Sırtında çıkan yağ bezesini göstermek için istanbul'daki bir özel hastaneye giden Mehmet Ali Erbil, 2 dakikalık muayene için 1.300 TL ücret ödedi. Telefonla bağlandığı canlı yayında verdiği parayı açıklayan Erbil, "Allah kimseyi özel hastaneye düşürmesin, resmen hırsızlık" dedi.
https://bit.ly/3y5Y1jB
markete giren ali koç'un bu fiyatlar ne böyle mk demesiyle eşdeğer.

hırsızlığa maruz kalmak istemiyorsa şu linkten devam edebilir sayın erbil

http://www.mhrs.gov.tr
Yaptıgı doğru bişey. Zengin olması keriz olmasini gerektirmez. Özel hastahanelerin vurgununa dikkat çekmiştir.
ilk defa bu soytarı abiye hak veriyorum. kişinin ödeme gücünün olması fiyatları astronomik seviyeye çekmeye gerekçe olamaz. 2dklık işin ederi nasıl 1300 lira olabilir amk?
özel televizyonlarda program yapıp, program başına on binlerce lira alırken mutlu olan kişi isyanıdır...
Acıbadem ya da Amerikan Hastanesi'ne gitmiştir. Devlet Hastanesi'ne gitseydin. Ama adamın SSK ya da özel sağlık sigortası yoktur şimdi
Liv hospitale gitmiş çok diyor. Gitmeseydin. Devlete ya da daha ucuz bir hastaneye gitseydin. Devlete gidip sıra gelmiyor diye ağlasaydı anlardım ama pahalı bir özele gidip çok demesini mantıksız buluyorum.
Covid yüzünden özele gidelim dedik 2020 yılında acıbadem'de bi muayene olmuştum. film, tahlil falan yarım saatte 3200 tl verdim, 2 tane ilaç yazdılar çıktım. Devlete gidip Covid olsam daha iyiydi aq.
Siktirsin gitsin aq gitsin bağcılarda Bi özel hastaneye 400 e çıkardı.

Kesin ben maliyim reklam olur demiş para istemiştir üste siktiri yemiş ağlıyor.
bir ucret karsiliginda bir mal veya hizmet almadan once fiyatini sorar normal biri.
sormazsan, oyle mal gibi kalirsin kasaya geldiginde.
Mehmet Ali bu konuda haklı.ozel hastaneler para tuzağı maalesef.
Bedava tedavinin kesilmesindendir.

Erdoğan onu bedava tedavi ettiriyordu hatta bu sayede iktidara eleştirilerini durdurmuştu.
Normal vatandaşın yapabileceği serzeniş,öyle böyle değil özel hastaneler fena öpüyor.
Özele Gitme sende gardaş?!.. yeni gelin gibi hem ağlarım hem giderim hesabı seninki!.. Ya Ne olacaktı?!.. sırf ünlüsün diye sana özel indirim falan mı yapacaklardı yani hı?!.. o hastanenin giderlerinden haberin var mı hı?!.. milyonların karşısında iki don indirip meeleyerek mangırları cebe indirip kumar masalarında ezmeye benzemez o hastane işleri... Hayatında hiç özel hastane işlettin mi hı?!..

Argo jargon;

(bkz: hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin)

Nişantaşı jargon;

(bkz: hem pastam dursun hem karnım doysun)
Tek çare sosyalizm başka yolu yok özelleri kapatmadikca ağlamanin lüzmü yok.
dünyaları kazanıyor ama 1300 liraya ağlıyor. biz ölelim ozaman aq.
Bakkaldaki salam fakire 5 se zenginede 5 liradır dünyaları kazanıyorcular..iyiki siz esnaflık yapmıyorsunuz yada taksi dolmuşculuk felan her gördünüz turiste geciririsiniz.
--spoiler--
Mehmet Ali Erbil'in hastane faturasına isyanına kardeşinden tepki geldi: 2 dakikada tanı konuluyorsa 30 senelik birikimdendir
https://bit.ly/3NyYwZa
--spoiler--
aşırı antipatik, faydasız.
doğal olmakla lakayt olmayı karıştıran biri.
Kendisi çarkı felek programından ne kadar kazanıyordu acaba? Misal 1 saati ne kadardı?
Doktorla kendini kıyaslarsa o parayı kim hak ediyor?
boşa isyan etmesin . zamanında millete yedirdiği paralar karşısında hiçtir .
artık o kadar mı oldu be abi. eskiden bunlar çok zengin insanlardı. tarkan da reklamdan reklama koşuyor. kızı oldu, evde ekmek bekler. şarkı üretemeyip kredilerini tüketiyorlar.
kendsinin saati kaç para ona da isyan edermi.