bugün

entry'ler (1148)

8 ocak 2022 galatasaray giresunspor maçı

giresunspor galatasaray denen balona haddini bildirecek.

yaran baba lafları

-oglum senin adın ne
+murat.
-koyiyim de tur at.

ahahaah. alemsin baba ya....

doğu demirkol

azınlık kısmın gülüp çoğunluğun gülmediği adam. komikmiş de değilmiş gibi.

hiçbir erkekle çıkmamış kız

kezbandır. nokta.

bez bebek nana

amerikanın oyunudur.

akpli kafası

büyük kafa. çok büyük.... akpliler bu milletin en hayırlılarıdır. vesselam.

kurtlar vadisi pusu

kurtlar vadisinin 50-ci bölümünde falanım. bitirmeme az kaldı. yaklaşık 47 bölüm kaldı ama ben 1 günde 5-6 bölüm izliyorum zaten.

pusuyu izlicem sonra. kesitlerden izledigim kadarıyla, yani kurtlar vadisi pusu kanalının yüklediği parça parça pusu videolarından, kesinlikle kötü değildir. belki de kurtlar vadisine göre kötüdür bilemem, ama kesinlikle bugünkü dizilerden daha kötü olamaz.

mesela mematinin ölüm sahnesi ve çakırın ölüm sahnesi. karşılaştırsanıza. çakır mal gibi yanına adam olmadan gidiyor, tak vuruyorlar ölüyor. lan sen necmiye güvenilmez bilmiyon mu. bodoslama dalıyor içeriye taaak cerrahpaşalı öldürdü. lan polat cerrahpaşalının evine babasının eviymiş gibi girdi, cerrahpaşalı 2 dakkada öldü ya la. sen nası cerrahpaşalıya ölürsün mal. koskoca istanbulun sefirini sefiri oldugu istanbulda harcadılar.

ama bi de mematinin ölümüne bakın. o dans sahnesi, etrafa mutluluk saçmalar falan zırt pırt ve bi mermi.... "ustaaaa....."

süleyman çakır "canpolat" diyerek öldü. memati "usta" diyerek. ordan da vadiye selam çaktıkları mükemmel bi sahne.

ya da polatın ebruya "elif" dedigi o efsane sahne. "yenge elif dedin ustaa...." polislerin polata duydukları saygı. hatta cahitin polatı vurma sahnesi vardı sanırsam, onu bile seviyorum ben. yani o sahneyi bile.

yani günümüz dizileriyle kıyaslayınca pusu da çok iyidir bence be. itiraf edelim ki pusuda da efsane karakterler geldi geçti. evet izlemedim ama iskender büyük zaza dayı falan bunlar hep pusuda sanırsam. ayrıca memati gibi büyük karakterleri daha fazla izleme şansımız oluyor bence yani güzeldir.

izleyince bu dizi hakkında daha fazla fikir sahibi olacagim. o zaman yazarım tekrardan.

boyunda çıkan sivilce

aslında acıtmayandır. ama kafanızı eğerseniz acıtır, ya da dokunursanız. o da sizin keyfinize kalmıştır.

mta san andreas

hala oynanıyor. bence multiplayer gta oyunlarının en iyisi. gta 5 online bile halt etmiş. 2003-de çıkmış hala oynanıyor amk. ben de oynuyorum bu arada. biniyorum arabaya, radyoyu açıyorum, havaalanına gidiyorum, sonra bi şerefsiz kafama sıkıyor geberiyorum chatten sövüyorum ve admin banlıyor.... freeroam serverlerin bi kısmında ölümsüzlük var onu açıyorum ama.

ha bu arada çok proyum. ara-sıra oynuyorum artık. silah kullanma becerim biraz azalmış olabilir herhalde ama iyiyim.

sübyancı

küçük kız ya da erkek çocuklarla cinsel ilişkiye girmeyi seven kimse.

oysa 2004lü kızlarla cinsel ilişki başlığına entry girdiğimde, 6 eksi almış. burda da hastalık mastalık denmiş. ne ayaksınız anlamıyorum. 2004 küçük değil mi yani?

neyse bunu savunan gerizekalıları engelledim zaten. kafam rahat. engellemediklerim de bi zahmet beni engellesinler lütfen. en azından benim gözümde troll değil sübyancısınız çünkü. hadi eyvallah.

mahalle bizim ev kira

diyorum ki, kardeşim mahalle bizim diyorum. bana diyorlar ki, tapusunu göster. sokaktan geçen bi amcaya sesleniyorum, "dayı!" diyorum. "buyur abi" diyor....

şimdi anladın mı?

en etkileyici kız isimleri

olum hepinizden nefret ettim amk. yasemin benim hoşlandigim kizin ismi. herkes yasemin yazmış. gece gece aklıma geldi zalım.

leyla.

sansar salvo

son parçası "arkadaş" çok iyi. eski sansar. son çıkardığı işleri art-arda hariç çok sağlam olan rapçidir.

1. kördüğüm(youtubeda yayımlandı)
2. falan filan (youtubeda yok)
3. arkadaş (en son çıkardığı parçası, bu üçlünün en iyisi, youtubeda yok)

bu tarzını 2017-2018-2019da kullansaydı şuan hala çok popülerdi. daha 32 yaşında, genç. toparlayabilir. umarım toparlar. bu falan filan ve arkadaş çok sağlam youtube-a yüklemeyerek ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. hayırlısı.

açları doyurmak yerine o parayla eskort çağırmak

geçenlerde evden çıkmışım derse gidiyorum. o sırada bizim binanın önündeki binadan geçerken, bi kadın gördüm. yaşlı. elinde poşetler falan var. yanından geçiyorum, o o an poşetleri bıraktı, belli ki yorulmuş. bana bakıp gülümsedi, taşımanın zorluğundan mı ne bahsetti hatırlamıyorum. ben de o bunu derken ona bakarak gülümsedim. sonra tam yanından geçtim, o an duraksadım. zaten daha zamanım var gidip yardım edeyim dedim. yardım edeyim teyze dedim. sen derse gidiyorsun geç kalma dedi. yok daha zamanım var dedim. poşetleri aldım, sanırsam bina ya 4 katlı ya 5 katlıydı. işte en yukarıya çıktım. kadın nefes nefese zar zor çıktı. poşette ya domates ya nar vardı, büyük ihtimalle nar vardı. ben yukarıya doğru çıktıkça, bu kadın bi yandan yorulup duruyor, bi yandan nefes-nefese bi şekilde çıkıyor, bi yandan da sürekli dua ediyordu. sürekli ama. poşetten bi tane nar al yersin falan diye ısrar etti. ben de almamam konusunda ısrar ettim. en sonunda geldi. ben binadan çıkıp gidene kadar kadın yukarıdan bana dua etmeye devam etti. belki yaptığınız iyiliğin karşılığını bu dünyada göremezsiniz, belki de göreceksinizdir bilemem. ama her iki ihtimalde de, size bunun için para ödülü vermemelerine rağmen insanın içi bi hoş oluyor. size sizi hiç tanımayan birinin bu kadar küçük bir şey için bile bu kadar fazla hayır-duada, teşekkürde bulunması sizi motive ediyor. gerçi yapılan iyilik kimseye anlatılmaz diye kimseye anlatmadım, ama zaten anonim olduğumuz için burda yazayım dedim.

o günden sonra herkese bundan sonra elimden geldiğince yardım edeceğim dedim ama, şimdilik sözümde duramadım gibi gözüküyor.

hasılı kelam insan bir iyilikle, küçük bir iyilikle dahi kendini bu kadar iyi hissedebiliyorken, hatta bundan sonra hep insanlara yardım etmeye çalışacağım diye kendine söz bile verebiliyorken, senin elinde paran var açları doyurabilirsin, ama senin o parayı eskortta yemen senin katıksız, doğal bir pezevenk olduğunu göstermektedir.

hadi eyvallah.

kemalistleri çıldırtan şeyler

kemalizmin atatürkü sevmekten ilave bambaşka bir ideoloji haline gelmiş olduğu gerçeği.

sen "zike zike atama saygı göster" dersen, ataya saygı gösterirler de kimse kemalistlere saygı göstermez. bak adam büyük liderdi, takipçileri malın teki derler.

eti yenmeyen hayvanlar

eti yasak olan hayvanlardır. herhangi bir dinde eti yasak olan hayvan.

islamda şu hayvanların etleri yenmez(kaynak: dinimiz islam):

domuz, kurt, ayı, aslan, kaplan, pars, evcil eşek, leopar, panda, panter çita, jaguar, puma, sincap, samur, sansar, kokarca, goril, maymun türleri(şempanze, babun, gibon, orangutan), sırtlan, fil, köpek, kedi, kunduz, porsuk, vaşak, çakal, tilki, gelincik gibi avını köpek dişiyle yakalayan yırtıcı hayvanlar yenmez. fakat şafiide tilki, sırtlan, samur, sincap ve gelincik yenir.

ayrıca, avını pençesiyle yakalayan ve leş yiyen, çaylak, kartal, kerkenez, kuzgun, akbaba, leş kargası, yarasa, atmaca, şahin, martı, leylek, flamingo, egret, kelaynak gibi kuşlar da yenmez.

ayrıca haşarat, yani toprak içinde yuvası olan küçük hayvanların yenmesi de helal değildir. fare, akrep, yılan çeşitleri, kertenkele, timsah, kene, semender, kurbağa, kaplumbağa, salyangoz, arı, sivrisinek, karasinek, köstebek, kirpi, tahtakurusu, bit, pire gibi haşarat yenmezler. fakat şafii ve malikide kirpi ve kertenkele yenir.

ayrıca, hanefide balık şeklinde olmayan hiçbir deniz ürünü yenmez. örneğin ahtapot, kalamar, mürekkep balığı, denizhınzırı, denizatı, denizaygırı, denizanası, denizayısı, yengeç, midye, istiridye, ıstakoz, kerevit, karides, deniz salyangozu gibi hayvanlar ve deniz haşaratı yenmez. fakat somon, kalkan, yunus, balina, yılan balığı, kedi ve köpek balığı yenir. fakat hanefi dışındaki diğer 3 mezhebe göre tüm deniz ürünleri yenir.

eti yenen hayvanları da ekleyelim ilaveten(kaynak: dinimiz islam),

zürafa, kanguru, tavşan, eti yenen davar(koyun, keçi), sığır(manda, inek, boğa), deve gibi hayvanların hatta yabani olanları da yenir. mesela, buffalo, bizon, lama, dağ keçisi, geyik, ceylan, antilop, yabani koyunlar yenir. evcil at etiyse tenzihen mekruhtur. tenzihen mekruh demek helala yakın mekruhtur, yani islamda kesin olmayan bir tarzda yapılmaması istenen şeye denir. bunu yapana ceza verilmez, ama tenzihen mekruhu terk eden de övülür. tenzihen mekruhu terk eden sevap elde etmez, tenzihen mekruh bir şeyi yapana da azap edilmez, ama kınanır. devam edelim: midilli. ayrıca at eti, şafii ve hanbelide helal olup, malikide haramdır. yabani atlar yenir. yabani eşek denen zebra da yenir. iğrenç olmayan, leş yemeyen, avını pençesiyle yakalamayan kuşlar da yenir. hanefi hariç diğer 3 mezhebe göre deniz ürünlerinin tümü yenir. ayrıca kumru, bülbül, kanarya, muhabbet kuşu, keklik, sülün, bağırtlan kuşu, güvercin, bıldırcın, tarla kargası, tavus, kırlangıç, papağan, turna, saka kuşu, çalı kuşu, ispinoz, serçe ve sığırcık gibi kuşların yenmesi de helaldir. hüthüt(ibibik) ise mekruhtur. ayrıca martı hanefi ve hanbelîde yenmez. malikide martı ve balıkçıl yenir. şafiide kırlangıç, tavus, hüthüt, papağan yenmez. martı, balıkçıl gibi deniz kuşları yenir. karatavuk, yabani ördek, yabani kaz, kuğu gibiler yenir. deve kuşu da yenir. ayrıca çekirge yemek de helaldir.

bazı kızların sevişilecek kıvama gelmesi

abi iğrençleşmeyin gerçekten. siktir gidin 31nizi çekin öyle girin sözlüğe. 18 yaşındaki kızları ne alet ediyorsunuz iğrenç fantezilerinize. trollüğü de adam gibi yapın.

panda eti helal midir

panda eti yenmez. kaynak: dinimiz islam.

şöyle yazıyor:

"karada yaşayan hayvanlar ve kuşlar için, hadis-i şerifte şöyle bildirilmiştir: (köpek dişi olan yırtıcı hayvanlar ve pençesiyle avlanan kuşlar yenmez.) [müslim] eti yenmeyen kara hayvanları: domuz, kurt, ayı, aslan, kaplan, pars, leopar, panda, panter, çita, jaguar, puma, sincap, samur, sansar, kokarca, goril, maymun türleri [şempanze, babun, gibon, orangutan], sırtlan, fil, köpek, kedi, kunduz, porsuk, vaşak, çakal, tilki, gelincik gibi, avını köpek dişiyle yakalayan yırtıcı hayvanlar yenmez. [Şafii’de tilki, sırtlan, samur, sincap ve gelincik yenir.]"

2006 doğumlu sözlük yazarları

liderleri şahsım olan yazarlardır.

eskiden böyle muhabbet vardı, bilen bilir. ismin sonuna 2006 koyma. şimdi onlardan hiçbiri kalmadı. ama yıkılmayan tek kale, muhammed var.

yarbay podolski

güzel entryleri bulunan güzel yazar. başlıktaki ilk entry-ye bakıyorum adam merhaba diye elalemi selamlamış elalem eksilemişler, troll falan demişler. ne gerizekalı adamlarsınız amk. nah kapak oldu.

adamın en fazla eksilenmiş entrysinde adam "merhaba. herkese iyi yazmalar dilerim" diyor amk. bu neden eksilenir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.