bugün

Resmi kayıtlara göre 160 yıldır Beypazarı'nda oturan bir aileden olan Mansur Yavaş, 1955 yılında dünyaya gelmiştir. ilk,orta,lise öğrenimini Beypazarı'nda yaptıktan sonra 1979 yılında istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak öğrenimine devam etmiştir.

1983 yılında Fakülte'den mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yapmıştır. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş,1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyeliği,1994 yılında Belediye Başkan adayı olmuştur.

18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8 bin 500 oy alarak Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, beş yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Beypazarı'nı, Türkiye'nin en güzel on güzel ilçesinden biri yapmayı başarmıştır. Tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla ‘2001 Yılının En iyi Yerel Yöneticisi',Türk Dil Kurumu tarafından anadilimiz Türkçe'nin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, Doğa savaşçıları'nın ‘Çevre Ödülü' ,24 Eylül 2004 tarihinde TÜSiAV tarafından YILIN BELEDiYE BAŞKANI ve daha birçok ödülle başarılarını süslemiştir.

18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş; genç,dinamik kadrosuyla Beypazarı için çalışmalarına devam etmektedir.
kendisi e-mailimi bizzat yanıtlayabilcek kadar alçakgönüllü harika ama nesli tükenen beypazarı belediye başkanıdır.projeleri napoli'de bir belediyeye örnek teşkil etmiştir.ancak kendisi görev süresi dolunca belediye başkanlığını bırakacakmış.o,bir siyasetçi için 10 yılın yeterli olduğunun farkında olabilen ender başkanlarımızdan biri.ve bana göre en büyük özelliği sahip olduğu partinin rozetinin reklamını asla yapmamasıdır.ki ben şu anda bile bilmiyorum hangi partiden başkan olduğunu.galiba önemli olan da bu.parti ile değil icraatları ile bir belediye başkanın tanınması.ve bir de icraatlara ek olarak atatürkçü ve milliyetini seven biri olması ününe ün katar .onun dışındakiler fasa fiso.
2009 mart ayında gerçekleşecek mahalli seçimlerde ankara büyükşehir belediyesi başkanlığına mhp tarafından aday gösterilen temiz siyasetçi.

gökçek ve karayalçın ikilisinin arasında temizliği ve yaptıkları ile parlasa da medyatik olmadığı ve olamayacağı için pek ragbet görmeyecek olan başkan adayı. beypazarı'nı nerden nereye getirdiği ortadadır. aslında partisine bakılmadan yaptıkları ile değerlendirilmesi gerekirken yine diğerlerinin arkasında kalacaktır. bu seçimde olmasa bile bir sonraki seçimde büyük oranda oy toplayabileceğine inanıyorum şahsen.
1955 doğumlu şimdiki beypazarı belediye başkanı ve hukukçu. aynı zamanda bir icraatçı.

beypazarı'nı iki dönemde ankara'nın cazibe merkezi hâline getirmiş; önümüzdeki 2009 yerel secimleri içinse hedef büyütmüş ve başkent ankara'ya milliyetçi hareket partisi'nden büyükşehir belediye başkan adayı olmuştur.*
an itibariyle sky türk de seçim projelerini anlatmaktadır.
http://www.mansuryavas.com.tr
"yavaş yavaş artık başkan mansur yavaş" sloganı ile araçların arka camlarında sticker olayını abartmış, acilen bir kampanya danışmanı edinmesini talep ettiğim aday.
melih gokcek'in oylarini bölecek olan baskan adayıdır. böylece murat karayalcin'in belediye baskani olmasina yardımcı olacağini düsünüyorum.
türkiye'de eşine az rastlanan böylesine değerli bir adamın partizanlık yüzünden kaybedecek olması üzücü.

http://www.dailymotion.com/video/kzlfk31mgPnIvgTVgH
sabah gazetesi yardımıyla palyaço nun belaltı vurduğu adam. oy potansiyeli gittikçe artmıştır. korkulan bir rakip haline gelmiştir. bu yüzden yalan haberlerle yıpratılmaya çalışılmaktadır.

http://www.radikal.com.tr...=922776&CategoryID=77
ankara sağ seçmenin karayalçın korkusu olmasa ipi gögüsleme ihtimali çok daha fazla olacak değerli bir belediye başkan adayı. gökçek-karayalçın gerginliği yanında kavga gürültüye karışmaması, gökçek gibi çirkef bir siyasetçidense sağ seçmene daha fazla hitap etmektedir.
son günlerde yaşanan bedava sabah gazetesi dağıtımı gökçek'in karaylçından ziyade mansur yavaş'dan çekindiğini ortaya koymuştur kanımca. keçiören'de turgut altınok'un adaylıktan çekilmesinin temel sebebi de keçiören'de akp, büyükşehir'de mhp stratejisini izlemesiyle tayyiple karşı karşıya gelmesidir. altın tepsi içinde mhp'ye sunulan keçiören'le beraber turgut altınok'un aktif olarak mansur yavaş'ı desteklemesi halinde ankara'da çok şeyler değişebilir.
eğer seçilirse 4-5 yıl sonra bambaşka bir ankara yaratacağından çok umutlu olduğum kişi. diğer adaylar birbirlerine bok atma yarışındayken ve sidik yarıştırırken, projeleri ve çözümleri ile farklılık yaratan, samimi duruşu ve alelade vatandaş tipi ile hergün gördüğüm insanlar gibi. umarım diğerlerinden kurtuluruz bu adam sayesinde.
(bkz: çatışmaya değil çalışmaya geliyoruz)
itfaiye pazarı'nda esnaf arasında hakkında dönen şöyle bir diyaloga kulak misafiri oldum.

- ben mansur yavaş'a vereceğim. tanıyorum adamı en azından.
+ melih'e ver, falan filan.
- dürüst adam, tanıyorum adamı.

anketlerde de iyi bir yere sahip. benim açımdan önemi pişkin ve koltuk sevdalısı bir adamın oylarını bölecek olması. iyi oldu aday olması, umarım bir padişahlığın sonunun gelmesine vesile olacaktır. elbette melihciğim kendisiyle alâkalı bir kaset sürmezse piyasaya.
neler yaptığını nasıl yaptığını bizzat şahit olduğum belediyeci adam. mhp'nin son 7 yılda yaptığı tek akıllıca adım onu büyükşehire aday yapmaktır.

oy bölecek kavgasına dün çok güzel yanıtı verdi "oy bölme durumunda olan şimdilik melih madem bölünmesin diyor çekilsin o zaman."

kimsenin beklemediği şekilde bir oy oranı alacak ya çok düşük ya çok yüksek.
sağlam duruşlu, işkembeden sallamayan, temiz sicilli, vaadleri mantık dışı olmayan siyasetçi gibi kasmayan aksine rahat görünüşlü siyaset adamı. halen beypazarı belediye başkanı, beni dün gece abbas güçlü ile genç bakış programında, ankara için en iyi aday olduğuna inandırdı. o kadar dürüst bir adam ki, melih gökçek in bazı faydalı hizmetleri var onlar devam edecek demesi bile, ankara da, en centilmen aday olduğunu ortaya koyuyor. bu arada bana noluyor bilemiyorum çünkü ankara lı da değilim, ankara da da değilim.
seçim öncesi abbas güçlü ile genç bakışa çıkması ne kadar dürüst, cesur ve yaptığı işlerin ne kadar şeffaf olduğunu gösteriyor ki dediği bir laf yeter bize ' başkan seçildiğimde rozetimi çıkartacağım ve sadece ankara için çalışacağım'.
ankara'da seçilirse melih gibi tutuk ve kısır bir yönetimden sonra köklü değişimler ankaralıları bekliyor olacak...

aslında bu değişimler murat karayalçın seçilirse de olacak... kısacası en iyi ankara melih gökçek'siz ankara'dır...
karayalçın'ın kirli mazisinden rahatsız ulusalcı sol kesim ile melih gökçek'ten bıkan muhafazakar sağ seçmenin kurtuluş umudu olarak gördükleri ankara büyükşehir belediye başkan adayı. şimdiye kadar hakkında kimsenin -radikal bir kesimin mensup olduğu parti ile alakalı görüşleri haricinde- herhangi bir kötü iddiada bulunmaması, dürüst siyasetçi imajı ile oy oranı her geçen gün artmaktadır. onbeş yıllık saltanat devrilecekse, bunu yapacak olan karayalçın değil, mansur yavaş'tır.
(bkz: yolsuzluğa karşı savaş geliyor mansur yavaş)
ankaranın son yıllardaki en büyük şansı. gerek adam gibi adam olması gerek başarılı mazisi, çalışkanlığı, dürüstlüğü taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanmış; alternatifsiz sağ seçmenin yeni umudu,karayalçını içine sindiremeyen ulusalcıların ve sosyal demokratların rahatlıkla güvenebileceği aday. melih gökçekin uykularını kaçıran ve paçasının tutşmasına neden olan, kararsızların ve tarafsızların; kararlı ve taraf olmasıyla ankara büyükşehir belediye başkanı olması hiçte zor görünmeyen aday.
melih gökçek denen zevatın kemik yalayıcılarını kıvrım kıvrım kıvrandıran adaydır. ç.k kadar zekaları ile b.k ataralar bu adama bir de. mansur yavaş ne yapmış? bu adamın belediyecilikte ne yaptığını merak edenler gitsin görsün bakalım mansur yavaş beypazarı'nı nerden nereye getirmiş. sonra konuşsunlar? öyle sabah gazetesini bir günlüğüne ayarlayıp "bu çöplerin hali ne" tarzı melih propagandalarına ankara halkının karnı tok. mansur yavaş'ın beypazarı'nda uyguladığı belediyecilik politikası italya'da örnek gösterilmiştir. adam köy gibi bir orta anadolu ilçesinden turizm kenti yaratmıştır ve dahası evlerinde örgü örüp çay demlemekten başka bir mahareti olmayan ev kadınlarını turizm sayesinde iş gücüne katmıştır. şahsım mhp'ye oy vermez; ama bu mansur yavaş kişsinin beypazarı'nda yaptıkları büyük şehir belediyesine geldikten sonra yapacaklarının teminatıdır. ayrıca akp'li dümbelek belediyeciler gibi partizanlık yapmayacaktır. ankara daha önceleri iki dönem murat karayalçın'ı, üç dönem de melih gökçek'i denemiştir. mansur yavaş'ı denese ne çıkar? kaldı ki melih efendinin ankara'da nasıl vandal bir belediyecilik yaptığı da ortadayaken, inatla melih gökçe'e oy veren adamın ya beyninde bir sorun vardır ya da melih ve şurekasının kemiğini yalıyordur.
ankara'lı değilim. takip ettiğim kadar temiz ve dürüst bir insan mhp ankara adayı. yalnız hoş bulmadığım bir yönü anket yaparak yönlendirme yapması. ilk ankette kendisini çok gerilerde gösterdi. ikinci ankette kendisini ikinci partiye 2 puan yaklaştırdı. daha ortada üçüncü anket yokken 18 martta yaptıracağım ankette gölçek'in gerilediğini karayalçın'ın kazanma şansının kalmadığını gören chp'lilerde bana oy verecek diyerek gözümdeki imajını düşürmüştür.
mhp'nin ankara büyükşehir belediye başkan adayı. şuanda beypazarı belediye başkanlığı yapmaktadır.
zamanında dehap ı desteklemiş karayalçın a oy vermeyecek olan onbinlerce chp linin de oyunu alacak olan adamdır. hakikaten işini bilen, temiz ve dürüst bir başkan olacaktır.
http://www.arayisbitti.com
ayrıca:
(bkz: melih gokcek/#4859432)
tek tek karayalçınla veya i.melihle yarışsa kazanma ihtiamli olan ama 3lü yarışta şansı azalan mhp ankara büyükşehir adayı.
not:diğer şehirlerden gelen öğrencilerin kimlik kartları da geçerli olcak diyip takdirlerimi kazanmıştır.
ankara hakkındaki projeleriyle keşke ankarada oy verecek olaydım dedirten. beypazarının imajını yükselttiği gibi ankaranın da neden kültür başkenti olmayacağı hakkında kafa yoran, karayalçın ve melih gökçeğe göre seçilebilitesi daha yüksek büyük şehir belediyesi başkan adayı.
kendisine ciddi anlamda sempati beslemeye başlamama rağmen sırf mhp adayı olduğu için muhtemelen oy vermeyeceğim kişidir.
evet bütün yaptıkları süper. konuşmaları tatmin edici. duruşu iyi. fakat:
mansur yavaş başa geçerse ülkücü akımın artacağı endişesi taşımaktayım. ve sanırım haklıyım da bu endişemde. ankaranın bazı semtleri şu anda bile yeterince bozukken, mhp li bir belediye başkanı olduğunda durumu varın siz düşünün.
melih gökçek in de ne olduğu zaten ortada.
geriye, eğer melih gökçek olmasın gibi bir anlayışınız varsa ve benim gibi ülkücü akımdan çekiniyorsanız, chp adayı karayalçın kalıyor. bu üç aday dışında herhangi başka adaya verilecek oylar boşa gideceğinden bu üç adaydan birine oy verilmesi taraftarıyım.
Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayları arasında en sempati ile bakılanı. Dillerdeki sözler aynen sandığa yansırsa kazanacak gibi görünüyor.
kendisine ayıp edilen adaydır. Seversin sevmezsin başka partiden adaydır o ayrı ama nezaket diye birşey vardı bizim mahallede.
oldukça yanlış bir endişeye yol açıyor bu adam.
endişe: "eğer kendisi başkan olursa ülkücü akım artacak"

gökçek'in siyasi geçmişinde de ülkücülük vardır. hatta herkesin çok iyi bildiği gibi mhp tabanının oyları ile 3 dönemdir başkan olmaktadır. eee hacı olan zaten oldu ankaraya. hem ülkücü akım arttı. hemde milliyetçi muhafazakar kesim aldı başını yürüdü. şimdi kalkıp mansur yavaş için bu endişeyi taşımak -her na kadar samimiyetine inansam da- bana oldukça saçma geliyor. şu anda akşam 22 den sonra ankara nın en merkezi yeri olan kızılay da bi yürüyün bakalım. kaç kişi sizi çevirecek?

saat 22 den sonra ölen bi şehirde daha kötü ne olabilir? ülkücü akım arttı zaten. bir de bunların üstüne milliyetçi muhafazakarlar* arttı. endişe edecek bir durum yok yani. olan çoktan oldu zaten. kısaca; kabağı mansur yavaş ın başına patlatmak anlamsız.

karayalçın mı mansur mu sorusuna belediyecilik anlayışı yüzünden mansur diye cevaplarım. peki kısa ve öz biçimde anlatırsak nedir mansur yavaş'ın belediyecilik anlayışı?
- kentin tarihsel dokusunu korumak. buna göre gelişim sağlamak.

bakın, gidin beypazarına. kendinizi kavşaklar otoyollar ile süslenmiş, alışveriş merkezleri tek eğlencesi olan üçüncü sınıf bir avrupa şehrinde bulmayacaksınız. kendinizi "beypazarı"nda hissedeceksiniz. halk için kahvesi olan, çay bahçesi olan, kentin kültürü binaların yüzlerini süslemiş, kent müzesi olan, esnafı "insan" olan kısaca bir karakteri olan ve başka yerlere benzemeyen bir yerde hissedeceksiniz kendinizi.

bende artık ankara'nın bir karakteri olmasını istiyorum ve bu adamın -her ne kadar mhp den de olsa- samimiyetine inanıyorum.
(bkz: beypazarından kayaşa oylar mansur yavaş a)
seçim döneminde ankara'ya gitme şansım olmadı. ancak ekranlardan görüldüğü kadarıyla temiz bir insan. melih gökçek ve murat karayalçın arasından sıyrılması zor görünüyor. ne var ki, insanın içine sinmekte. yani kaybetmesi bir nevi ankara'nın da kaybı olabilir. bir de olaya mhp ve ülkücü düşünceden alabildiğine uzak birilerinin bu cümleleri kurduğu göz önüne alınırsa, gerçekten iyi tanıtmış kendisini diyebiliriz. kolay gelsin demekten başka çare yok. zira zor. çok zor işi.
başbakan ın seçim çalışmaları için gittiği beypazarı nda onu tuzaklarla pusularla değil ellerinde çiçeklerle karşılayan,ama başbakanın ısrarla göz temasından kaçındığı, hazırlattığı çiçekler korumalar tarafından aranan!, beypazarında ki bir dizi açılış için hazırlanan protokolde yer gösterilmeyen ama kendisine bir yer bulup başbakan kürsüye yürürken ayağa kalkıp önüne ilikleyen, herkesin kurdele kestiği töreni oturduğu yerden izleyebilen, devlet ve siyaset terbiyesi dersi veren adam gibi adam.
son günlerde basında oldukça yer bulan ankara çekişmesinin -kanaatimce- en kaliteli ama en az şansı olan adayı .

ben bu memleketin insanlarını anlayamıyorum vesselam. murat karayalçın ve melih gökçek gün boyunca birbirlerine atıp tutuyorlar.birbirlerinin geçmişteki kirli çamaşırlarından bahsediyorlar . hatta melih gökçek,ipin ucunu iyice kaçırmış ; "seçime 5 gün kala,hastanede dedikodusu çıkaracaklar" , "seçimden çekildi,oyunuzu mansura verin dedikodusu çıkaracaklar","mansur,benim oylarımı bölecek,aradan karayalçın fırlayacak,ondan hepiniz bana verin" gibisinden,artık korkudan mı çelişkiden mi bilinmez,saçma sapan mevzular ortaya atıyor .

ya kardeşim,belediye başkanının görevi hizmettir . kalkarsın,hizmetini nasıl yapacağını,nasıl projeler hazırladığını halkınla paylaşırsın,oy istersin.he geldigin zaman yaparsın veya yapmazsın,o tebaanın takdiridir.ama bu kadar kirli,bu kadar çamurlu siyaset güderek -özellikle mahalli seçimlerde- bir yere varılmaz diyeceğim ama varılıyor işte. yine melih gökçek'in kazanacağından eminim çünkü .

bu mansur garibanı ise kalkıyor zibille proje döküyor ortalığa,"ankara için şurda şunu yapacağız,burda bunu yapacağız .." diye anlatıyor ama nafile . halk yine adama bakmayacak,partisinin amblemini görecek,-evet- mührünü vuracak..20 senedir güzelim ankara hangi badirelerin altındaysa,o badirelerle yaşamaya devam edecek.

kesinlikle bir parti karşıtı olmak adına söylemiyorum bunları , ama ben bu ülkenin toprağına düşkün bir vatandaşıysam ve bu ankara'da benim başkentimse,onun iyi yönetilmesi benim kârımadır.
muhtemel ankara büyükşehir belediye başkani.
soyadiyla biraz heves kıran aday.. *
mansur yavaş 'ın melih gökçek'ten de murat karayalçın' dan da daha dürüst, efendi ve çalışkan bir kişi olduğu bir çok kişi tarafından kabul görse de aynı bir çok kişi, mansur yavaş'ın seçilme şansının çok az olduğunu söylemektedir. Demek ki çoğu insan dürüst, efendi ve çalışkan bir kişinin yani hak eden kişinin kazanacağından ümidi kesmiş. Seçimlerle ilgili en acı olan durum bu ümitsizlik işte.
konuştuğum farklı çevrelerde epey bir destekçisinin olduğunu gördüğüm belediye başkanı adayı.
kararsızlardan da epey oy toplayıp son yılların en büyük süprizini yapacak gibi. geçen hafta anketlerde karayalçın'a yaklaştığı söyleniyordu çoğu büyük kanalda. karayalçın'ı geçtiği an gökçek'i de geçecektir. zira "karayalçın yüzünden melih gökçek'e oy vereceğim napayım" diyen bir ton adam var ankarada.
29 mart yerel seçimleri için beypazarı' na gelen başbakan recep tayyip erdoğan' ı farklı bir partinin mensubu olmasına rağmen elinde çiçeklerle karşılayan takdirlerimizi kazanmış milliyetçi hareket partisi ankara büyük şehir belediye başkan adayıdır. bu centilmenliğe karşılık olarak ise başbabakan, seçim mitinginde, mansur yavaş'ı yerden yere vurararak kendi karakterini ortaya koymuştur.
sadece geriye dönük inceleme yapma sözü bile belediye başkanı seçmeye yeter kendisini.
mhp ankara büyükşehir belediye başkan adayı. mhp nin her alacağı oy akp den eksileceği için doğan medyası tarafından şişirilerek karayalçının başkan seçilmesine farkında olmadan yardım eden adaydır.
mhp ile rozet bağı olduğunu ve tasvip etmediği birtakım oluşumların bulunduğunu dile geitrimiş adam. son zamanlarda ocaklarda yapılan köklü değişiklikler, mahalle ve semt ocaklarının kapatılması, çakalların tasviyesi ile partisi hakkındaki endişelerin de ufaktan yok olduğu adam. particilik gütmediğini, işe göre adam seçtiğini, gerektiğinde partilileri ile ters düştüğünü çoğu kez dile de getirdi.

akp ve chp çekişmesi arasında kalmaz, iki tarafın birbirine yem olarak kullandığı malzeme olmaktan çıkar ve son anda sandıkbaşı seçmeni olan halkımızın dürüstlüğüne oy vermesiyle yeterli oyu alırsa önümüzdeki dönemden itibaren ankara büyükşehir belediye başkanı olacak kişi.

olur da seçilirse ankara'nın çehresi değişecek, bu garanti. sadece yollar köprülerle bu işin olmayacağını günü kurtarmaktansa geleceği kurtarmayı tercih edeceğini biliyoruz.

son günlerde sıkça chp'lilerin ağzından da duyduğum kadarıyla;
partiye değil dürüstlüğe oy verelim istanbul'da kemal kılıçdaroğlu ankara'da mansur yavaş.*

bir konuya dikkat çekme düzeltmesi: 49 entry arasında tek bir yolsuzluk, tek bir karalama yoktur. bir de diğer adayların başlıklarına bakalım.
kartelin gazına gelmiş MHP li belediye başkan adayı, ona soy ismi ile hitap etmek nezaket icabı degil, seçimden sonra çakıldıgında fazla acımasın diye insanca bir hatırlatma olacak, mansur bey, yavaşş..
uzun zamandır yazmak istiyordum kendisi hakkında; nihayet bugüne kısmetmiş. hemen hemen bütün entryleri okudum. 'oy verin, vermeyin, oyları bölüyor, mhp şöyle' vs. tartışmaları ve türlü siyaset oyunlarıyla aynı cümlede isminin geçmesi bile bu adama büyük hakaret olur diye düşünüyorum. bu adam duruşuyla, konuşmasıyla, projeleriyle ' sessiz ve derinden geliyor' tanımlaması olur ya tam da bunu hakedecek türden bir insan. ama sorunda burda hakedecek kısmı. duyarlı seçmen sorunu. gerçekten partizanlık yapmadan öne çıkan 3 adayı değerlendirme duyarlılığından bahsediyorum yani bu kadar basit. karar senin ankara seçmeni, ya bu adamı hakettiği yere açık farkla getireceksiniz, ya da bir sonraki dönemde hiç mızmızlanmıyacaksınız, böyle bir adam yoktu gibi farzedip 'ah mansuru mu deneseydim' diye falan hayıflanmayacaksınız. çünkü bu mansur yavaş bunu hakedecek kadar basit bir aday değil. ortası yok. ya bilinçli seçmenin tercihi kazanacak ve açık farkla en azından 3 dönem başa getirilen gökçek in oylarını yarı yarıya geri alıp farklı kazanacak, ya da bir ütopya olarak kalacak ankara için. özellikle ankaradaki adaylar düşünüldüğünde bu aday şu an farkla bir boyutta çalışıyor. akp melih gökçek hükümdarlığı bir kabus, bu adam ise bir gerçeklik. işte öyle farklı bir boyut. şu an türkiye olarak bu iktidarla, bu kabustayız hala. ilk uyanacak, diğer illere örnek olacak il ankara inşallah mansur yavaşla..
adaylık için erken davranmış kişidir. bir dönem daha beklemeliydi. gökçek varken kimsenin şansı yok ankara da. ha tabi bazıları delirecek bu söylediğime ama ankara da yaşamayan bilemez bu durumu.
halkların kardeşliği nidaları ile bölücülük yapmaya çalışan lalelerin bok atmaya çalıştığı siyasetçi. (bkz: #4869354)
son anketlere bakılırsa melih gökçek'in neden tırım tırım tırsıp sataştığı anlaşılmaktadır. 2004'ten beri 15 puan düşen bir oy. buna karşılık aynı oranda bir mansur yavaş oy artışı.
ankara'da yarış gökçek ile karayalçın arasında geçer gibi gözükürken sessiz ve derinden gelen aday. bu ikisine de oy vermem diyenler yavaş'a oy verirse ki verecekler gibi gözüküyor sürpriz yapabilir.
Değil Ankara'da, Türkiye'de bile şehir kavramına özel bakışı olan ender insanlardan birisi.

Köprü, yol, altyapı vs'den başka olarak mekanı geçmişten geleceğe bütün halinde taşıyabilen bir bakışı var. Dolayısıyla hatıralarınızın içinde bir gelecek kokusu yayıyor etrafa. Bunu, şehir kültürü kavramına uzak milyonlara anlatmak zor elbette.

Ulus için tarif ettiği proje, kendisi kazanmasa bile kazanan başkan tarafından uygulanması gereken bir proje. Yalnızca o projeyi yapsa ve daha da bir şey yapmayacağım dese bile ilk 5 sene için kendisine oy veririm.

Vicdanım rahat bir şekilde, dürüst, çalışkan, temiz, ahlaklı, orijinal, beyefendi bir adama oy vereceğim için çok şanslıyım.
a ve g araştırma şirketinin yaptığı son araştırmaya göre oyu %32 civarlarına dayanıp murat karayalçın'ın üstünde ve melih gökçek'in altında yer almaktadır. oy oranı 2 ay önce %14'müş.

çok ilginç bir seçim bizi bekliyor.