kars ili kağızman ilçesi belediye başkanı.
marmara lisesinin ufak tefek, muhteşem müdürüdür. öğretmenleri de öğrencileri de çok değerlidir. hep haklının yanında olduğu gibi bir izlenimim var. sağ olsun özellikle bu yıl bana çok yardımı dokunmuştur. bu adamı tanıyıp sevmeyen pek az kişi vardır kanımca.
istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi uluslararası ilişkiler bölümü siyasi tarih anabilimdalı başkanıdır. doçenttir.müşfiktir.iri kıyımdır.kolonya kokuludur.biraz da kafası karışıktır.ama en çok da öğrenci dostudur.kendini türk politik modernleşmesine adamıştır.
Mehmet hocayı tanıyamayan öğrenciler için diyebileceğim tek şey şanssız olduklarıdır.Son derece kibar naif bir hocadır,bilgi birikimiyle 3-5 hocayı cebinden çıkarır.
Taha Akyol ile 'Eğrisi Doğrusu' programında yanında getirdiği, eski seçim afişleri, liderlerin mitinglerine ilişkin ses kayıtları ve seçim kampanyalarına dair birbirinden ilginç belgeleri ve arşivci kişiliğiyle, acayip hayranlığımı kazanmış, örencisi olmadığıma çok hayıflandığım, doçent, siyasi tarihçi...Bir insan bu kadar enteresan şeyi nereden bulur, hayran olmamak elde değil.Programda Taha Akyol'unda dönemin mizah dergilerindeki liderlere bakıp bakıp (Özal böyle şeylere hiç kızmazdı, Demirel de ne hoşgörülü adamdı) şeklindeki hayıflanmaları da pek manidar...izlenmemesi büyük kayıp olan bir programa imza attılar velhasılı...
Şehit kardeşinin cenazesinde dayanamayarak isyan eden askerdir.

Edit:http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=29883826

Edit:YARBAY AĞABEY FERYAT ETTi: BUNUN KATiLi KiM?

Tepkilerin artması üzerine Osmaniye il Müftüsü Ramazan Çortul, gerginlik daha da tırmanmadan namazı kıldırmak için ’Allahuekber’ diye tekbir getirip halkı cenaze namazına davet etti. Ancak törene katılanlar bir türlü sakinleştirilemedi. Müftü Çortul ile birlikte Belediye Başkanı Kadir Kara ve yanındaki imamlar namaza durdu.

Namazın ardından tabutun başına gelen Yarbay Mehmet Alkan şehit kardeşine "Ali’m" diye seslendi ve hırsından şapkasını çıkarıp bağırarak, "Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor" diye feryat etti.

Askerler tarafından omuzlara alınan şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın tabutu taşınırken ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan bu kez , "Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git" diye haykırdı. Güçlükle sakinleştirilen şehit ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, cenazenin defnedileceği mezarlığa polis otosunda götürüldü.

Edit: Kendisi için sağda solda " paralelci" diyen akapelilerin cibilliyetlerini sikeyim!
şehit ağabeyidir. isyanında dibine kadar haklıdır. bu adama soruşturma açan şeref yoksunudur.
kendisi için önce selahattin demirtaş hayranı dendi sonra cemaatçi paralel ilan edildi en sonunda da "zaten malatya alevisiymiş ne bok olur bundan" denilerek linç edilen komutan. şu günler bir geçsin(ki geçiyor bak), sosyal medyada akp'ye tayyip'e sakso çeken ak-trollerin gelmişini geçmişini yedi ceddini s.kicekler halkın arasına nifak tohumu ekmekten. olacak bu!
Acısı ile birlikte gerçekleri gün yüzüne vuran yarbaydır.

Alnından öpülesidir.Adam devletine hizmet ederken kardeşini toprağa veriyor beyaz Gömlek ve sakallı ekrana çıkıp ben şehit olmak istiyorum diyerek olunmaz.Doğuya gideceksin göreceksin.

Allah ailesine sevdiklerine sabır versin kardeşinin toprağı bol mekanı cennet olsun.
çok gündeme oturdu ;dayanamayacağım , fikrimi söyleyeceğim.
Her bir türk askeri senin kardeşin, evladın değil midir ? yarbay rütbesine kadar geldiğine göre 20 yıldır bu üniformayı giyiyorsun .şu son 13 yılda kafana çuval geçirilmesine , korumak için namusun ve şerefin üzerine yemin ettiğin şanlı türk Bayrağının yerlere atılmasına , 1.000 yıllık ecdad mezarı vatan toprağının ıslakyaklı bedevilere terkedilmesine sesin çıkmadı da işin ucu öz canına dokununca mı feryad figan ediyorsun ? senin bitirdiğin şanlı yuvanın yetiştirdiği en büyük komutan, giydiğin üniformanın sahibi olan devletin kurucusu , türk milleti'nin en büyük evladı gazi mustafa kemal atatürk'e hakaretler edilirken duymazdan geliyorsun; silah arkadaşların düzmece iddialarla zindanlarda çürürken başını önüne eğiyor, belki de önüm açıldı diye içten içe seviniyordun.iki paralık hırsız siyasilere esas duruş göstermekten , bir çingeneye selam durmaktan imtina etmiyorsun.aman ikbalim tehlikeye girmesin, maaşımı alayım , günümü doldurayım zihniyetindesin.memleketin bir bölümünde yolların kesilmesine , devlet otoritesinin kaybolmasına göz yumabiliyorsun ama canından bir parça gidince vay efendim feryat figan.işte türk ordusunu getirdikleri durum budur, bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetinin fotoğrafıdır.askerlik ölmek ve öldürmek mesleğidir.bu kadar canın yanıyorsa, ömründe bir kez türk askeri gibi davran da ; acizler gibi ağlayacağına gerçek katillerden hesap sor. Hadi oradan fasulyeden askerler , üniformalı devlet memurları sizi...
(bkz: adam gibi adam)
(bkz: onurumuz)
(bkz: ne mutlu türk üm diyene)
"Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor"

"Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip 'Şehit olmak istiyorum' diye bir şey yok. Git o zaman oraya git" diyen adam.

https://www.youtube.com/watch?v=aftE91j4Pfo

http://www.milliyet.com.t...in-isyani-gundem-2106521/
Jandarma genel komutanlığı'nın uyarı cezası verdiği kurt.

Sana ceza verenin şerefini sorgularım komutan.
görsel

http://www.sozcu.com.tr/2...e&utm_campaign=gundem
ilk elde pas geçmişlerdi ancak eğer haber doğruysa genelkurmay hassasiyetlerini kendisine hatırlatır.
görsel
ihraç edilmiştir. gerekçesi nedir açıklanmalı!
15 temmuzda masum askerlerin öldürülmesine senin bir yakının ölse sende sinirden yapardınşeklinde yorum yapıp kendini temize çeken çomar sürüsü yarbay mehmet alkan'ın kardeşinin cenazesinde hükümeti eleştirmesine vatan hainliği gözüyle bakmıştı. şimdi de o koyun beyinlilerin çobanları olacak kişiler ordudan ihraç etti abimizi. umarım iki dünyada da yakanız bir araya gelmez. umarım allah hakkını yediğiniz insanların hakkını çocuklarınızdan çıkartır. umarım en kısa sürede geberip gidersiniz.
Hemşerimdir ayrıca onurlu insandır fetö ile işi olmaz...
Vatanseverdir.
Kendi keyfiniz, çıkarlarınız için yaptığınız seçimlerin; başkalarına nasıl da büyük zararlar vereceğini umursamaz hale geldiniz. Sorgusuz sualsiz yandaşlıktan, hiçbir şeye tepki veremez; hiç bir haksızlığa karşı çıkamaz oldunuz. Bir tane olaya olsun, "hepsi tamam da bu olmadı" demeyi bırak; her kötülüge kılıf arar, mazeret bulur oldunuz Çocuklara tecavüz edilmesine bile, sessiz kalmayı bırak; hesap vermesi gereken pislikleri savundunuz; daha ötesi var mı?

Bu adam kardeşini sizin tercihleriniz yüzünden kaybetti; şimdi de yine sizin yüzünüzden, sizin söyleyemediğiniz gerçeği kardeşinin cenazesinde söylediği için mesleğinden ihraç edildi. Sizin yarattığınız lahım çukurunda hep beraber boğuluyoruz; ama muhtemelen siz hala 3 kuruşluk çıkarınızın derdindesiniz...
vatan için kardeşini şehit vermiş komutanımızdır.
vatanın içine edenler tarafından cezalandırılmıştır.
- SiZ HiÇ HAKSIZLIĞA UĞRADINIZ MI? -

Söyleyecek söz, yazacak kelime bulamıyorum. Önce olan bitenle başlayayım;
J. Yrb. Mehmet Alkan şehit olan kardeşi J. Yzb. Ali Alkan'ın cenazesindeki haykırışlarıyla gündeme ve kalplerimize düşmüştü. Daha sonraki bir konuşmasında "Dağdaki terörü şehre indirenler bu akan kanların sorumlusudur" dedi. Elini vicdanına koyabilen her Türk vatandaşının altına imza atabileceği bir sözdü bu. Hatta dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu'na Alkan hakkında yorumu sorulduğunda 'acıyla söylenmiş sözler olduğunu düşünüyorum, acılarını paylaşıyoruz' tarzında konuşmuştu.

- SiZiN HiÇ KARDEŞiNiZ ÖLDÜRÜLDÜ MÜ? -

Zaman geçti, vicdanlar soğudu. Tabii halkın vicdanı, kardeşini şehit verenlerin değil.
Derken o lânet darbe girişimi oldu, devletimizin bile isteye koynunda beslediği, büyütüp palazlandırdığı yılan devleti soktu.
Şükürler olsun ki halk yılanın başını ezdi, devletin yarasını acilen sardı. Türk Milleti'nin 'Çanakkale Ruhu' tekrar devreye girdi. Tüm siyasi görüşteki Türk Halkı tek yürek oldu, terör temizlendi.
Terör temizlenirken iktidar yalakası bir grup cahil, zamanında kin güttüğü Mehmet Alkan'ı da karalamayı unutmadı!
Hakkında "Türksat'ı basan darbeci grubun başında Mehmet Alkan vardı" diye aslı astarı olmayan bir haber yaydılar. Bazı medya organları da kaynağı belirsiz bu habere çanak tuttu.
Bir çok haber organı gerçeği öğrenince tekzip yayınladı ama çamur atılmıştı bir kere, gerçek ortaya çıksa da yalan dalga dalga yayılıyordu. Sosyal medyada özellikle iktidar yanlısı ve gerçeği yalandan ayırabilecek zekaya sahip olmayan bir yığın insan(!) bu haberleri ağır hakaretlerle paylaşıyor, altına ise (birkaç soğukkanlı uyaran kişi dışında) küfür kıyamet dolu yorumlar gırla gidiyordu ki akla hayale gelmeyecek küfürler!

- SiZiN YAKINLARINIZA HiÇ ULU ORTA KÜFREDiLDi Mi? -

işte o dönem iletişim kurdum Mehmet Alkan'la, "Bu insanlar ne kadar cahil ve küfretmeye ne kadar meraklılar?" Diyebilecek kadar merhametli bir ADAM kendisi. ("ADAM" kısmının bastıra bastıra altını çiziyorum, çünkü ona edilen küfürlerin birini birinize yazsam beni darp etmek için evime, iş yerime kadar gelirsiniz haklı olarak, biliyorum)
Bugün de hiç bir sebep gösterilmeden ihraç edildiği haberlerini sordum kendisine, "Doğru maalesef" dedi, bir şey diyemedim. Bir süre kaldım öylece. Ne denebilir ki? Hâlâ da mantıklı bir şey gelmiyor aklıma söyleyebilecek.

- SiZ HiÇ YOK YERE iŞiNiZDEN OLDUNUZ MU? -

Onurlu bir vatandaş olarak, onurlu bir komutanını çatışmada yolda bırakmış bir kısa dönem çavuş gibi hissediyorum kendimi. "Sahip çıkamadık" diyorum. "Bu ADAMa sahip çıkamadık!" O ise "Benim vicdanım rahat, başımı yastığa koyup uyuyacağım. Ya zulüm sahipleri, rahat olacak mı" Diyor, vatandaş olarak benim uykularım kaçıyor...

Olur da Mehmet Alkan'ın ordudan ihracına dair somut bir kanıt çıkarsa aynı onurlu duruşumla çıkar, bu yazıyı yayınladığım yerden "Kandırıldım, özür dilerim" diyebilirim.
zamanında hakkında bunu yazmıştım: #29879697

ve şu anda tekrarlıyorum: sana sahip çıkmayan da ihracını isteyen de ihraç eden de şerefsizdir, vatan hainidir.
Tsk'nın içinin bosaltıldığının kanıtı olan subay(dı).