bugün

Kuşkusuz eski Yunanca math (veya meth) yani öğrenmek kökünden gelir. Prometheus'taki meth de bununla aynı şekildedir.
dünyanın en lanet en berbat en kötü en geberisice dersi bilim dalı insanı o lanet problemleri soruları çözerken deli eder insanı perişan eder.
Vay amk.
Şeytan icadıdır.
Lise 1 matematik ilk iki sınavım 47 53 fakat üstüne gittiğimde zevkli olduğunu keşfederek üniversite sınavında 2 boş yaptım toplamda ama hala şeytan icadı olduğunda hemfikirim.
En sevdiğim ders. Hatta hiç ders olarak değil, bilmeye gerek olan bir şey olarak gördüm.
Geometrik teoremlerin ve bazı fizik kurallarının, mühendislik hesaplamalarının, kimyasal tepkimelerin, maliyet hesaplamalarının çözümünde karşımıza çıkan problemlerin çözümü için geliştirilmiş bir araçtır matematik.

Büyüttüğümüz gibi bir evren değil Galileo'nun söylediği gibi evreni ve kâinatı anlamak için bir alfabedir, yazı dilidir.
müfredattan çıkarılması gereken derstir.
asla sevemeyeceğim bir ders. aslında sevebilirim, üniversite okuyayım falan her şey bi bitsin. o zaman öğreniriz bir şeyler. fakat şu an nefret ediyorum.
Havuz problemi çözmeye çalışırken, - işçisin sen işçi kal giy dedi tulumları! - şeklinde söylene söylene tripten tribe girrnediysen, kendisi yoluyla zengin olunabildiğini zannedebileceğin şey.
evrenin en güzel dili. bilimin dili. insanlığın tek ortak dili.
görsel
Mühendislik disiplinlerinin temeli olarak görülebilir.
ilkokul da öyle çok sevdiğim söylenemaz ama süperdim. müfettiş neyim gelmeden hocam, "pilot sen cevap ver felan derdi. boş bırakmazdık, yapıştırırdık cevabı.
sonra şu modern matematik belası çıktıydı. yeminle bak yıllarca o x ne tikime yarıyor diye düşündüm durdum. meğer aptallar daha iyi anlasın diye kurallara bağlanmış, formüle edilmiş bir yöntemmiş, modern matematik ama benim kafamı karıştırmıştı çünkü ilkokulda onların onlarca katı zorluktaki işlemleri kuralsız, düşünce ile çözerdik.
e ortaokul bu, daha zor şeylerdir diye yaklaşınca afalladık. kabusum oldu resmen.
lise desen aynı.
zar zor uni ye girdik, yeminle ilkokul bilgimle diyeyim.
bir de o zaman genel yetenek sınavı vardı, şekiller felan. onlarla.
sonra üni de integral, türev, dif le tanışınca aha bunlar güzel lan dedim.
aşık oldum.
eğitimim üzerinden yıllar geçti ama hala zevk için ve başka konulardaki gerçek problemleri çözemediğim zaman, oturur integral çözerim.
bu kafa jimnastiğinin gerçek sorunları çözmeye çok büyük katkısı var. olabilecek her türlü çözüm yolu aklınıza geliveriyor.

sonuç olarak, canım matematik.
en bayıldığım ders.
Hayallerimi çalan ders. Matematiğim iyi olsa halihazırda devlet üniversitesi mezunu idim.
siz sevmek için çabalamamışsınız ki. zorundalık olarak gördüğünüz içindir. birde iyi hocanız olmamıştır. şahsen karekök yazarı olan bir hocam vardı.
Hayatım boyunca hiçbir şey anlamadığım tam anlayacağım sırada hocanın Tokatına maruz kaldığım derstir. ilginçtir ama mezun olduğum okul eşit ağırlık. Bende böyle bir tuhafım işte.
En sevdiğim dersti. Matematik hocası olmak istemisimdir fakat hemşire olduk. Nasip kısmet.
Bence en kolay ders bu.
Tek sorun sıkıcı olması. Bir fizik ya da kimya kadar eğlenceli olmasını beklemiyorum ama ne bileyim biyoloji kadar olsada olurdu.
matematiği üzmeyin. onu sevin. nasıl seveceğinizi internetten araştırın
düşünüş tarzıdır.
görsel
birinci sınıf yeteneğim.
"matematik dersi" diye belirtseydin bari.