bugün

genel olarak rock, metal dinleyen insanlara, kırolar tarafından takılan isim.
(bkz: metalci)
(bkz: tenekeci)
yurdum gencliginin farkli olma cabasi icerisinde gecirdigi ergenlik dönemi metalcilerine verilebilen isim. bu tipler 5 yil sonra clubber olabilirler. olmayanlari da vardir ki bunlar metalcidir, harbicidir.
pazardan alınan 5 ytllik metallica tişört giymek suretiyle içine dahil olunan grup
metalik acı,yavaş yavaş dolar içinize,serttir,pas tutmaz çünkü miadı diğer acı türlerine göre çoktan dolmuştur,gözyaşı kanallarına bir geceyarısı bırakmışlardır cesedini,ya da günışığına nazır bir karanlıkta yakmışlardır ruhunu,küllerinden doğamazsın...antik acı lar biriktirmişsindir zira çok önceleri,tozlu anıların küfrengi bakışlarından ürkerek,içine gömdüğün kabrin başına koşarsın hep,izdüşümünde renksizliğin...
çarşı,pazarda siyah t-shirt giymiş uzun saçlı kimseye verilen isim.
silent stream of godless elegyci
yurdum insanının bir zamanlar kedici olarak da tanımladığı metal insanına takılmış sıfatlardandır.
hayatında metal müziği sadece metallica dan ibaret sanan insanlar...
bunu diyen bunuda der.
(bkz: metalik)
27 temmuza doğru bir çok piyasa gencinin alacağı hal, konserden sonra geçer.
genellikle orta yaş insanların söylediği söz. zira her insanın tarzı karamsarlık değildir ve bunun farkına varmamışlardır.
müzik zevki olmayan insanların sırtında gitarı olan her çocuğa verdikleri isim. kendi zamanımdan hatırlıyorum, "metalikacıya bak" demişti, muhabbet ilerleyince "rokçu musun sen?" diye de sormuştu. ne güzel.
(bkz: gunsun roses)**
metalika satan insan.
(bkz: metelikçi)
(bkz: manavcı)
(bkz: metalik ağa)*
güncel Önemli Başlıklar