kullanmayi bırakınca eski halinize döneceğiniz kesin olan etkili bir üründür.
bugün almış olduğum ve akşam 8 sularında uygulamış olduğum ilaç. kullanımı çok kolay. kafanıza sürüp direk dışarı dahi çıkabilirsiniz. gelişmeleri sizinle ilerleyen günlerde paylaşacağım.
kafama sıkar giderim.
ailemdeki bütün erkekler saç tarama özürlüdür. ben hariç 2 devre halinde 3 yıl zaman zarfında 6 şar ay kullandım.

* saç sayısında belirgin artış oluyor. ama mucize beklemeyin
* işe yaraması için mutlaka saçlı deri olması gerekiyor, en azından saçlar seyreldiği zaman kullanılmaya başlanmalı.
* ilk bir ay dökülmede artış olabilir, panik yapmayın ilaç zayıf tellere bir eleminasyon yapar.
* erkek tipi dökülmelerde bile dökülmeyi kesinlikle durduruyor.
* kirli saça uygulandığında çok kaşındırır, saç gün aşırı mutlaka yıkanmalıdır.
* bazı kimseler de baş ağrısı yapabilmektedir, özellikle sinüzit rahatsızlığı olanlarda.
güncel Önemli Başlıklar