Bu adam yokken takımın daha iyi olmasının tek sebebi, dümene julianonun geçmesidir. Bu adam varken juliano 2. Planda kalıyor.
küçük maçların Büyük adamı. Büyük lafın gelişiydi.
Top cambazı sağlam bir topçu. Ama çok top tutması kendisine de takıma da zarar.
Adana Demirspor maçında 1 gol 3 asist ile çıldıran oyuncu.
Biraz önce Karabükspor kalesine ısı güdümlü füze atan über topçu.
Kendisine bok atan arsız tiplere cevabı vermiştir. Hahahasiktir evet.
Sezon başı her topu ayağına istemesinden mal mal koşup kendini boşa yormasından, çok top kaybetmesinden ve ergen tavırlarından dolayı yedeğe çekilmişti.

Fakat hiç trip atmadı kendini düzeltti artık daha doğru oynuyor. Muhtemelen haftaya ilk on bir çıkar.
karın yap beni!
görsel
boyu küçük ama işlevi büyük olan oyuncumuz. giuliano gibi o da derde deva olanlardan.
Sezon başında futbolu ile değil de boyu ile dalga geçenlere haşırt huşurt geçiren kral.
(bkz: 18 aralık 2017 fenerbahçe k karabükspor maçı)

bugün muazzam bir gol atmıştır. ayaklarına sağlık.

not:bjk
arayı iyi görmüş;

görsel
hırs..

görsel
sikik işler yaptı bugün. neden yedek kaldığı ortada. pas atmıyor.
aykut'un gazabına uğrayan tekniği yüksek yıldız. aykut böyle işleri alttan alttan yapar, önce zamansız oyundan almalar, sonra basına oyuncu hakkında sızdırmalar, yedek kulübesi ve kapı.

takım kazma dolu ve kötü oynayarak seri yakaladık.
-Yeni takımınla ilk yarı bitti bile… Geriye döndüğünde, şu 6 ayı nasıl değerlendirirsin?

Sezona zorlu bir başlangıç yaptık. Baktığınızda takımımızda geçen yıla oranla ben dahil çok fazla değişiklik vardı ve yeni bir hoca gelmişti. Hocamızın da kendi sistemini takıma yerleştirmesi gerekiyordu. Şu da bir gerçek ki; bu bir günde olabilecek bir şey değil, çünkü bu sezon takımda çok fazla sayıda yeni oyuncu var. Bu tip durumlarda hemen istediğiniz kıvama gelemiyorsunuz. Çalışarak, antrenman yaparak ve birbirinizi tanıdıkça gelişim gösterebilirsiniz. Ancak ilk yarının son dönemlerine doğru, özellikle takım ruhu açısından çok iyi bir görüntü yakaladığımızı söyleyebilirim. Bu da saha içerisine yansıdı.

-Devre arası kampının ikinci yarıya yansımaları neler olacak sence?

Kuşkusuz kamp dönemleri her takım için oldukça faydalı geçer. Birlikte iyi bir kamp dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. Hedeflerimize odaklanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kamp dönemi istanbul’daki antrenmanlarımızın devamı niteliğinde olacak. Ligin ikinci yarısında hem Kupa’da hem de Lig’de bizi bekleyen çok sayıda önemli maç var. Heyecan verici bir ikinci yarı olmasını bekliyorum. Kesinlikle kolay olmayacak ama hedeflerimize ulaşmak istiyorsak bunun ilk adımı; iyi bir hazırlık dönemi geçirmek.

-2017 yılı sana neler kattı, neler için müteşekkirsin?

2017 benim için çok çok güzel bir yıl oldu. Sezonu genel olarak değerlendirirsem; hem Olympique Lyon’da hem de burada geçirdiğim dönemle birlikte çok güzel bir yılı geride bırakıyorum. Çok sayıda maç oynadım. Kendi kariyerim açısından da iyi bir yıl oldu; goller attım, asistler yaptım... Lyon’daki döneme bakacak olursak; açıkçası üzüntülü bir yıl da oldu, çünkü Avrupa Ligi’nden yarı finalde elenmek bizim için çok üzücü ve talihsiz bir durumdu. Ancak bir yandan da; Fenerbahçe’ye gelmek ve bu takımın parçası olabilmek benim için çok büyük bir gurur oldu. En önemlisi de; Türkiye’deki bu tutkuyu ve futbol ateşini keşfetme fırsatı buldum. Bu bana göre parayla satın alınabilecek bir şey değil. Burada futbola karşı çok sıra dışı bir ilgi var. Futbol kariyerimde bunu yaşamış olmak gurur verici. Ligin ilk yarısı da bana göre çok iyi geçti. Takıma en iyi şekilde katkı sağlamaya çalıştım. Umuyorum ki; 2017-2018 sezonu bir şampiyonluk kupasıyla taçlanır, çünkü hem taraftarlarımız hem de bizler bunu hak ediyoruz.

-Kendin ve Fenerbahçe için 2018 yılı dileklerini alabilir miyiz?

Takım olarak bu ritmi sürdürebilmemiz gerekiyor. Zorlu bir başlangıç yapmamıza rağmen, sonrasında toparlanmayı başardık. Uzun bir süredir namağlup bu yarışın içindeyiz. Bizim yapmamız gereken performansımızı en üst düzeyde tutarak maç kazanmak ve şampiyon olmak. Çünkü sezon sonunda insanların aklında kalan şey, şampiyonluğu kimin aldığı oluyor. Kısacası en önemli şey; şampiyonluklar ve kazanılan kupalar. Ben, Fenerbahçe’ye kupalar kazanmaya geldim. Bu duyguyu burada tatmak istiyorum. Bu takımda daha önce Fenerbahçe forması altında şampiyonluk yaşamış isimler var ve onlar bu tarz durumlarda nasıl çılgın bir ortam oluştuğunu biliyorlar, ben de bunu yaşamak istiyorum. Evet, Marsilya’da yaşamıştım ama burada çok daha iyi ve onun ötesinde olacağını düşünüyorum. Hepimiz bunu yaşamak ve bu duyguyu tatmak istiyoruz. Sezon sonunda hem Türkiye Kupası’nı hem de Lig Şampiyonluğunu kazanmak istiyoruz. Bu başarıların bir parçası olmak istiyorum. Sezon başından bu yana yaptığım gibi bütün çabamı sahaya yansıtabilmek, tek dileğim.

-Dünya için temennilerin nelerdir?

Bence dünyadaki en önemli kavram; ailedir. O yüzden tüm insanlara aileleriyle birlikte güzel ve mutlu bir yıl diliyorum. Kendi ailem için de aynı dilekleri diliyorum. Ben de eşim ve kızımla güzel bir yıl geçirmek istiyorum. Sizin aracılığınızla da bu dileklerimi herkese iletmiş olalım. Ailenin ne demek olduğunu, ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum. Bana destek olan, benim yanımda olan insanların sağlıklı olmasını istiyorum. Kendimle ilgili de bir dileğim var;
güzel bir şekilde dinlenerek daha sonra yüzde yüzümle ve tekrar ailemden alacağım güçle yoluma devam etmek istiyorum.

-2017 yılında;

En gururlandığın kişisel başarın: Beşiktaş’ı O. Lyon forması giydiğim dönemde yenmek ve elemek benim için harikaydı.

Seni en çok sevindiren olay: Fenerbahçe’ye geldiğim ve imza attığım an diyebilirim, çünkü transfer döneminde bu çok konuşulan bir konuydu. En sonunda da bunu gerçekleştirdim ve Fenerbahçe’ye geldim.

Seni en çok güldüren olay: Bana göre en komik an; Fenerbahçe’ye gelirken Tunus ve Türk bayraklarını karıştırarak yanlış bir paylaşım yapmıştım. Türk bayrağı yerine Tunus bayrağı paylaşmıştım. Herkes de bunu gördü ve gerçekten trajikomik bir andı.

Seni en çok mutlu eden maç: Bu yıl çok sayıda güzel maç oldu ama Fenerbahçe forması altında ilk golümü attığım maç beni çok mutlu etti. O. Lyon formasıyla Marsilya’ya attığım gol de aynı şekilde hissettirdi.

Sende hayal kırıklığı yaratan maç: Avrupa Ligi’nden yarı finalde elenmekti. Ajax’a karşı elenmiştik ve benim için çok büyük bir hayal kırıklığıydı. Çünkü finalin kapısına kadar gelmiştik ve gerçekten çok üzüldük. Ayrıca Fenerbahçe’yle Avrupa Ligi’nden elenmiş olmamız da fazlasıyla üzücüydü.

görsel
görsel
takım oyununa uymadığı için silinmiştir.
Kendi yıldız olamadığı Rıdvan dilmen Oğuz Çetin gibi adamların altında ezildiği için yıldız futbolculara kıl olan bir hoca tarafından kesilen adam. Bu maçta oynamayacaksa hangisinde oynayacak. Evet.
(bkz: valbuena de souza)
Stoch 2dir. Dikkat edin aynı şeyleri yapıyor ikisi de.
ayrıl da gel..

görsel
Haftaya beşiktaş maçında yedek başlayacağı için Bugün 11'de başlamıştır. Aykut hoca dirar'ı oynatacak bjk maçında.
görsel
görsel
görsel
görsel
bırakın küçük enişteyi.