bugün

entry'ler (335)

kemalist olmak için gereken zeka seviyesi

(bkz: öyle bir sonuç bulunamadı)

denize düşen yarağa sarılır

denize düşmeden sarılanların "denize düşen yılana sarılır " atasözünü soktukları komik(!) biçimdir.

ben allah a inanmayan birine saygı duymam

allah'a inanmayan birine saygı duyup duymamak o kişiyi bağlar.
fakaaaaat,
yükselen değer diye düz değişmece yoluyla ifade ettiğiniz türkiye'dir. "yükselen değerinize sıçayım gerikafalılar" cümlesinde yükselen değer olan türkiye'ye küfür edilirse edenin ağzına sıçarlar, bu da böyle biline.

ben allah a inanmayan birine saygı duymam

iki saattir konuşuyoruz bir kez bile atatürk demedik diyen kişiden evladır.

çocuğuna yetişkin gibi davranan avrupalı anne

"türk toplumunu aşağılama hastalığını" teşhis etmenize yarayan annedir.

sokak hayvanları toplansın

yakında başlayacak kampanya.fakat köpekler üzerine yoğunlaşılacak.
başıboş sokak köpeklerinin insanlara verdiği zarardan ötürü toplanması taraftarıyım. bu aynı zamanda kedilerin canını da koruma altına almak anlamına geliyor. gündüz masum görünen o hayvanların geceleri çeteler halinde nasıl da saldırgan olduğunu bilemezsiniz.
ezcümle, insan sağlığı önemlidir arkadaşım.

vergi kaçırıp cumaya giden esnaf

sadece cumaya giden kitle tarafından vergi kaçırılır ülkemizde. bunlar da esnaf teşkilatına mensuptur. kaldı ki laikçi geçinen herkes on numara vatandaştır, hatasız.
ulan ergenler, başlık açarken troll abilerinize danışın. komik olmayın.

hande ataisti

(bkz: tanıma gel)

yarak paraşutü yapan kız

yarak paraşütü yapmayı bilmeyen kızdır. o yüzden yarak paraşutü yapmaktadır.
(bkz: sözlük ergenleri başlık tipi)
edit: ilk entry uçmuş, bizim entry de havada kaldı netekim.

apartman aydatını yatırmayan öğrencilere ceza

(bkz: aidat)

ekşi sözlük ün zamanla çöküşe doğru yönelmesi

(bkz: adam haklı beyler)
işte bu olmaya başladı ekşide son zamanlarda. inci sözlük denen yerde işin eğlenceli kısmında inanın ekşinin büyük payı var. ve incinin bu kadar popüler hale gelmesi de ekşicilerin geyik çevirme ustalığıdır. son zamanlarda ekşi sözlük yazarları incide kullandığı argümanı ekşiye taşımaya başladı. bu da ekşi yazarlarını rahatsız etmeye başladı. inci ile alakalı başlıklar arttı. ve bu da rahatsız edici öğelerden. ama zamanla inci rüzgarı diner, her şey yerli yerine oturur.

6 haziran 2010 inci sözlük ün alem fm saldırısı

mail adreslerini değiştirerek bu tür bir olayı engelleyeceklermiş. bu ne mantık yaa. oldu, kimseye vermezsiniz mail adresinizi böylece kimse size mail atmaz, meseleyi çözmüş olursunuz. alem fm yetkililerine sesleniyorum burdan: hakikaten iq problemi mi yaşanıyor yoksa olayın şokuyla mı saçmalanıyor.
bu arada program iğrenç yaaa.. savaşlar çok çıkıyomuş bu ara, çakralarda bi problem mi var(gibi bi şey) dedi kadın.. inanamıyorum *

yanlış park eden arabaya not bırakmak

alışveriş merkezinin birinde( carrefour demiyorum reklam olmasın diye) kapanışına yarım saat kala ( 21,30) aracımı alt kat özürlü parkına bıraktım. tüm otopark boştu aslında evet, ama en yakın orasıydı ve oraya bıraktım. ki dört otoparklık bir alandır orası ve boştu tamamı. döndüğümde halen tek araç bendim özürlü parkında ve cama sıkıştırılmış bir not... özrün beyninde mi senin. neden özürlü park alanına park ediyorsun aracını...
ya tamam haklı, özürlü değilim şükürler olsun ama kapanışa yarım saat kala üç tane özürlü aracı gelecek de dördüncüsü yer bulamayacak öyle mi...
yani bazen not sıkışırmak tamamen ibneliğine yapılıyor bu memlekette...vesselam...

yeni nesilden yazar olmaz muhabbeti

çok saçma bir muhabbettir. ( hayatımın tanımı oldu lan bu) (geyik fonksiyonu yitip gitmesin lan sözlüğün)

yazarların yüzde yetmişinin gay olması

yüzde 30'a dahil olduğundan (bkz: masculine) bünyesini ilgilendirmeyen durum.

kirk hammett

onun yerine dave olsaydı diye bi şey yok. dave olamadı işte bu çok açık. kirk yokken dave vardı ama kalamadı sonuçta.çalmakla grubun parçası olmak farklı şeydir. metallica için en iyi elektrik gitar kirk'dür. dave bi parça olamadı. megadeth'in bu kadar çok eleman değiştirmesinin sebebi nedir acaba. dave olan yerde huzur olmaz abicim, bunu bilir bunu söylerim.yeteneksiz diyenlere sesleniyorum burdan ayrıca; (bkz: the outlaw torn) 'u babanız mı çaldı? derdiniz ne lan sizin?

paris hilton un bir yıl seks yapmaması

paris hilton denen hatun kimseye kendini s.ktirmeyeceğini açıklamış. yani kimse bir sene giremeyecek paris'e. bunu anladım da bizim yazarlara giren çıkan ne onu anlamadım, laf mı kalmadı edecek. paris'in şeyine sayaç takmaktan başka...

deniz gezmiş in iphone kullanmaması

22 entry girilmese bari...

gol saatleri

(bkz: piyale) ile birlikte haşim'in şiir külliyatını oluşturur.

başbakan sensin keser de sana girsin

x sensin y de sana girsin kalıbıyla başlık açılması sözlük formatına ykırıdır diye bi anayasa değşikliği istiyorum ben.
hee, bu entry formata aykırı oldu ama harbiden yeter artık yaa.