bugün

turuncu bantlı, silah olarak nunchaku (naşata) kullanan, grubun çılgın kaplumbağasıdır. hepsi gibi en sevdiği şey pizzadır.
arkadaşları ona kısaca mikey diye seslenir.
(bkz: teenage mutant ninja turtles)
ninja kaplumbagaların en fırlamauyesi. Bandana rengi turuncudur. minchika adı verilen silahı kullanır. ancuezli pizzanın delisidir.
(bkz: roberto carlos)
Vatikan' ın yanındaki Sistine Şapeli' nin tavan resmlerini yapan. Ünlü italyan rönesans dönemi ressam, heykeltraş, mimar ve şairidir. Tam adı Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni.(6 Mart 1475- 18 Şubat 1564)
Sistine Şapeli' nin tavan resmleri, 520 metrekarelik bir alanda yaklaşık dört yıllık bir çalışmanın ürünü olarak bitirir. Bu çalışmasını yaparken harcamış olduğu dört yıllık sürenin neredeyse yarısını kendi yapmış olduğu çalışmaları seyrederek geçmiştir.
özel bilgi: Michelangelo yıkanmanın uğursuzluk getirdiğini düşünmektedir. bu nedenle hiç bir zaman yıkanmamıştır. vücudu her zaman yara içinde dolaşmıştır.
sadece bir çizgi filmde pizza yiyen kaplumbağ değildir yani.
Aslında tüm heykellerin(eserlerin) zaten mermer taşlar içinde olduğuna inanan ve kendisinin sadece onların ortaya çıkmalarına yardım ettiğini söylemiş sanatçıdır.

Çevirdiğim bir sözü - Meleği mermerin içinde gördüm, ve onu özgür kılana kadar mermeri oydum.

Orijinal - I saw the angel in the marble and carved until i set him free.
1512'de sistina şapeli'ndeki iini bitirir bitirmez, 2. Julius'un mezarı için satın alınan mermer blokları yapmıştır. mezarı roma anıtlarındaki gibi bir dizi esir heykeli ile çevreleyerek heykellere sembolik bir anlam yükledi. bu heykellerden birisine de "ölen esir" adını vermiştir. ve bu yapıt louvre'da bulunmaktadır.
Ninja turtles adlı çizgi filmdeki en obur karakter.

(bkz: ninja turtles)
michelangelonun vücut kokusu çok kötü olduğu için asistanlarının onunla çalışmaya dayanamıyorlarmış.
Vatikan' in yeni actigi arsivlerine gore; 1550 tarihli bir mektubunda papaliktan 3 aylik geciken ucretini isteyen, ronesans doneminin Alacakli unlu mimar ve ressami.
son derece başarısız bir sanatçımsı. tospağa olanı daha makbuldür.
sanatçının,

italya'nın başkenti roma'da 'san pietro in vincoli bazilikası'nı süsleyen ve sanat uzmanlarınca şaheser olarak değerlendirilen Hz.Musa Heykeli; heykeltraşlıkta 'detaycılığın başyapıtı' olarak tanımlanır.

görsel
arkasindan konusuyor gibi olucam ama kesinlikle zamaninin en buyuk hipnesidir. yaptigi her eserde acaip kasli, gosterisli erkekler vardir. ulan bir tane de duzgun bir kadin yap birader.

vatikan'daki eserleri inanilmazdir. eli opulesidir. korkuyorum elimi kapar , basima is acarim diye.
Badana boya işleri ile uğraşan osmaniyeli remzi abinin lakabıdır (bkz: michelangelo remzi)
Michelangelo's pieta olarak adlandırılan eserini tamamlamadan önce, heykelin bulunduğu yere 3-5 entel gelir ve konuşmaya başlarlar.

- yok hacı bu şunun eseri. bunu Michelangelo yapmış olamaz,
- evet kanka haklısın. bu olsa olsa da vincinindir
- evet lan Michelangelo da ne arar o yetenek
- bıdı bıdı

ertesi gün aynı yere gelen enteller bir bakarlar hz. meryem Michelangelo yazılı bir kuşak takmaktadır.

http://tinypic.com/r/2e681vd/3
küçükken kuzenlerle kendimizi eşleştirdiğimiz ninja kaplumbağalardan bendenizi temsil edendir.
bana göre en güçlü ve en tatlı ninja kaplumbağadır.
obsesif kompülsif bozukluktan muzdarip ünlü sanatçı.
(bkz: michelangelo buonarroti)
t.s eliot'ın modern insanın yetersizliklerini anlattığı şiiri the love song of j alfred prufrock'da geçen sanatçı. modern dönem insanı olan prufrock kendisi üretme yeteneğinden yoksun olduğu için michelangelo'yu örnek vermiştir.
Bir de yönetmen olan Michelangelo vardır.Michelangelo Antonioni. Kendisi italyan'dır. Cannes Film Festivali'nde ödül alan L'Avventura(macera) adlı filmin yönetmenidir. Blow Up adlı filmi Oscar'a aday gösterilmiş, Altın Palmiye ödülünü almıştır. Türkçe'ye 'Cinayeti Gördüm' adıyla çevrilmiştir bu film. Blow Up filmi gayet başarılı bir film. izlemeyenlere tavsiye edebilirim. Son filmi 2004'te çekilen The Dangerous Thread of Things filmidir.
Ünlü ressam "Michelangelo" cinayet işlediği için hayatının büyük kısmını firari olarak geçirmiştir.
Çıplak erkek görmek için savaş resimleri yapmış adam.
görsel