Senaryosu, yönetmenliği ve oyuncuları çok iyi olan dünya standartlarında bir gizem-polisiye dizisi. Türk dizisi nasıl olmalı sorusunun da cevabı. En büyük kozu: Haluk Bilginer
Türk yapımı internet dizisi,ilk profesyonel çekilen , kadrosuna ve oyunculuklarına diyecek tek bir kelime bulamazsınız, ali atay, serkan keskin, haluk bilginer, okan yalabık adeta yaşatıyor ayrıca dizide yan rol yok herkes başrol.
2 günde 5 bölümünü izledim ( dizi zaten 50 dk) ve şuan 6.bölümde ne oldu diye içim içimi yiyor.
Tebrikler!
final yapsın diye sabırsızlıkla beklediğim diziydi, yapmış ve nihayet zaman ayırıp saldırdım. kısa kesicem; sansürsüz oluşuna bayıldım, giriş müziğinde selda bağcan olmasına bayıldım, çok anlamlı türkçe şarkılar kullanılması da hoşuma gitti, oyuncular süper, haluk bilginer'e zaten bayılıyorum. böyle bi türk dizisi çıkmasına da çok sevindim.

ama introsu cidden çok güzel be.
https://www.youtube.com/watch?v=jJuC9kn-e5g
en az 2 sezon olup, güzel bir toparlama çekebilirlermiş diye düşündüğüm internet dizisi.

başarılıdır, kadro efsanedir.
blutv masum'un 8 bölümlük bir mini dizi olduğunu söyledi. fakat çok müthiş bir dizi izlemeyen varsa kesinlikle tavsiye ederim blutv ilk bir hafta ücretsiz bir haftada 8 bölümü bitirirsiniz sonra ödeme kartınızı iptal edebilirsiniz.
tanımı uzatmak istemiyorum güzel, izlenesi dizi.

şu 2. sezon çıksın isteyenlere kızıyordum ne gerek var tadında bırakılsın işte diyerek. fakat düşündükçe ve eleştirileri okudukça senaryoda birçok kafama takılan mesele oldu. sırf bu havada kalan olaylar nedeniyle yani izleyicinin kafasına takılanları gidermek için 2. sezon çekilebilir.

--spoiler--
harbi taner, selim'i zorla neden öldürdü? ölmemiş adam işte ne güzel.
--spoiler--
--spoiler--
Adamın kardeşinin karısı ile yattı başka neden ne olabilir?
--spoiler--
sadece birinci bölümünü izleytebildiğim dizi.deli gibi merak ediyorum ama paraya kıyıpta üye olmuyorum böylede enteresan bir adamım.
ali atay ve sezon finali olduğuna kanaat getirdiğim son bölümü dışında her şeyin mükemmel bir şekilde dizayn edildiği, şimdiye kadar izlediğim en sağlam yerli dizi.

çoğunluk ve rüzgarda salınan nilüfer filmlerini oldukça başarılı bulduğum seren yüce'nin adını görmemle bir kere kafadan beni ikna etmişti bu dizi aslında. üstüne bir de berkun oya yazacak; nur sürer, haluk bilginer, okan yalabık, serkan keskin, tülin özen oynayacak ve bu dizi vasat olacak... tabi ki ihtimali bile yoktu böyle bir şeyin.

eğer toparlayabilirlerse 2. sezonunun gelmesini çok arzularım.

ali atay bence pek olmamış bu diziye. mimikler, tonlama hala leyla ile mecnun. zaten çok başarılı bir oyuncu olduğunu da düşünmüyordum, yanıltmadı beni. örneğin; ormanda bir bağırma sahnesi vardı, sanırsın sahilde ve ismail abisine ' hooop ismail abiieee ' diye sesleniyor. ı-ıh olmamış.

sezon finali ise biraz bulanık. yani dizinin aksiyonu ve gerilim dozu o kadar yüksek ki final biraz düşürüyor. bence buna, dizinin devam edip etmeyeceği konusundaki belirsizlik de neden olmuş olabilir. her şeyi bitirelim mi yoksa soru işaretli mi bırakalım ikilemleri falan. hele ki o son sahne. ı ıh...

cast çok başarılı. nur sürer özellikle. nasıl soğuk görünümlü ama içerisi nasıl yanıyor. keza tülin özen. irem altuğ, okan yalabık hele... tek tek saymayalım, müthiş ali atay haricinde.

jenerik, çekimler gayet iyi. tutup gavur dizileri ile kıyaslamaktansa ben kendi yapımlarımız içinde kıyaslamayı tercih ediyorum.

--spoiler--

yani evet. herkesin bahsettiği üzere odunla kafaya vurup bayıltma falan bunlar artık demode, çok 90'lar. üstelik nabız kontrolü hiç yok. o kısımlar biraz eksik kalmış. bence rüya ile selahattin'in arasındaki ilişki de pek açığa çıkarılmamış, sırıtıyor. genelde millet selahattin'in rüya'nın belalısı olduğunu finalden önce anladıklarını söylüyor ama ben malım galiba son bölümde anladım. yine yusuf'un heee demek selahattin komiser rüya'nınkiymiş.... gel gitleri lüzumsuzdu. öff ali atay git diziden ya i hate!

bir de zaman kurgusunu çok alaca bulaca etmişlerdi bazen. abi bi durun şimdi bugünde miyiz, geçmişte mi diye sorgulattı.

--spoiler--
şu an kanal d'de...
Ruh hastası karakterler barındıran dizi.
keşke böyle yapımlar hep yapılsa da bizde para verip izlesek tadındaki dizidir. o nasıl bir cast , o nasıl bir oyunculuk, nasıl bir senaryo saymakla bitmez. tadı damağımızda kalan dizidir.

--spoiler--
8. bölümde arabayı uçurumdan attıktan sonra komiser Cevdet oğlu Taner'e dönüp sigaran var mı diye soruyor ya. Taner'de "var baba yarım paket" diyor. Öyle bir oyunculuk geliyor ki Haluk bilginer'den herkes kaçacak olan oğluna bikaç paket daha sigara vermesini beklerken "versene bitane" diyor ya... ağlak Türk dizileri jönüm diye ortalarda dolananlar bokunu yesin. naçizane isteğim budur.
--spoiler--
Hem nette hem TV de yayınlanmış anlaşılan. Ben nasıl oldu da bunj kaçırdım. Bütün oyuncularıyla çekimi senaryosuyla çok iyi dizi. iki bölüm arka arkaya izledim devam da ederdim de zaman dar. Ne kadar bu kadar kısa sürmüş ki acaba?
2018 altın kelebek ödüllerinde en iyi internet dizisi kategorisinde finale kalmış favorimdir.
" Uyanırsa gidiyorum odasına, başını okşuyorum. 'Geçti babacım' diyorum, geçti. Bu da geçti sanıp uyuyor enayi. Geçer mi? Bazı acılar kiracıdır ama bununki öyle değil. Öyle bir kara bulut yerleşti ki kalkacak, gidecek gibi değil yani. Arkadaşı da yok, kalmadı hiç. iyi günde herkes iyi de kötü günde çil yavrusu gibi dağılıyorlar. Acıyı kaldıramıyor insanlar Yusuf. Acı bizim işimiz, mesleğimiz. Acı veren de, çeken de müşterimiz olmuş bizim ama normal insanlar için öyle değil. Çekti gitti herkes. Kimsesi yok. içki içiyor diye yaklaşmıyorlardı yanına. Herkesin çocuğu büyür evi terk eder, bu küçüldü yanımıza geldi anasını satayım. "

Cevdet, Yusuf'a dert yanarken...
izlemekte bu kadar geç kaldığım için kendime kızdım.

Harika oyunculuklar, Harika bir kurgu...
Mazlum demektir.
tamam usta oyuncular var güzel de başlıyor da, dizi oyuncularının tamamının orta & üstü yaşlı olması ve dizide neredeyse genç karakter olmaması sebebiyle birkaç bölümden sonra ilgi düşüyor izleyende. Bir de senaryo daha iyi kurgulanabilirdi, olay örgüsü seyirci tarafından daha 2.bölümde anlaşılıyor, son bölüme kadar malumun ilanını izliyormuşsun gibi oluyor, yani senarist ve yönetmen bayanlar bana biraz acemi geldi...

Ayrıca işte türk dizi tarihinin en pahalı yapımı filan gibi lanse edildi ya, o paranın tamamı oyunculara verildi herhalde, çünkü yapımın genelinde çok para harcanmış gibi görünmüyor, konunun çoğunluğu bir sandalda veya ormanda geçiyor.
a.qm diziyi arka sokakları izler gibi izleyip yorum yapıyorusunuz, sonra neden 8 bölüm neden böyle neden şöyle. bence siz doktorlar dizisinin tekrarını izleyin.
Pazar geceleri teve 2 kanalında gösterilen Türk dizisi. Geçen hafta denk geldim ve kaçıncı bölümünü izledim bilmiyorum ama sardı beni. izlemek isteyenler için yarın geceyi hatırlatayım dedim.
Tek masum Tarıktı. Aksini iddia eden Nermindir kusura bakmasın kimse.Ayrıca jenerik müziği için bir tane çıkarıp yakıyoruz.
Netflix’e Satılmış.

https://www.sinefesto.com...sum-netflixe-satildi.html
Netflix üzerinden izlediğim Türk dizileri için devrim özelliği taşıyan yapıt. 50 bölüm daha izlemek istedim gerçekten.
Çok yavaş ilerlediğini düşünüyorum. Bu yüzden. 5. Bölümdeyim ve izlemeyi düşünmüyorum. X2 hızında sarma özelliği olsa yine izlenir ama çok çok yavaş ilerliyor. Baygınlık geçireceğim artık.

Burdan yönetmene sesleniyorum, kardeşim herkes sizin gibi yavaş düşünmüyor ki, o kadar yavaş ki illerdeki 2 3 sahnede neler olacağını biliyorum artık.

Sabrınız varsa izleyin ne diyeyim.
Haluk bilginerin oynayamadığı rol olmayacağını bir kez daha bana kanıtlayan bir günde bitirebileceğiniz bir dizi.