1. 1.
  daha önce slayer ve soad gibi gruplarla çalışmış,2006 da çıkacak metallica albümünün prodüktörlüğünü üstlenen sakallı garip tipli insan.
  ... mico1912
 2. 2.
  kariyerine the pricks adlı punk grubunda gitar çalarak başladı. new york üniversitesi'nde okurken dj. jazzy jay'den hip hop un inceliklerini öğrendi. ikili birlikte daha sonra def jam plak şirketini kurdu. ünlü menajer russell simmons'un desteğiyle ll cool j'in albümünü yayınladı. bu ilk büyük prodüksiyonuydu.
  beastie boys un 'groove' albümüyle rap ve heavy rock müziği sentezleyerek çok büyük bir adım attı.
  aynı derecede (belki daha da) büyük ikinci adımı ünlü hard rock grubu aerosmith ile ünlü rap grubu run dmc yi bir araya getirerek attı. walk this way adlı şarkı listelerde resmen patladı.
  http://www.youtube.com/watch?v=9AKaV911uJA+
  1988'de simmons ve rubin ayrı çalışmaya karar vererek ayrıldılar. rubin slayer , danzig , gibi heavy metal hatta speed metal gruplarıyla çalışmaya başladı. aynı zamanda red hot chili peppers ın muhteşem albümü blood sugar sex magic in prodüksüyonuyla uğraştı. bu arada public enemy , run dmc gibi rapperlarla çalışmaya da devam etti.
  büyük usta johnny cash in yıldızının yeniden parlamasını yaptığı 5 albüme katkıda bulunarak sağlayıp kariyerinin en büyük işlerinden birini başardı. hatta cash'e grammy bile kazandırdı.
  prodüktörlüğünü yaptığı diğer grup ve müzisyenler arasında; the cult , mick jagger , tom petty , system of a down , sherly crow , audioslave , limp bizkit , u2 , linkin park gibi ünlüler de yer alıyor.
  prodüktörlüğünü yaptığı son dixie chicks albümü ile rubin de grammy kazanmıştır.
  1 ... ditty
 3. 3.
  bir çok kez Grammy kazanmış Amerikalı müzik prodüktörü.
  ... lucifer anarchos
 4. 4.
  James Hetfield ile iyi anlaştıkları kesindir.
  rick rubin
  ... makinist
 5. 5.
  mesih tipli prodüktör.
  1 ... karin
 6. 6.
  "eğer iyi işler yapmak istiyorsanız hemen onunla çalışın. sıçarken bile sanat yaptırır adama."

  bordello
  ... bordello
 7. 7.
  müthiş işlere imza atan, müzik dünyasının en über prodüktörü.

  prodüktörü olduğu her albümü zevkle dinlerim, sanki kendisi o albümün içinde yaşıyor ve müziğe anlam katıyor gibi gelir insana.
  ... sfu gelse de kopsak
 8. 8.
  robert trujilo'nun "müzik doktoru" dediği adam.
  1 ... mertoluk
 9. 9.
  Black Sabbath'ın 13 isimli albümünde de prodüktör olan kişi. Bir iki defa daha Metallica ve Megadeth'le çalışsan be üstad.
  2 ... mert41994
 10. 10.
  eminem in berzek şarkısındaki klipte oynayan sakallı amcadır.

  http://i.capsspot.com/s/13/6/633965.jpg
  1 ... ukraynali