bugün

yeni anayasa'da atatürk'ün tüm izlerinin silineceğini söyleyen cumhurbaşkanı danışmanı.

bu erdoğan'ın danışmanları da milleti neye zorlayacaklarını şaşırdılar. biri atatürk'ü unutturmaya çalışır, biri gider pkklıları cezaevinde ziyaret eder. tam türklere layık insanlar.
kendisine sorular yönelttiğim bir kişi. cumhurbaşkanı danışmanı.

CNN Türk televizyon kanalında yapmış olduğunuz yeni anayasa açıklamalarını izledim. Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı konusunda gönüllere su serpen açıklamalar yaptınız ki beni de düşündüren hususlardan biriydi. Ancak şu iki meseleye nasıl açıklama getireceğinizi merak ediyorum.

1. Yeni Anayasa MADDE 10'da yer alan ve Anayasa 2709 Sayılı Kanun'un 106. maddesini düzenleyen ifadede "...Cumhurbaşkanı, seçildikten sonra bir veya daha fazla Cumhurbaşkanı yardımcısı atayabilir..." kısmını dikkate aldığımızda burada bir üst sınır belirtilmemiş. Gene aynı maddede belirtilen duruma göre Cumhurbaşkanı'nın başına bir hal gelmesi veya yurt dışına çıkması durumunda bu Cumhurbaşkanı yardımcıları arasında ki meseleyi iş işten geçmeden kim düzenleyecek, nasıl?

2. Gene aynı maddede belirtilen "...Cumhurbaşkanı yardımcısı Cumhurbaşkanına vekalet eder ve Cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanır..." hükmünde bir kısıtlayıcılık yok. Cumhurbaşkanı yardımcısı buna dayanarak Yeni Anayasa MADDE 8'de yer alan ve Anayasa 2709 Sayılı Kanun'un 104. maddesini düzenleyen ifadede Cumhurbaşkanı ile ilgili "...Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullanılmasına karar verir..." kısmına bakarak fazla sayıda Cumhurbaşkanı yardımcısının TSK'yı keyfi kullanmasını nasıl engelleyeceğiz? Kendine tahsis edilmiş Cumhurbaşkanı yetkilerine dayanarak bir veya birden fazla Cumhurbaşkanı yardımcısı atamasının önüne nasıl geçeceğiz?

Tüm bunların üstüne Yeni Anayasa MADDE 8'de yer alan Cumhurbaşkanı'na verilen yetkide "...Sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebiyle kişilerin cezalarını hafifletir veya kaldırır..." ifadeleri yer alıyor. Buna dayanarak en uç örneği vereyim, Cumhurbaşkanı'nın veya Cumhurbaşkanı'nın olmaması durumunda yardımcısının Abdullah Öcalan'ı dışarı salmasını nasıl engelleyeceğiz? Peki ya üstüne bir de bu kişiyi Cumhurbaşkanı yardımcısı yaparsa buna nasıl çözüm bulacağız?

ilginize teşekkür ederim. Benim nazarım, çıkın bir televizyon kanalına ve bu soruları cevaplayın. Cevaplayabilirseniz evet oy oranının artacağından şüpheniz olmasın, ben bile bu tereddütleri üzerimden atabilirsem evet diyebilirim. Şuan beğendiğim düzenlemeler olsa da, tereddütlerimden dolayı hayır tarafındayım.
cnn türk'te yeni anayasayı bam bam bam anlatan kişi.
Patronum çok koyu bir akp'ci, ben ise sol görüşlüyü biriyim. ikimizin arasında Evet-hayır tartışmasında her zaman galip çıkmışımdır. Aynı şekilde dün de hayır demekle haklı çıktıkdan sonra bana " dün cnntürk'de yayınlanan tarafsız bölge yayınını baştan sona bi izle. Bütün sorularının yanıtları orada. ahmet hakan gibi bi adam ikna oldu. haa yine hayır verir o onun kişiliğiyle alakalıdır. Ama eğer sen izleyip hala hayır kararında ısrar edersen, ben de o zaman senin milliyetciliğinden şüphe ederim" dedi. Yine saçmalıyor diye düşündüm. Fakat bi izlemek istedim ve izledimde. Sayın arkadaşlar, ben ülkesini seven solcu aynı zamanda da ateist biriyim. Bu güne kadar ekranlarda başkanlık için boy gösteren kişiler, sadece biat kültürlü insanların seviyesiz ve anlamsız konuşmalarıydı Fakat bu cb. Danışmanı Mehmet uçum, başkanlığı öyle bir anlattı ki inanın ben ikna oldum. Benim entrylerimi geriye dönüp okuduğunuz da her daim akp'ye muhalif yazılarımla karşılaşırsınız. Ben hala yanlışın, hırsızlığın, haksızlığın karşısında olacağım ama doğruya da doğru demek benim kişilik onurumdur. Ben ikna oldum. Yeni anayasa yada başkanlık sistemi, bu ülke için gerekli. Helal olsun size sayın danışman. sizin gibi insanlardan çok lazım ülkemize. Bugüne kadar başkanlığı anlatanlar gerizekalıya laf anlatır gibi anlatılar. Ama şimdi benim anlayacağım dilden konuşan biri çıktı en sonunda. Ben çok affedersiniz bok kadar sevmem tayyip ve yardakcılarını. benim sevdiğim önem verdiğim atatürk'ün kurduğu türkiye cunhuriyetidir. Eğer benim gibi ülkesini seven varsa, oturup 6 mart tarafsız bölge yayınını baştan sona izlesin. izledikten sonra hala hayır diyorsa ben de sizin ülkemize duyduğunuz sevgiden şüphe eder art niyet ararım. Sadece izleyin lütfen.
kendi tanımıyla

yetmez ama evetci muhafazakar sol demokrat eski militan.

uğruna ülkenin susturulduğu "yeni anayasa" konusunda öneride bulunan ve benzerleri ikna etmiştir emin olabilirsiniz.

adamın işi bu. bunun için dünyanın parasını alıyor ve devletin tüm imkanlarını kullanabilir.

görevini iyi yapıyor.

biraz daha fazlası teklif edilse 10dk da hayır için de ikna eder.
karşısına kimi koysan ağır basarmış bak sen. ulan karşısına kimi çıkarıyorlar da ağır basacak? koy önüne ümit özdağ'ı ağzını açabilecek mi bakalım bu herif? hukukçu bile değil bak örnek verdiğim kişi.

adamlara bak lan beyin mastürbasyonu yapıyor hepsi, şu kadarcık beyinleriyle insanlarla dalga geçiyorlar.
iyi bir demagog ve taraftarlarıda agresif bir halde aynı yolda ilerliyor.

yeni sistem süper lannnnnnn deme boyutunda bir propaganda geliştirmişler.

https://2.bp.blogspot.com...03-18%2Bat%2B15.11.07.png

en iyilerini seçecek olan en seçilmiş süper yetkili. birde vekil olma şartı yokmuş. ahmet davutoğlu vekil olmadığı halde bakan olmuş idi ama o akp tarihinden silindiği için onu saymayalım.

defalarca güzellemeler getirmiş ve öneri metni orada dururken sonradan yasalar çıkarılacak yasalar ile süper ötesi hale getirileceğini söylemiş.

--spoiler--
türkiye askeri ve silahlı yöntemler ile mücadele yöntemini kapatmıştır. Silahlı yöntemler tarih olmuştur.
--spoiler--

bu üsttekini de çözüm süreci denen şeyde akil adam iken söylemişti.

o zaman yalan söylemiş ancak yalanını söylerken argümanları farklı idi sadece. bugün daha büyük bir yalan söylüyor ve iyi bir demagog olması ile vitrinde kendisini görüyoruz.

o zaman görüştükleri kişilerin %95 ile çözüm sürecine destek verdiğini söylemiş idi. bu beyan ne kadar doğru ise kendisinin bugün ülkenin ne denli bir piyangoya konduğuna dair söylemleri o kadar doğrudur.
2002 yılından beri Türk milleti ideolojisini tasfiye ediyoruz.

16 nisan'dan sonra yeni bir devlet kurulacak.

sözlerinin sahibi cumhurbaşkanı danışmanı. hayır demek için sebep mi lazımdı? buyrun.
https://pbs.twimg.com/media/C9M67XWXcAAUCWM.jpg
bilmem kime beylik vermişler de önce babasını asmış.
kendisini çözüm süreci yalanındaki akil rolünden tanıyoruz. o dönemki güzellemelerini değişik varyasyonlar ile millete yutturma konusunda gelişim göstermiş.

ortak payda ise yalan söylerken buna kendisinin de inanarak dile getirmesi.

yine o dönem çözüm süreci ile alakalı beyanatlarını pazarlayan troller mevcuttu. şimdi de efendim benden değil ondan dinle diyen bir bilinçli trol güruhu var.

hukuk metinleri üzerinden teknik manada kelime oyunları ile tüm sistemlerin iyi yönleri pazarlanabilir. iran islam cumhuriyetinin, kongo demokratik cumhuriyetinin cumhuriyet olmasının teknik manada mümkün görünür iken cumhuriyet olmadığını anlamak için ahmaklık üzre bir eğitim gerekir. veyahut mehmet uçuma görev verilse; sizlere o ülkeleri en üst perde savunabilir.

spikerleri ikna ettiği için ikna edilebilirlik yüzdesinde büyük oran yakalayabiliyor olması ise ayrıca değerlendirilebilir.

e tabi karşısına hukuk müdavimi akademik anayasa uzmanları çıkarılmayacağı için en üst perdeden pazarlamalarına devam edebilir.
2024 yerel seçim sonuçlarından pek de memnun olmadığı tahmin edilen danışman.
(bkz: Millet iradesi)
(bkz: Göklerden gelen bir karar vardır)
güncel Önemli Başlıklar