bugün

michael schumacher'in çekiştiği pilotlar arasında en heyecan verici olanı. bitime metreler kala schumacher'in önünde 1. sırada götürdüğü yarışa teknik arıza sonucu veda etmiş * yarışçı.
yıllarca finlandiya'da yılın sporcusu seçilen şahsiyet.
gelmiş geçmiş en büyük pilotlardan biridir *
3 defa üstüste şampiyon olamamasının tek sebebi; o sene* yeni uygulamaya geçirilen trucktion control sisteminin mclaren tarafından beceriksizlile araca uyarlanması ve sezon boyu yarışların ancak yarısında start alabilmesidir.
senna ile rekabet edip de onu altetmiş ender pilotlardandır ayrıca, shumiyi saymıyorum bile.

hakkinen tarafından shumiye ayar verilerek gerçekleştirilen gelmiş geçmiş en güzel F1 geçişi için;

http://www.youtube.com/watch?v=Y3ddwnhPhyE
her sezonun son yarışını piste gelerek izleyen ve 2007 brezilya gp'sini de, vodafone mclaren mercedes garajından takip eden fin pilot.
(bkz: finli değil fin)
(bkz: kimi raikkonen)
oynadığı (bkz: mercedes) reklamının senaryosundaki espri ile yarmış insandır. filmin konusu şöyledir: finlandiya köylerinden bir mercedes son sürat geçer, herkes arkasından "mika" diye seslenir. bu olay bir kaç kez tekrarlanır. filmin sonunda araç bir dağ evinin önünde durur. evden mika hakinen ve çocuklar çıkar. çocuklar bağırır "mama!"
daha sonrası (bkz: pack shot)
Zamanında schumacher ile kıyasıya mücadele eden formula-1 pilotudur. McLaren de efsane pilot ünvanını alarak amacına da ulaşmıştır.
90 lı yılların sonlarında formula 1 izlemeye başlayan kişileri bu sporun müdavimi yapan efsanevi pilot.hakkinenin schumaer e kafa tutuşları,son saniyede pit alanını terkettiği sıralama turlarında pole position ları alışı ve herseyden önemlisi formula 1 e kattığı rekabet ortamı ve estetik onun bu sporun en büyüklerinden olarak anılması için yeterli birer sebeptir.2 kez dünya sampiyonu olmustur,ancak kendisinden fazla şampiyon olan pilotlardan daha çok beğenilmiş ve bu pilotlardan çok erken yaşta formula 1 kariyerini bitirmiştir.bir nevi tadında bırakmıştır.
schumacher'in en saygı duyduğum rakibim dediği adam. baskı altındayken çok daha iyi kullanırdı.
birinci iken üçüncüye tur bindirmeye çalışıp, motoru haşat edip yarış dışı kalmıştır.
diye bir mit bile vardır hakkında...

şimdi eski tarih hatırlayamadım.
çocukluğumun kahramanı. sarı saçlarıyla podyuma en çok yakışan pilottu. geçen yıllara kadar en büyük umudum bir gün formula 1'e o gümüş renkli arabanın içinde dönmesiydi.

son olarak da; benim için efsane sıfatını hakeden insan.
Bir lakabıda "Flying Finn" (uçan finli) dir. Formula 1 'i bıraktıktan sonra yarışlarında eski tadı kalmamıştır kanımca.
istatitistiklerin değil, gönüllerin kralıdır.
schumacher'in de saygısı kazanmış, yetenekli ve her finlandiyalı gibi soğukkanlı kararlar veren usta pilot. spa pistinde schumacher'i geçmesi f1 tarihinin en iyi geçişi olarak kabul edilir.
f1'in f1 olduğu zamanlar abim michael schumacher'i tutardı ben de bu adamı. mika kazandığı zaman sevinçten evin içinde koşardım, schumi kazandığı zaman ise abimin de sinirlendirmesiyle feci şekilde sinirlenirdim. sonra hakkinen'in performansı biraz düşer gibi oldu. ama ben hala o kazansın diye izliyordum formula'yı. hatta lider götürdüğü bir yarışta son turda arabası arızalanmış ve yarış dışı kalmıştı. ben de çocuktum o zamanlar ve hüngür hüngür ağlamıştım. sonuç olarak iyi adamdı güzel günlerdi.
kesinlikle schumi tarafından eziklenmekten bıkmak usanmak bilmeyen bir adamdı.

(bkz: eline vermek)
eski bir schumi hayranı olarak özlediğim pilot. kendine has tarzı, zamanında schumi'yle başbaşa yarışabilen tek pilot olması saygı duyulmasını gerektirir. f1 dışındaki hayatında başarılar diliyoruz.
formula 1'i bana sevdiren adam. o bıraktıktan sonra schumi'yle aşık atacak kimse de çıkmadı zaten yıllarca. son yılında bir yarışta schumi'nin 40 saniye gerisinden gelip, schumi'yi geçip 40-45 saniye arayı açması ve son virajda arabanın arıza vermesi kahretmiştir.
belçika'nın spa franchorchamps pistinde aynı anda hem montoya'ya tur bindirip hem michael schumacher i müthiş bir biçimde geçen efsanevi pilottur.
ice man lakaplı müthiş formula 1 pilotu.
Mika Pauli Häkkinen (d. 28 Eylül 1968, Helsinki), Finlandiyalı yarış otomobili sürücüsü.

Finlandiya' nın Helsinki şehrinde doğmuştur. 1998 ve 1999 yıllarında McLaren-Mercedes takımı ile Formula 1 dünya şampiyonu olmuştur. "Uçan Fin" ve "Buz Adam" isimleriyle tanınır. 2001 yılında Formula 1' i bırakan Häkkinen, halen Alman Binek Otomobiller Şampiyonası'nda Mercedes adına yarışmaktadır. Erja Hakkinen ile evlidir.

Formula 1 kariyerine 1991 sezonunda Lotus ile başlamıştır. ilk Formula 1 otomobili deneyimini ise 1990 sezonunda Benetton ile yaşamıştır. 1993 sezonunda McLaren'a transfer olup, sezonun son 3 yarışına kadar test pilotluğu görevi yapmıştır.

McLaren'la ilk yarışına Portekiz GP'sinde çıkmıştır ve sıralama turlarında takım arkadaşı efsanevi Ayrton Senna'yı geride bırakmayı başarmıştır. Ayrıca, aynı sezonun son yarışı Japonya GP'sinde 3. olup kariyerinin ilk podyumunu kazanmıştır.

ilk en hızlı turunu ise, 1997 italya GP'sinde, ilk GP zaferini ise 1997 Jerez'de kazanmıştır.

Häkkinen bir çok f1 otoritesince gelmiş geçmiş en hızlı pilot olarak gösterilmektedir.
(bkz: efsane)
götü göbeği salmıştı en son tv'de gördüğümde, tam aile babası olmuş. çoluk çocuk ve yengeyle beraber yürüyordu.
8 yaşında Formula 1 aşkıyla geceleri kalkıp F1 izlememe neden olan Fin pilot.
bugün doğum günüdür.

(bkz: saygılar)
yarıştığı yıllarda aile babası gibi araba kullanan efendi bir pilottu. hiç çirkeflik yapmadan yarış kazanırdı. efsanedir.

şu sıralar ülkesinde ralli pilotluğu filan yapmaktadır. (eğitici olması lazımdı)
güncel Önemli Başlıklar