bugün

mehmet şenol şişli. kargonun eski bassisti.
muhteşem sözler yazabilen aşmış bir kişiden,hazımsız bir egoya sahip kişi durumuna düşmüş adam.
kesmeşeker'le çalmakta sanırım şu an. Kendisine ait sitesinden onla ilgili haberlere ulaşabilirsiniz:
http://mehmetsenolsisli.com/

bu adam gittikten sonra kargo hiçbir zaman eskisi gibi olamadı. *
bu günlerde şarkı sözü yazarlığı üzerine çeşitli toplantılarda bilirkişi olarak yer alan bad'lik amiri.
diğer bir deyişle mükemmel şehir şairi, kargo nun sevmek zor,yalnızlık mevsimi, yarına ne kaldı albümlerindeki şarkıların sözlerinin büyük bir bölümünün sahibi. zihnimizi biraz karıştırırsk, şairin elinde,renklerin içinde, kalamış parkı, boğaziçi, badlik amiri, gibi olaganustu sarkıların yazarı. şua adlı bir şiir kitabı mevcuttur. kargo ile yollarını artık ayırmıştır. zaten buda kargonun son 2 albumundekı sozlerın n ehalde oldugunun gostergesidir.
(bkz: ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilirki)
(bkz: eğer bir yanlış yapacaksan bari onu doğru yap)
(bkz: insanın kendisini önemsemesi kendisinin kiralık katilidir)
"Bilirmisiniz
bilmezsiniz
bilmiyorsunuz
siz de.
O kadar karanlık ki
insanın karanlık yanları
cesaret bile edemezsiniz
okumaya
ben gittim
yemin ederim
oradaydım
öldürdüm kendimi
omurgamı söktüm
astım asmalara
bastırdım kafamı
suyun dibine
kim bilir kaç kez
ırzıma geçtim...
Aziz Allah
Celle şanühü!
buradan sonrasını
anlatamam artık size
yeter zaten
bu korku
Ezan okunuyor
yukarılarda
ancak duyanlar
duruyor
duruyor top
önünüzde
ben vurmadım
vuramadım diyorsanız
değişen bir şey yok
zaten olamazda
kendini aşarak
devam ediyor devran
artık vurun
vurabilirsiniz
rastladığınız zaman
sizi analayan birinin koşuyoluna"

"Kimse
çıkaramaz yüzümden
bu lekeyi
anladım
duşa neden girmiyor
bir deli
Kimse
çizemez yüzünüze
bu beni
anladınız
duşta neden işiyor
Dali.....
......."

dizelerinin sahibi.
http://www.myspace.com/mssbend
mss

lisenin başlarındaydım o zamanlar, bilirsiniz ya da bilmezsiniz, bunalımlar, aşklar, nefretler, kimlikler, sevgiler ve nice bilinmeyenler.geceleri yalnızlık mevsimi ni koyardım teybin kasetçalar kısmına sabaha kadar çıkarmamasına. boğaziçi nde kalamış parkı nda bir arabic fahişe yle kaderin dizaynı ndan bahseder, yalnızlar çağında ki bir sürgün ü hayal ederdik. kaç defa söyledim, kaç defa dinledim, karanlığın içinden o ışığı seyrettim. azizlerin yalnızlığı kadar yalnız olmak isterdim. hayallerden ibaret bir hayatın gerçek düşlerindeydi tüm kelimeler. kelimelerin meleği kadar saf olamazmıydı herşey! sapladım kelimeleri tam kalbime, öldürdüm kendimi yüz bin defa her seferinde geri dirileceğimi bilerek. aşkın anahtarı şairin elindeydi. yalnızlar çağı nda bir yalnız. mükemmel şehir şairi hep benimleydi.

13 mart gecesi ise üniversite nin başlarında bir sevmek zor olarak mimarlık anfisinde ydim. bugünü yaşayan, dünü unutmaya hevesli, aklında bir silahla içlerdeki bir zindanda. yaşam diye bir şey de yoktu, unutmak diye bir şey de, masum gözlerde yalnızlık sadece. kelimelerin meleği ellerinde kelimeleri çalıyordu işte gözü önümde. yıldızların altında olmayı hiç istemedim sen çalarken ben. renklerin içinde olmak bana yeterdi.zaten yıldızlarda ellerimdeydi. konser bittiğinde aklımda o lise yıllarında ki çocuktan başka hiçbirşey yoktu, sana sarılırken de aklımda o çocuktan başka hiç kimse yoktu. güldüm, seni gördüğüme sevindiğimi belirtmek amacıyla. ama keşke ağlasaydım lanetlenmiş omuzlarım a dokunurken sen. seninle yüz bin kelime laf etmek isterdim, yüz bin defa badlik amiri nden bahsetmek. ama şunu duymak o çocuğa yetti galiba. "evet aşkın anahtarı hala şairin elinde" ben de bunu merak ediyordum, teşekkürler abi.
5 kişilik kargodan ayrılınca grubu yarıya yarıya boşaltmış müzisyen ama en cok söz ustası...mss diye de anılır...
yalnızlık, kin, aldatma ,ayrılık, ölüm, siyah vs...
karanlık sözler yazar..karanlık şarkılara...çok da sağlam yazar..

"eğer bir yanlış yapacaksan , bari onu doğru yap"
badlik amiri isimli muhteşem parçayı yazan insan.
yazdığı parça sözleriyle, gerek kitaplarıyla tapılacak bir adam olduğunu kanıtlamış insan evladı...
nam-ı diğer "aziz şair".
" ... bitkin bir rahip mum ışığında verdiği vaazlar ardında gözyaşları damlıyor elinde tutuğu kuran'a.. " gibi bir dize yazıp beni dumur'a uğratan kişi..

ne demek istediğini daha çözümLeyemedim.. fikirLerim vardır bu söz'e dair ama hiçbiri'nin doğru oLduğunu sanmıyorum.. biraz deLi, biraz da meLankoLik bir yapısı var bu şair'in.. kesinLikLe takip ediLesi..
1998 yılında kargo grubunun yalnızlık mevsimi albümünde (bkz: cezmi ersöz)'e hadi ulan düdük kitap böyle yazılır dedirten ,birtürlü tanışamadığım ,aşmış ,son noktayı koymuş vatandaş.
(bkz: mşş)
kargo'ya geri dönmüş olan müzisyendir. Bu dönüşün diyeti olarak Koray Candemir ve Serkan Çeliköz gruptan postalanmıştır.
(bkz: mşşbend)
kargo grubunun ömrü hayatları boyunca yapabilecekleri en baba albümün yaratıcısıdır.
(bkz: yalnızlık mevsimi)
muazzam bir söz yazarı ve bestecidir. ama şöyle bir şey var ki sözlerini en iyi söyleyen kişi koray candemir, bestelerine sihirli parmağı dokunan kişi ise serkan çeliköz'dür. bu parçalar bir araya gelmedikçe kargo hep eksik kalacaktır.