1. 1.
    Resmi kayıtlara göre 160 yıldır Beypazarı'nda oturan bir aileden olan Mansur Yavaş, 1955 yılında dünyaya gelmiştir. ilk,orta,lise öğrenimini Beypazarı'nda yaptıktan sonra 1979 yılında istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak öğrenimine devam etmiştir.

1983 yılında Fakülte'den mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yapmıştır. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş,1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyeliği,1994 yılında Belediye Başkan adayı olmuştur.

18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8 bin 500 oy alarak Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, beş yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Beypazarı'nı, Türkiye'nin en güzel on güzel ilçesinden biri yapmayı başarmıştır. Tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla ‘2001 Yılının En iyi Yerel Yöneticisi',Türk Dil Kurumu tarafından anadilimiz Türkçe'nin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, Doğa savaşçıları'nın ‘Çevre Ödülü' ,24 Eylül 2004 tarihinde TÜSiAV tarafından YILIN BELEDiYE BAŞKANI ve daha birçok ödülle başarılarını süslemiştir.

18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş; genç,dinamik kadrosuyla Beypazarı için çalışmalarına devam etmektedir.
    12 -1 ... hayirdirinsallah
  2. 2.
    kendisi e-mailimi bizzat yanıtlayabilcek kadar alçakgönüllü harika ama nesli tükenen beypazarı belediye başkanıdır.projeleri napoli'de bir belediyeye örnek teşkil etmiştir.ancak kendisi görev süresi dolunca belediye başkanlığını bırakacakmış.o,bir siyasetçi için 10 yılın yeterli olduğunun farkında olabilen ender başkanlarımızdan biri.ve bana göre en büyük özelliği sahip olduğu partinin rozetinin reklamını asla yapmamasıdır.ki ben şu anda bile bilmiyorum hangi partiden başkan olduğunu.galiba önemli olan da bu.parti ile değil icraatları ile bir belediye başkanın tanınması.ve bir de icraatlara ek olarak atatürkçü ve milliyetini seven biri olması ününe ün katar .onun dışındakiler fasa fiso.
    9 ... hayirdirinsallah
  3. 3.
    2009 mart ayında gerçekleşecek mahalli seçimlerde ankara büyükşehir belediyesi başkanlığına mhp tarafından aday gösterilen temiz siyasetçi.

gökçek ve karayalçın ikilisinin arasında temizliği ve yaptıkları ile parlasa da medyatik olmadığı ve olamayacağı için pek ragbet görmeyecek olan başkan adayı. beypazarı'nı nerden nereye getirdiği ortadadır. aslında partisine bakılmadan yaptıkları ile değerlendirilmesi gerekirken yine diğerlerinin arkasında kalacaktır. bu seçimde olmasa bile bir sonraki seçimde büyük oranda oy toplayabileceğine inanıyorum şahsen.
    3 ... xargn
  4. 4.
    1955 doğumlu şimdiki beypazarı belediye başkanı ve hukukçu. aynı zamanda bir icraatçı.

beypazarı'nı iki dönemde ankara'nın cazibe merkezi hâline getirmiş; önümüzdeki 2009 yerel secimleri içinse hedef büyütmüş ve başkent ankara'ya milliyetçi hareket partisi'nden büyükşehir belediye başkan adayı olmuştur.*
    2 ... tarumar
  5. 5.
    akp'nin oylarını azaltabilecek potansiyele sahip bir adaydır. çevremde akp-mhp arasında gidip gelen çok sayıda akpli denilebilecek insan var. buradan mhp mi karlı çıkar, chp mi, akp bir şey kaybeder mi, kaybetmez mi bilemem.
    1 ... kemalturna
  6. 6.
    an itibariyle sky türk de seçim projelerini anlatmaktadır.
    1 ... franco86
  7. 7.
    http://www.mansuryavas.com.tr
    2 ... avrasya
  8. 8.
    sevmeyeni, takdir etmeyeni olmamasına rağmen seçilememe ihtimali çok yüksek olan belediye başkan adayı. bana öyle geliyor da olabilir. çünkü birçok kişi ankara'da melih gökçek'in, yani akp'nin seçilmemesinin çok derin anlamları olduğunu veya olacağını düşünüyor. bu yüzden pek oylarını değiştirmeyecekler gibi. belki de değiştirirler, halk kararsız üstadım.
    ... kemalturna
  9. 9.
    "yavaş yavaş artık başkan mansur yavaş" sloganı ile araçların arka camlarında sticker olayını abartmış, acilen bir kampanya danışmanı edinmesini talep ettiğim aday.
    1 ... efelerinefesi
  10. 10.
    melih gokcek'in oylarini bölecek olan baskan adayıdır. böylece murat karayalcin'in belediye baskani olmasina yardımcı olacağini düsünüyorum.
    1 -1 ... day light